Sestra

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113488/big_sestra-lop-113488.jpg 3.8514
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Sister, 2010

Kniha Sestra

Runinka
včera

Tak to mě moc nechytlo. Dočetla jsem k sebevraždě a odkládám. Třeba se k ní někdy vrátím.

Georgine

Předtím jsem četla od této autorky knihy V plamemech a Dokonale ticho, které mě nadchly. Snad proto velké očekávání, ale do Sestry jsem se nejak nemohla zacist. Za mě nejslabší kniha této autorky.

Martasek5

Styl psaní formou dopisu mi nevadil. Vadilo mi jak to celé skončilo, celkově nezáživné čtení. Začátek slibný, pak příběh ztratí jiskru, a dočetla jsem jen z “povinosti”

KarinNechvata
19.10.2021

Thrillery moc nevyhledávám, ale tento se mi do ruky dostal náhodou. Velmi mile mě překvapil, děj mě okamžitě vtáhl a byla jsem velmi napjatá, jak se to rozuzlí. Moc pěkná knížka.

Paja11.11
11.05.2021

Kniha předčila mé očekávání. Děj byl napínavý od začátku až dokonce, spoustu zvratů (některé byly očekávané, ale z většiny jsem měla pusu dokořán). Celá kniha napsaná ve formě dopisu má větší důvod, než si člověk myslí, stejně tak sezení s panem Wrightem. Všechny otázky, co si může čtenář pokládat, jsou v knize zodpovězeny. Propracovaná a čtivá kniha, vřele doporučuji.

Lusa
05.11.2020

Vlastně ani nevím, jak jsem se ke knize dostala, zřejmě se mi zalíbila obálka a popis, ale dlouhou dobu jsem jí měla v knihovně a dostala se k ní až teď. Překvapilo mě, že mě zaujal tento formát psaní, ale Bee vyprávění bylo nakonec velice poutavé a napínavé. Konec mě velice překvapil, za mě velice skvělé.

23.10.2020

Už delší dobu jsem se po nějaké autorčině knize poohlížela a nakonec jsem si vybrala tuhle ;-). A je opravdu dobře napsaná a čtivá, i když je v ní také několik poněkud zdlouhavějších pasáží. Forma deníku mi vůbec nevadila, spíš naopak, protože si myslím, že se k danému příběhu výborně hodila. A to, jak se Bee pídí po pravdě pod hustým nánosem všech nepravd a lží, je opravdu originální a skvěle podané. A přestože je čtenáři víceméně od začátku jasné, že se Tess nezabila sama, sám hodně dlouho tápe a netuší, co přesně za jejím nečekaným úmrtím vězí. A konečné odhalení všeho, tj. vraha, motivu a podobně, je opravdu překvapivé. Bohužel úplný závěr byl tak trochu zbytečně moc natahovaný, za to (a také již zmíněnou zdlouhavost) jednu hvězdičku strhávám, ale jinak se mi kniha líbila a časem možná zkusím od autorky nějakou další ;-).

klaraj093
22.10.2020

Mám hrozně ráda její knihy.. I tato mě velice bavila..