Melanka Melanka komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Obdivuji, jak autorka dokázala zcela autenticky popsat bolševickou éru očima dítěte. Strašně smutné a přitom veselé čtení. Ráda se ke knize (i divadelnímu představení) vracím.

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Strašidelný příběh, určený spíš pro teenagery. Ale atmosféra tajemné Barcelony zase funguje. Ano, Zafón baví.

26.01.2013 4 z 5

Anjelská hra Anjelská hra Carlos Ruiz Zafón

Další krásná Zafónova kniha. Nutně se musím zase podívat do Barcelony.

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Úžasná kniha, tajemná atmosféra Barcelony a napínavý příběh, prostě nádhera...

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Úplně jiná kniha, než Urban zatím napsal. Skvělá atmosféra meziválečného období. A pro toho, kdo zná Libeň, je radostí si příběh přečíst. Skoky z plynojemu na Palmovce mě úplně dostaly! Doporučuji všem milovníkům starých časů.

23.01.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Krásné čtení. Skvělá atmosféra. Další důkaz o tom, že bolševik dokázal zničit všechno!

21.01.2013 5 z 5

Láska nebeská Láska nebeská Mariusz Szczygieł

Další kniha Mariusze Szczygiela, která mě potěšila. S jeho názory vesměs souhlasím a často se bavím jeho postřehy.

21.01.2013 4 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Musím přiznat, že jsem byla poněkud zklamána. Po velmi drsném začátku zajímavý exkurz do historie Číny. Příběh bratrů byl velmi působivý a pro mě objevné dějepisné reálie (Fakt unášeli čínské otroky do Ameriky?). Postavy soudkyně, policistky i Číňanky Chung mi připadaly zjednodušené a nepravděpodobné. V druhé půlce knihy jsem už četla velmi rychle a dokonce jsem i přeskakovala některé pasáže. Možná mě tak iritovaly citace komunistického Maa.

21.01.2013 3 z 5