Je těžké být lvem

Poutavý příběh pro děti od 8 let od držitele Ceny Hanse Christiana Andersena Co byste si přáli zažít ze všeho nejvíc? Hrdina naší knížky vždycky snil o tom stát se lvem a jeho nejlepší kamarád měl stejný sen. Často si o lvech povídali a v jednom kuse si na ně hráli. Vymýšleli, jak se spolu domluví, pokud se někdo z nich jednou lvem stane. Když k tomu ale skutečně dojde a náš hrdina se doopravdy promění ve lva, vyrojí se spousta nečekaných potíží: místo mluvení svede jen řvát a neohrabanou tlapou si nezvládne ani otevřít dveře. Jak svoji proměnu vysvětlí mámě, která už není nejmladší? A nejhorší ze všeho je, že jeho nejlepší kamarád, se kterým spřádal sny o lvech, už nerozumí lví řeči, kterou kdysi společně vymysleli. Uri Orlev vydal více než třicet knih pro čtenáře různého věku. Jeho romány byly přeloženy do mnoha jazyků a získaly řadu ocenění v Izraeli i v zahraničí. Je prvním izraelským spisovatelem, který získal mezinárodní Cenu H. Ch. Andersena (v roce 1996). Česky (v překladu Lenky Bukovské) vyšly jeho knihy: Ostrov v Ptačí ulici (2013), Běž, chlapče, běž (2014) a Domů ze slunečných stepí (2017). Humoristická knížka Je těžké být lvem je určena čtenářům od osmi let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396618/je-tezke-byt-lvem-6q7-396618.jpg 4.78
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Práh

Kaše lihjot arje

Kniha Je těžké být lvem

Ditules
20.07.2020

Oproti autorovým ostatním knihám je tato kniha příjemnou změnou. V savaně teda život žádný med. :)

triatlet
11.03.2020

"Myslím, že jsem už zavětřil všechna dobrodružství, která mě teprve čekala." (s. 28)

Variace na Kafkovu Proměnu. Hlavní hrdina si se svou metamorfozou ovšem dokáže poradit a poutavě a vtipně vypráví, co všechno zažil.
Pobavila mě hlavně kapitola, ve které se setkává se svým psem a matkou.

"Ale vždyť vlastně i teď, ve své nové podobě, jsem pořád sám sebou."

angelak
05.05.2019

Moc pěkný a zajímavý příběh pro děti i dospělé. Uri Orlev nikdy nezklame.