Hrdý Budžes

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chcete se zasmát, zastydět a zavzpomínat? Prvními roky husákovské normalizace, tak jak se v řadě komických i méně veselých příhod a situací promítala do života dětí i dospělých z jednoho okresního města, nás v této knize provází bystrá, leč přiměřeně naivní žákyně druhé třídy ZDŠ v Ničíně Helenka Součková. Po mimořádném ohlasu vychází kniha v novém vydání a zároveň byla úspěšně uvedena jako divadelní hra....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2748/hrdy-budzes-2748.jpg 4.61760
Série

Helenka Součková 1.

Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno · Petrov
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (269)

Kniha Hrdý Budžes

Přidat komentář
Nerevanin
28. září

Nemohu si pomoci, ale musím knihu srovnávat s divadelní adaptací, za níž bohužel knižní předloha poněkud zaostává. Vlastně knize nemám co vytknout (snad až na přehnaný počet zemřelých postav), ale nemohu dát 5/5, když mám stále před očima nedostižnou Báru Hrzánovou.

evask
28. září

Nejdřív jsem byla nadšená a bavilo mě to moc a čím déle jsem četla, tím to nadšení trošičku vyprchávalo, takže teď váhám mezi 5* a 4*.
Hned jsem se pustila do druhého dílu a tam mě nadšení opustilo už nadobro.

Delirium
27. srpna

Povinná četba k maturitě - doporučuji. Čte se rychle, je to jednoduché, není tam nic, co by se nedalo pochopit.
Každopádně ta jednoduchost z toho činí spíše průměr, ačkoliv musím říct že silnější. 70%

Tyyynab
10. června

Kniha je fajn, ale pokulhává za svou divadelní adaptací. Čte se to rychle, dobře, je to lehké a svěží... Ale pro divadlo nebo rozhlas se to hodí více. Jako text mě to tak nenadchlo. Ale možná, kdybych adaptaci neznala, bych to viděla jinak.

martineden
09. června

Sníh můžu, ten není vůbec žádnej sladkej!

Cleo De Nile
06. června

Tak tohle byla láska na první pohled. Často jsem se u knížky smála nahlas, což se mi poslední dobou moc nestává. Helenčina dětská naivita je kouzelná (třeba jak si myslela, že umírají jen staří lidé - kéž by tomu tak bylo). A prostředí divadla, ve kterém pracovali její rodiče, se mi moc líbilo. Moc ráda se ke knížce budu vracet.
A samozřejmě i divadelní hra s Bárou Hrzánovou je vynikající, možná ještě o chloupek lepší, než kniha, ale to jen kvůli Báře.

slawa.cap
25. května

Poslouchal jsem jako audioknihu načtenou Bárou Hrzánovou. Tohle mám rád, tyhle memoáry obyčejných lidí, kteří dokáží neobyčejně vyprávět. Navíc tady je bonus, že kniha je psaná jako komedie z pohledu dítěte. Naivní pohled Helenky opravdu baví a odlehčuje dobu kdy to nebylo vždy veselé.

Jessybelle
25. května

I když jsem to četla, stále jsem slyšela Báru Hrzánovou...