Číňan

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mankellov nový román Číňan čitateľovi umožní nazrieť do prostredia švédskeho vidieka, Spojených štátov amerických devätnásteho storočia, predolympijského Pekingu, Zimbabwe aj Londýna súčasnosti. To všetko v pútavom kriminálnom románe s aktuálnym politickým motívom. V januári 2006 odhalí polícia v malom švédskom meste Hudiksvall strašný masaker, keď niekto brutálným spôsobom zavraždil 19 ľudí. Keď sa o vraždách dozvie sudkyňa Birgitta Roslinová, uvedomí si, že je príbuzná takmer všetkým obetiam. Prostredníctvom nájdeného denníka sa vydáva na cestu do USA šesťdesiatych rokov devätnásteho storočia, kde na stavbe železnice spájajúcej východ so západom otročia čínskí robotníci. No stopy vraha vedú aj do dnešnej Číny. Nová superveľmoc potrebuje suroviny a rieši problém miliónov nespokojných sedliakov, ktorých naďalej obchádza blahobyt hospodárskeho zázraku. Birgitta Roslinová sa tak stáva súčasťou hry svetovej politiky a jej život je zrazu ohrozený. Román Číňan je kriminálnym románom na najvyššej svetovej úrovni. Upozorňuje na hrozby, vyplývajúce z faktu, keď sa svetovou veľmocou stáva krajina s neexistujúcim demokratickým systémom....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83386/cinan-Bi2-83386.jpg 4262
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Marenčin PT
Orig. název

Kinesen, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Kniha Číňan

Přidat komentář
Miluna40
04.10.2019

Zajimava,napinava

cantona
08.08.2019

Tento román jsem četl poměrně dlouhý čas a musím napsat, že mě bavil. Sice to nebyl Wallander, ale tohle byla příjemná změna. Trochu mě vadilo vyprávění historie Číny a dalších věcí, které mě nudili, ale to je můj problém. Takže slušná detektivka.


Gabri-88
08.05.2019

Prvni kniha od Mankella co jsem precetla mimo serii o Wallanderovi. Nejdriv se mi nechtelo a pak jsem zjistila, ze i bez Wallandera to pan Mankell umi napsat velice pekne! Umyslne nepisu napinave, protoze v prvni polovine knihy jsem se fakt nudila a chvili jsem uvazovala jestli prestat cist, ale pak se to nejak rozjelo :-) politicka a hospodarska situace Ciny me jako tema nikdy nefascinovala, ale povazuju to za plus, ze jsem se o tom neco v knize dozvedela. Rozhodne doporucuju

Máša10
03.06.2018

Jednoznačně nejlepší kniha od tohoto autora, alespoň pro mě. Není to "jenom " klasická detektivka, což mi vyhovuje.

čekanka13
22.04.2018

Dobře se čte, napínavé, konec se mi už zdál zbytečně rozvláčný

intelektuálka
31.03.2018

Hromadná brutální vražda v malé vesničce na severu Švédska přivádí vyšetřovatelku k pátrání...
Do něj se zapojí i soudkyně Birgitta, která má k místu osobní vazbu a která si vybavuje, co pro ni znamená červená stužka,nalezená na místě zločinu...
Mankell nás provede kusem kontinentu a odkrývá motiv pomsty z minulosti...

Jeho thrillery se často zabývají politickou situací v dané zemi - já to vítám, protože mi to dokreslí důvody jednání zúčastněných.
Kdo má tohoto autora rád, bude spokojený.
Doporučím.

trudoš
06.02.2018

Podobně jako v sérii s Wallanderem, i zde splétá Henning Mankell zápletku pro mě tolik rozčilujícím způsobem - tedy navnadí na zajímavý zločin, poukáže na pár záhadných stop a... a pak se tím přestane zabývat. To ani nezmiňuji, že Číňan funguje jako detektivka pouze v první třetině, po dvousté straně je už čtenáři jasné, kdo je patouch, co se seběhlo a proč k tomu vlastně došlo. Zbytek románu (tři sta stran) už ani tak nejde o to, že by soudkyně Birgitta Roslinová po něčem pátrala, ale spíš je vírem událostí vtažena do intrik mocného Číňana. Jenže místo toho, aby děj gradoval, se autor zabývá vysvětlováním příčin boje mezi šíleným zbohatlíkem a jeho sestrou. Což s sebou bohužel přináší spoustu tvůrčích pokusů o proniknutí do myslí komunistických aktivistů.
A tak se detektivka mění v thriller, ten v politickou konverzačku, ta ve společenský psychologický román, v závěru se přejde zase k thrilleru, který je ukončený „překvapivými“ zvraty. Za mě nuda. Sice slušně napsaná, ale pořád nuda.

SilvieSisinka
05.01.2018

Moje prvni kniha od Mankella.Dostal me.Urcite budu cist dalsi jeho knihy.Zapletka Cinana ma koreny v zoufalstvi cinskych otroku,ktere vyusti v zabiti 19 svedu najatym vrahem s mecem.Jde o pomstu.Je to jedna z nejkomplikovanejsich a nejbravujneji podanych zahad.Necekany konec.

1

Doporučujeme

Fantom opery
Fantom opery
Oheň a bič
Oheň a bič
Hořící drát
Hořící drát
Skryté karty
Skryté karty