Nebeský vězeň

Barcelona, 1957. Daniel Sempere a jeho přítel Fermín, hrdinové románu Stín větru, se vracejí, aby čelili největší osudové výzvě. Právě když se zdá, že život rodiny Sempereových nabírá poklidný směr, navštíví jejich knihkupectví neznámý muž, jenž svým znepokojivým chováním předznamená odhalení tajemství ukrývaného dvě desetiletí v temné paměti města. Dozvědět se pravdu znamená pro Daniela vypořádat se s vlastním nejniternějším přízrakem. V Nebeském vězni, mistrovském románu plném intrik a emocí, se opět dokonale prolínají dějové linky předchozích knih, Stínu větru a Andělské hry: okouzlení literaturou a záhady, jež skrývá pohřebiště zapomenutých knih....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/150666/nebesky-vezen-TGk-150666.jpg 4.1158

Pohřebiště zapomenutých knih (3.)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

El prisionero del cielo (2011)

Kniha Nebeský vězeň

odpadlice

Další super příběh Daniela Sempera a jeho přátel, znovu nadmíru spokojená a už se těším na Andělskou hru ;)

Juzzy

Zajímavý pohled do událostí během a po španělské občanské válce.

petr2934

skvělá kniha popisující španělskou občanskou válku a poválečnou Barcelonu

Blasth

Pokračování nádherného příběhu staré Barcelony, které člověka okouzlí a již nikdy nepustí. Autor i zde upoutá čtenářovu pozornost a až do samotného konce ji nepustí. Nádherný jazyk a náramná atmosféra doprovází silný příběh, který prohloubí předchozí díly (Stín větru a Andělská hra), odpoví na mnohé otázky a poukáže na další směřování příběhu. Sečteno a podtrženo - návykovost příběhu této série a autorova jazyka potvrzena! Chvíli mi trvalo, než jsem byl schopen číst další autory, aniž bych je srovnával a podroboval je tím (nutno uznat, že nezasloužené) kritice. Nemůžu se dočkat, až vyjde pokračování - Labyrint duchů (Knižní klub - 2019/04).

alibaba72
27.11.2018

Škoda, že je tato kniha tak krátká :-) přečetl jsem ji na jeden zátah a moc se mně líbila. Krásně doplnila dva předešlé díly a už abych měl v ruce pokračování. Joo a mně se hodně líbí jak umí autor umí krásně vykreslit atmosféru staré Barcelony. Super čtení.

Dela111
17.10.2018

Třetí kniha série postrádá tu tajemnou atmosféru a není tak skvostná jako předchozí díly. I tak je to ale krásné a poutavé čtení. Spousta nitek se pospojuje a odkrývají se tajemství minulých dílů.

Doufám, že autor vydá další slibovaný díl, konec této knihy k tomu přímo vybízí. Moc ráda bych se znovu "setkala" s nejoblíbenější postavou Danielem a s Fermínem, který je nejen vtipný, ale i moudrý. Chtěla bych se víc dozvědět o dalších osudech spisovatelů z prvního i druhého dílu.
Série "Pohřebiště zapomenutých knih" mě nadchla.

V komentářích níže už něco podobného zaznělo, přesto znovu upozorním - první a druhý díl se dají prohodit, ale tento ne. Toto není samostatná kniha a bez předchozích dílů nemá smysl ji číst.

Janinnka
30.09.2018

Ty Zafonovi texty se čtou úplně samy. Momentálně neznám autora, který by takto kouzlil se slovy, je to opravdu balzám pro čtenářovu duši. Nemůžu jinak, než vřele doporučit.

tonysojka
19.09.2018

Jak píše níže wally: kniha postrádá takový tajemný až ďábelský prvek, a mně připadalo jako by po opusu Andělská hra se rozhodli editoři autorův text osekat(nebo že by autocenzura ?) aby byl přijatelnější pro víc čtenářů (platících).Každopádně není nouze o napínavé a drsné scény z období diktátora Franka,lásku na celý život ,lásku ke knihám a co mne neskutečně bavilo : Fermínův humor.Hlavní je,že příběh nekončí a doufám,že další díl bude přeložen do češtiny.