Melanka Melanka komentáře u knih

Dlouho mě žádná knížka nerozesmála tak jako tahle. Moc příjemné a chytré čtení. Jen by mě zajímalo, jestli je přeložená do ruštiny:-)!

04.12.2013 5 z 5

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Seňor Fuljumero si umí užívat život, dívat se kolem sebe a milovat lidi a svět. Taky to chci v sedmdesáti takhle umět! Milá a chytře napsaná knížka, jako ostatně vždycky.

23.11.2013 4 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Šabacha miluju, ale tyhle povídky mě zklamaly. Starší knížky se mi líbily mnohem víc.

21.11.2013 3 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to stálo za to. Vtipné, dojemné, skvělé čtení.

16.11.2013 4 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Další ze série severských detektivek. Měla jsem pocit, jako bych už všechno někdy četla. Malin Forsová mi byla protivná a od půlky mě kniha moc nebavila. Myslím, že jarní mrtvoly si už odpustím.

10.11.2013 3 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Úžasně napsaná kniha. Při čtení mi hlavou běžely obrazy vykreslené do jemných detailů. Ale musím přiznat, že jsem se ze začátku musela trochu přemlouvat, abych četla dál. Naštěstí jsem vydržela a odměnou byl příběh z exotického prostředí se sympatickým hlavním hrdinou.

03.11.2013 4 z 5

Za všechno se platí Za všechno se platí Liselotte Hammer

Docela dobrá detektivka. Nic převratného, ale čte se dobře.

10.10.2013 3 z 5

Tygrova žena Tygrova žena Téa Obreht

Krásná kniha, ve které se snoubí mýty s realitou. Drsné a zároveň poetické vyprávění. Hezky jsem si početla!

10.10.2013 4 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Moc mě to bavilo. A Michálkův film mile překvapil.

26.08.2013 4 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Detektivka plná samých klišé, nuda, nuda, šeď. A ještě oslovení "kovboji"! Nedokázala jsem ji dočíst, takhle lidi nemluví, ani nejednají.

26.08.2013 odpad!

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Knihu jsem přečetla jedním dechem, dobrá, chytře vystavěná detektivka a zároveň pohled do duše hlavní hrdinky.

23.08.2013 4 z 5

Francouzská suita Francouzská suita Irène Némirovsky

Zajímavý pohled na válku. Jako bychom se dívali do zákulisí.

22.08.2013 4 z 5

1913: Léto jednoho století 1913: Léto jednoho století Florian Illies

Už první odstavec knihy mě nadchnul. S lehkostí a humorem popsaný jeden rok, úžasný doplněk k dějinám umění. Přestože jsem všechny osobnosti neznala, nebylo to na škodu. Naopak. Několik malířů, fotografů a básníků, jsem díky téhle knížce objevila. Doporučuji najít si "patologické" básně Gottfrieda Benna, síla.
Obdivuji autora. Co vše musel přečíst a nastudovat, než napsal tohle skvělé dílo.

17.07.2013 5 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Skončila jsem na straně 75. Nebylo to vtipné, velké zklamání.

10.07.2013 odpad!

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Skvělé čtení, napínavé a hlavně uvěřitelné. Nemohla jsem se odtrhnout. Vřele doporučuji.
Souhlasím ale i s výtkou na opakující se oslovení "starý brachu" a přidala bych ještě "kámo". Takhle někdo fakt mluví?

09.07.2013 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Návrat do staré Barcelony mě více než potěšil. Úžasně se propojily předchozí knihy a už se těším na poslední.

07.07.2013 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Pravda, velmi čtivé a napínavé. Jenže u detektivky nutně potřebuju detektiva, který je chytřejší než já. Od půlky už bylo jasné, kdo a proč je pachatel a knihu jsem dočetla, jen abych si potvrdila názor. Ze seveřanů trochu slabší...

04.07.2013 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Kdepak, ten konec je na knize to nejlepší. Bez něj by to byly Guliverovy cesty, ne? To kvůli němu je o čem přemýšlet. Skvělá kniha. Už jste někdo viděl film? Stojí za to?

30.06.2013 4 z 5

Daleká cesta Daleká cesta Alison Pick

Krásná kniha, skvěle napsaná. Mimo jiné mě bavilo hádat, kdo je tajemná vypravěčka. Po všech těch severských detektivkách je nádhera přečíst si opravdový příběh, přestože je smutný.

18.06.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavá a čtivá detektivka se sympaťákem v hlavní roli. Přesto se ale těším na nějakou knihu s opravdovým příběhem, nad kterou si i zapřemýšlím. Asi to nebude severská detektivka. :-)

08.06.2013 4 z 5