Sestra

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113488/sestra-lop-113488.jpg 3.8488
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

Sister, 2010

Kniha Sestra

Lusa
05. listopadu

Vlastně ani nevím, jak jsem se ke knize dostala, zřejmě se mi zalíbila obálka a popis, ale dlouhou dobu jsem jí měla v knihovně a dostala se k ní až teď. Překvapilo mě, že mě zaujal tento formát psaní, ale Bee vyprávění bylo nakonec velice poutavé a napínavé. Konec mě velice překvapil, za mě velice skvělé.

Už delší dobu jsem se po nějaké autorčině knize poohlížela a nakonec jsem si vybrala tuhle ;-). A je opravdu dobře napsaná a čtivá, i když je v ní také několik poněkud zdlouhavějších pasáží. Forma deníku mi vůbec nevadila, spíš naopak, protože si myslím, že se k danému příběhu výborně hodila. A to, jak se Bee pídí po pravdě pod hustým nánosem všech nepravd a lží, je opravdu originální a skvěle podané. A přestože je čtenáři víceméně od začátku jasné, že se Tess nezabila sama, sám hodně dlouho tápe a netuší, co přesně za jejím nečekaným úmrtím vězí. A konečné odhalení všeho, tj. vraha, motivu a podobně, je opravdu překvapivé. Bohužel úplný závěr byl tak trochu zbytečně moc natahovaný, za to (a také již zmíněnou zdlouhavost) jednu hvězdičku strhávám, ale jinak se mi kniha líbila a časem možná zkusím od autorky nějakou další ;-).

klaraj093

Mám hrozně ráda její knihy.. I tato mě velice bavila..

Zuzulka30

Kniha se mi nečetla dobře, psáno formou dopisu sestře mi hodně vadilo. Bylo to celé nějaké zmatené, občas jsem se ztrácela a závěr jsem už opravdu jen přetrpěla. Opravdu nic moc.

ArwenAragorn

Za mě nic moc. Do čtení jsem se musela nutit a pořád jsem čekala, až se děj rozběhne. Možná ale, že jsem neměla ke čtení tu správnou náladu.

travaisik

Nemohla jsem se odtrhnout.Hltala jsem všechny řádky.Knizka mě zaujala.

krevetka79

Velmi zajímavý příběh s překvapivým koncem .
Kniha se četla sama i díky prolínání dějů.

Zlatinka.Emilly

Zpočátku se mě nelíbilo, že byla kniha napsaná formou vyprávění, kdy Beatrice "sděluje" své mrtvé sestře Tess vzpomínky a myšlenkové pochody. Na konci knihy jsem se docela zamotala a to tak, že jsem hned nepochopila neexistenci psychiatra. Byla jsem zděšena z toho, kdo se mě začal odkrývat jako vrah, ale nakonec se mi rozuzlení zprůhlednilo. Kniha byla pěkné a i na styl psaní jsem si za chvíli zvykla.

Musíme si promluvit o Kevinovi
Musíme si promluvit o Kevinovi