Marina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Po patnácti letech se mi vrátila vzpomínka na ten den. Viděl jsem toho mladíka, jak se potuluje mlhou kolem nádraží Estación de Francia, a jméno Mariny mě znovu zasáhlo jako čerstvá rána. Každý z nás má ve své duši zamčené nějaké tajemství. A tohle je to moje.“ Píše se rok 1980 a mladý student Oskar Drai na jedné ze svých zasněných toulek potkává odvážnou Marinu. Společně se vydávají za záhadným znamením černého motýla. Nemají však ani tušení, jaké hrůzy na ně v temných uličkách Barcelony čekají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115938/marina-Q1d-115938.jpg 4.2247
Žánr
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Marina, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (64)

Kniha Marina

Přidat komentář
nhima
08. března

Mám z knihy hodně rozporuplné pocity. Podvědomě jsem ji průběžně hodnotil a měl jsem dojem, že čím jsem dál, tím je na mém pomyslném žebříčku níže.

Ze začátku obsahovala na můj vkus zbytečně mnoho popisných a až téměř odrhnutých frází, které působily strašně nepřirozeně. Díky nevědomosti příštích událostí byla ale tato část alespoň příjemně tajemná. Pak následovala fáze hororovějšího ladění, která mě celkem bavila a kde viselo poměrně hodně otázek ve vzduchu. S prvním vyprávěním pamětníka to bylo fajn. Atmosféra byla hutná a příjemná. To mám obvykle rád. Tak proč mi to jen tady tak nesedělo? Rychle to sklouzlo k sérii příběhů od mnoha různých postav z města, které měly k tématu co říct. Vyprávění byla někdy až ukrutně rozvleklá a příběhy tak složité, že bych na místě Oskara raději šel už v polovině zpátky do školy. Překvapivě - postavy nevyprávěly o věcech, které před nimi říkali jiné postavy, ačkoliv to navzájem slyšet nemohli. Samotný výsledek - kompletní skládačka střípků byla prostě jen strašně překombinovaná.

A následovalo finále...

Vadí mi, když postava má takové štěstí, že zrovna v den D, hodinu H je přesně na místě M, kde se může stát svědkem toho a tamtoho. Že příběh místy přešel do akčních scén by nevadilo, kdyby na hlavní hrdiny neplatil jiný metr než na ostatní (dospělé, silnější, ozbrojené) postavy. Místy logické chyby - kdo uklidil rozštípané dveře ve škole? Nikdo se na nic neptal? Extrémně ignorantští vychovatelé na internátě... Na některé velmi nepříjemné situace se až příliš rychle zapomínalo.

Žánrově bych zařadil spíše do young-adult / sci-fi / horory.

Uznávám, že některé myšlenky (pár odstavců) bylo hodně zajímavých a popřemýšlel jsem o nich. Ale nezachránily celkový dojem.

Ve výsledku lepší 2.

kalinka99
14. února

Kniha mě tedy překvapila jak nakonec skvělá byla. Už dlouho jsem ji měla v plánu přečíst a teď si říkám, že je škoda, že jsem ji do ruky nevzala dřív. Kniha měla místy hororovou atmosféru, kdy jsem chvílemi měla mrazení na rukou i ve dne. Určitě si přečtu něco dalšího od autora.


Mlikova
30.12.2020

Půjčila jsem si ji omylem v AJ - vzhledem k napínavosti a čtivosti jsem ji přečetla v pohodě a ještě byla ráda, že jsem si procvičila jazyk. Ale nerada bych, aby se mi o těch temných věcech zdálo.

Didi15
05.12.2020

Zafon je Mistr slova a moc mě baví, i když mě na fantasy v tomto duchu neuzije, zde mi to nevadilo. Líbilo se mi to.

kate9326
01.10.2020

Skvělé..poutavý příběh, nádech tajemna, detektivní zápletka plus hororové prvky...to vše ještě i pár romantických chvil hlavního hrdiny a hrdinky.

intelektuálka
23.08.2020

Autor mne znovu příjemně překvapil .... opět mne zavedl do říše fantazie ....

A k tomu přidal pár příchutí .... detektivní zápletku.... otázku znovuzrození .... dávné tajemství .... milostnou vsuvku .... a strašidelnost....

Barcelona - Oskar a Marina :

" vše, co člověk pokládá za jistotu, je jen pouhou iluzí .... - co platí dnes, už nemusí být zítra .... já bych Oskarovi přála, aby pro Marinu postavil její katedrálu ....

Líbilo se mi a určitě ráda uvítám, když mne autor znovu vyhledá ....

Tirisa
24.06.2020

Z knihy jsem hodně rozpolcená. Na jednu stranu se mi líbila, na druhou mě v určitých pasážích nudila...Chvíli jsem plakala a chvíli usínala...Takže tři hvězdičky jsou tak akorát.

Jack93
20.11.2019

Zafón je opravdový mistr slova, kterého se nemůžu nabažit. Před Marinou jsem od něj četl Stín větru a Zářijová světla. Jedním slovem paráda. Zejména Stín větru, což je jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četl.
Přejděme k Marině. Do rukou se mi dostala úplnou náhodou. O to větší radost jsem měl, když jsem si po pár stránkách uvědomil, že držím v rukou další Zafónův poklad. V letadle cestou do Stockholmu jsem se nemohl od čtení odtrhnout a postupné odkrývání dávných a dechberoucích tajemství ukrytých v barcelonském srdci temnoty způsobilo, že jsem stránky otáčel rychlostí závodu Usaina Bolta na 100 metrů.
Marina nabízí strhující, leč možná trochu předvídatelné vyústění děje. To jí ale nijak neubírá na kráse. Je třeba si uvědomit, že v první řadě nejde o čtení pro dospělé.
Nejvíce mě ale dojal závěr, který jsem proplakal a kvůli němuž jsem oněměl. Víc netřeba dodávat.

1