Marina

„Po patnácti letech se mi vrátila vzpomínka na ten den. Viděl jsem toho mladíka, jak se potuluje mlhou kolem nádraží Estación de Francia, a jméno Mariny mě znovu zasáhlo jako čerstvá rána. Každý z nás má ve své duši zamčené nějaké tajemství. A tohle je to moje.“ Píše se rok 1980 a mladý student Oskar Drai na jedné ze svých zasněných toulek potkává odvážnou Marinu. Společně se vydávají za záhadným znamením černého motýla. Nemají však ani tušení, jaké hrůzy na ně v temných uličkách Barcelony čekají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115938/big_marina-Q1d-115938.jpg 4.2266
Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Marina, 1999

Kniha Marina

evineckY

Krásný čtenářský zážitek !
Zvnějšku se kniha tváří jako fantasy - až thriller a je to tak, ale hlavně je to příběh o přátelství, lásce, smutku a umírání...

Dida86

Fantastický příběh.

karolina7748

Začátek se mi trochu tahnul, ale už se to stává skoro zvykem,ale pak se to rozjelo a nebylo to špatné,tajemné, lehce hororové,smutné, zvláštní.. Je to pro mě koneckonců první kniha od autora tak zkusím ještě další.

Leona333
31.10.2021

Na křídlech ,,motýla - tajemna" se čtenář přenese do uliček Barcelony, kde s hlavními hrdiny této chvílemi, až mysticky hororové knihy, zažije nejedno překvapení...
Autor opět nezklamal. I tento jeho román, řadím mezi ty lepší co jsem prozatím letos četla.

niknikita
30.09.2021

Autor mne svým čtivým a barvitým vyprávěním zaujal natolik, že jsem si příběh Mariany přečetla do konce, přestože jsem už po pár stránkách měla pocit, že končím.
Pravdou je, že jsem v tomto žánru nikdy nenašla smysl, ale tentokrát jsem udělala výjimku právě pro krásu slova a tím mne Zafón dokázal přesvědčit.

nhima
08.03.2021

Mám z knihy hodně rozporuplné pocity. Podvědomě jsem ji průběžně hodnotil a měl jsem dojem, že čím jsem dál, tím je na mém pomyslném žebříčku níže.

Ze začátku obsahovala na můj vkus zbytečně mnoho popisných a až téměř odrhnutých frází, které působily strašně nepřirozeně. Díky nevědomosti příštích událostí byla ale tato část alespoň příjemně tajemná. Pak následovala fáze hororovějšího ladění, která mě celkem bavila a kde viselo poměrně hodně otázek ve vzduchu. S prvním vyprávěním pamětníka to bylo fajn. Atmosféra byla hutná a příjemná. To mám obvykle rád. Tak proč mi to jen tady tak nesedělo? Rychle to sklouzlo k sérii příběhů od mnoha různých postav z města, které měly k tématu co říct. Vyprávění byla někdy až ukrutně rozvleklá a příběhy tak složité, že bych na místě Oskara raději šel už v polovině zpátky do školy. Překvapivě - postavy nevyprávěly o věcech, které před nimi říkali jiné postavy, ačkoliv to navzájem slyšet nemohli. Samotný výsledek - kompletní skládačka střípků byla prostě jen strašně překombinovaná.

A následovalo finále...

Vadí mi, když postava má takové štěstí, že zrovna v den D, hodinu H je přesně na místě M, kde se může stát svědkem toho a tamtoho. Že příběh místy přešel do akčních scén by nevadilo, kdyby na hlavní hrdiny neplatil jiný metr než na ostatní (dospělé, silnější, ozbrojené) postavy. Místy logické chyby - kdo uklidil rozštípané dveře ve škole? Nikdo se na nic neptal? Extrémně ignorantští vychovatelé na internátě... Na některé velmi nepříjemné situace se až příliš rychle zapomínalo.

Žánrově bych zařadil spíše do young-adult / sci-fi / horory.

Uznávám, že některé myšlenky (pár odstavců) bylo hodně zajímavých a popřemýšlel jsem o nich. Ale nezachránily celkový dojem.

Ve výsledku lepší 2.

kalinka99
14.02.2021

Kniha mě tedy překvapila jak nakonec skvělá byla. Už dlouho jsem ji měla v plánu přečíst a teď si říkám, že je škoda, že jsem ji do ruky nevzala dřív. Kniha měla místy hororovou atmosféru, kdy jsem chvílemi měla mrazení na rukou i ve dne. Určitě si přečtu něco dalšího od autora.

Mlikova
30.12.2020

Půjčila jsem si ji omylem v AJ - vzhledem k napínavosti a čtivosti jsem ji přečetla v pohodě a ještě byla ráda, že jsem si procvičila jazyk. Ale nerada bych, aby se mi o těch temných věcech zdálo.