Je těžké být lvem

Je těžké být lvem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396618/bmid_je-tezke-byt-lvem-6q7-396618.jpg 4 28 9

Poutavý příběh pro děti od 8 let od držitele Ceny Hanse Christiana Andersena Co byste si přáli zažít ze všeho nejvíc? Hrdina naší knížky vždycky snil o tom stát se lvem a jeho nejlepší kamarád měl stejný sen. Často si o lvech povídali a v jednom kuse si na ně hráli. Vymýšleli, jak se spolu domluví, pokud se někdo z nich jednou lvem stane. Když k tomu ale skutečně dojde a náš hrdina se doopravdy promění ve lva, vyrojí se spousta nečekaných potíží: místo mluvení svede jen řvát a neohrabanou tlapou si nezvládne ani otevřít dveře. Jak svoji proměnu vysvětlí mámě, která už není nejmladší? A nejhorší ze všeho je, že jeho nejlepší kamarád, se kterým spřádal sny o lvech, už nerozumí lví řeči, kterou kdysi společně vymysleli. Uri Orlev vydal více než třicet knih pro čtenáře různého věku. Jeho romány byly přeloženy do mnoha jazyků a získaly řadu ocenění v Izraeli i v zahraničí. Je prvním izraelským spisovatelem, který získal mezinárodní Cenu H. Ch. Andersena (v roce 1996). Česky (v překladu Lenky Bukovské) vyšly jeho knihy: Ostrov v Ptačí ulici (2013), Běž, chlapče, běž (2014) a Domů ze slunečných stepí (2017). Humoristická knížka Je těžké být lvem je určena čtenářům od osmi let.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Práh

Kaše lihjot arje

Natty
Natty
09.01.2024 4 z 5

Zajímavá knížka, která zaujme zauzlením příběhu hned na začátku a donutí vás ji dočíst hlavně ze zvědavosti, jak to celé dopadne. Knihu bych neřadila do dětské literatury, ale je nutno říci, že je to taková svěží, lehká oddychovka.

Verouš23
Verouš23
19.03.2023 5 z 5

Četla jsem to asi v devíti letech naposledy a moc se mi to líbilo. Často se k této knize vracím. Člověk se u ní zasměje. Je to skvělá oddychovka, za chvíli přečtená.

misssicccka
misssicccka
13.03.2023 5 z 5

Za sebe davam plny pocet, skvely napad, vtipna, svezi oddychovka.
Ovsem ja bych ale netvrdila, ze je to pro ctenare od osmi let. To by musela byt to tema zpracovano jeste jinak. Ale starsi uz to daji a odnesou si z toho to, co maji ;)

PetraBery
PetraBery
26.02.2023 4 z 5

Od autora mám přečtené ostatní u nás vydané knihy, přečetla jsem si i tuto. Hezký příběh, spíše pro mladší čtenáře, ale neurazí ani ty starší.

david9690
david9690
15.01.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se tak nepobavil jako při čtení této knížky. Absolutně skvělý nápad a perfektní zpracování. Vtipné, hrozně moc milé, úžasně zpracované a také i ty ilustrace byly naprosto parádní. Skvělá oddychovka pro děti a dovoluji si říct, že ještě více pro dospělé.

Objevil jsem ji čistě náhodou, když jsem si procházel žebříčky pro výzvu - 8. Kniha, jejíž autor zemřel v roce 2022 a když jsem narazil na Uri Orleva a přečetl si anotaci, okamžitě jsem si ji půjčil jako e-knihu z knihovny a za nějaké 2-3 hodinky mám přečteno. Jsem okouzlen, pobaven, zrelaxován a nadšen. Pokud chcete něco fakt moc příjemného, nebo ještě lépe pokud čtete dětem před spaním tak tohle dílko můžu doporučit všemi deseti. Prostě báječné....

broskev28
broskev28
26.08.2022

Mně se to docela líbilo, ale nejsem si jistá, co by na to řeklo osmileté dítě.
Hned úvodní odstavec první kapitoly mě docela zmátl a chvilku jsem přemýšlela, zda jsem si opravdu půjčila dětskou knihu. A přiznám se, že já jsem dočetla hlavně proto, abych se dozvěděla, jestli - a hlavně jak - se hlavní hrdina zase dokáže vrátit do lidské podoby.
Dočkala jsem se a mně se konec docela zamlouval. Ale stejně mi hlavou vrtá otázka, kterou by mi možná položilo dítě: "A co se stalo s maminkou lvicí a se třemi lvíčaty?" Takže se ani moc nedivím tomu, že v naší knihovně se tahle knížka téměř nepůjčuje.

Ditules
Ditules
20.07.2020 4 z 5

Oproti autorovým ostatním knihám je tato kniha příjemnou změnou. V savaně teda život žádný med. :)

triatlet
triatlet
11.03.2020 5 z 5

"Myslím, že jsem už zavětřil všechna dobrodružství, která mě teprve čekala." (s. 28)

Variace na Kafkovu Proměnu. Hlavní hrdina si se svou metamorfozou ovšem dokáže poradit a poutavě a vtipně vypráví, co všechno zažil.
Pobavila mě hlavně kapitola, ve které se setkává se svým psem a matkou.

"Ale vždyť vlastně i teď, ve své nové podobě, jsem pořád sám sebou."

angelak
angelak
05.05.2019 5 z 5

Moc pěkný a zajímavý příběh pro děti i dospělé. Uri Orlev nikdy nezklame.

Uri Orlev (p)
izraelská, 1931 - 2022
2014  89%Běž, chlapče, běž
2013  90%Ostrov v Ptačí ulici
2017  89%Domů ze slunečných stepí
2018  86%Je těžké být lvem

Kniha Je těžké být lvem je v