Marina

„Po patnácti letech se mi vrátila vzpomínka na ten den. Viděl jsem toho mladíka, jak se potuluje mlhou kolem nádraží Estación de Francia, a jméno Mariny mě znovu zasáhlo jako čerstvá rána. Každý z nás má ve své duši zamčené nějaké tajemství. A tohle je to moje.“ Píše se rok 1980 a mladý student Oskar Drai na jedné ze svých zasněných toulek potkává odvážnou Marinu. Společně se vydávají za záhadným znamením černého motýla. Nemají však ani tušení, jaké hrůzy na ně v temných uličkách Barcelony čekají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/115938/marina-Q1d-115938.jpg 4.2197
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, CooBoo

Marina (1999)

Kniha Marina

nikl

Neurazí ani nenadchne. Místy se mi povídání zdálo krapet přitažené za vlasy a vlastně se mi zdálo, že se děj skládá ze samostatných dvou příběhů - jeden o honbě za zloduchem, druhý o Marině. Zkrátka taková knížka, když chcete trošku "bububu" povídání, ale bát se u toho nechcete :)

dom.ini

Mi se knížka moc nelíbila. Osobně jsem vůbec nepocítila tu atmosféru a strašidelnost, o které tady většina lidí v komentářích mluví. Kniha měla možná nějakou skrytou myšlenku, ale na mě nějak vůbec nezapůsobila a nezanechala ve mě žádný dojem. Mrzí mě to, ale toto opravdu nebyl můj šálek čaje a mám pocit jako bych četla něco úplně jiného než všihni ostatní.

elzary

Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně a po přečtení jsem hned dostal chuť jet do Barcelony.

Havree

Kniha byla opravdu krásná. Děj je místy šílený a moji rodiče by označili knihu za fantasmagořinu, ale pokud se prohrabete začátkem s nenápadným citlivým hošíkem Oskarem a pokračujete dále k tajemné Marině a jejímu tátovi. Začnete knihu postupně milovat a nebudete chtít odložit. Kniha mi připomínala dobrý seriál, ale najednou se děj láme a sledujeme přiběh někoho jiného, je problém to všechno probrat, protože děj je najednou úplně mimo koleje.
Kniha byla opravdu moc krásná, ta temná atmosféra Barcelony, prostě doporučuji.

13.11.2018

Krásná kniha... nejvíc se mi líbila ta pochmurná atmosféra, ta byla brilantní. Napínavá, tajemná a krásná četba. Autor opravdu umí psát.

Kristy78
29.10.2018

Hned v prvním odstavci byl znát rukopis R.Zafóna. Velmi čtivý, poutavý příběh z Barcelony. Jen trochu více strašidelné, zejména při večerním čtení :) Díky za společné čtení, P. :)

Kaik
29.10.2018

Původně jsem chtěl napsat něco jako - opět milá Zafónova barcelonská poetika, v porovnání se Stínem větru poněkud přímočařejší děj, ale o nic méně půvabné, místy až romantické čtení, laskavé vyprávění psané světlem a mlhou. To všechno vlastně sedí.
Ale tohle! Bylo! Strašidelné!
Děkuji, K. Ty víš za co.

PetraBery
17.06.2018

Že autor psát umí, jsem se přesvědčila již v předchozích přečtených knihách. Příběh dospívajícího Oskara a Mariny je přesně tak dobrodružný, napínavý, ale i ponurý a temný, jak je u tohoto autora zvykem. Postupné odkrývání záhady černé dámy a minulosti Michala Kolveníka činí z knihy skvělou hororovou jízdu, díky které se ocitáme v zašlých uličkách Barcelony. Trochu smutno je mi z konce, ale jinak skvělé.