Nebeský vězeň

Barcelona, 1957. Daniel Sempere a jeho přítel Fermín, hrdinové románu Stín větru, se vracejí, aby čelili největší osudové výzvě. Právě když se zdá, že život rodiny Sempereových nabírá poklidný směr, navštíví jejich knihkupectví neznámý muž, jenž svým znepokojivým chováním předznamená odhalení tajemství ukrývaného dvě desetiletí v temné paměti města. Dozvědět se pravdu znamená pro Daniela vypořádat se s vlastním nejniternějším přízrakem. V Nebeském vězni, mistrovském románu plném intrik a emocí, se opět dokonale prolínají dějové linky předchozích knih, Stínu větru a Andělské hry: okouzlení literaturou a záhady, jež skrývá pohřebiště zapomenutých knih....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150666/big_nebesky-vezen-TGk-150666.jpg 4.3296

Pohřebiště zapomenutých knih 3.

Vydáno: , Knižní klub

El prisionero del cielo, 2011

Kniha Nebeský vězeň

Dida86

Perfektní jako vždy, s Fermínem příběh vždycky ožije.

VeronikaZ

Nebeský vězeň je spíše mezihra mezi ostatními díly, postrádala jsem očekávaný nádech mystična. Poslední díl ale nevynechám.

Magrata15
12.09.2021

Pěkně napsané a velmi, velmi napínavé. Nemohla jsem přestat,dokud jsem nedošla na poslední stránku. Ale tentokrát,na rozdíl od předchozích knih, tady zůstalo spousta otazníků. Budu si muset sehnat další díl, snad se tam dozvím odpovědi.

Sigas
17.08.2021

Nebeský vězeň mě zaujal zatím nejméně z celé série. A to přesto, že se na scéně znovu objevil Fermín. Většinou je příliš depresivní a má jen pár světlých chvil, jako když se vytasí s odbojářem vyrábějícím figurky kadilů v podobě doni Carmen Polo de Franco. Jinak je to spíš takové propojování a dokončování vláken z předešlých dílů, tentokrát ovšem bez hlavního tajemného a pohlcujícího motivu.

Meginho
06.08.2021

Celou sérii čtu postupně a po přečtení třetího dílu mám pocit, že Nebeský vězeň tvoří nezbytný pomyslný most, který spojuje předchozí dvě knihy a staví tak základ pro vyvrcholení celé série. Je tu méně té pověstné Zafónovy magie, ale i tak bych si netroufla dát méně jak pět hvězd. A navíc, kdy by nemiloval Fermínovy hlášky? :)

milena8281
28.07.2021

Po přečtení Andělské hry jsem si připadala zmatená a ztracená. Teď, když mám za sebou i Nebeského vězně, se zase začínám trochu orientovat. Přiznávám, že první díl byl jízda, druhý velmi rozpačitý a třetí zase trochu zrychlil tempo, ale prvnímu dílu se stále nevyrovná. Jednoznačně hodnotím sérii jako zajímavý literární počin, a rozhodně nelituji, že jsem se do ní pustila.

mgeisselreiter
14.07.2021

Po románu Stín větru, který mě okouzlil, je toto druhá kniha od Zafóna, kterou jsem četl. Nebeský vězeň mě bohužel zklamal. Kouzelná a tajemná atmosféra chybí, děj není nijak zvlášť zajímavý ani nápaditý ani příliš originální, má i sem tam logické trhlinky. Není to úplně špatné čtení, ale na rozdíl od Stínu větru je to druhá liga. 65%, 14. 7. 2021.

Dalgiona
12.06.2021

Jako první jsem četla Stín větru a přijde mi, jako kdyby to na tuto knihu navazovalo. Ale kdo ví. Nicméně nezklamala. Prostě opět super ve stylu, k sakru, já už to dnes nedočtu. Jen nerada jsem to odkládala na druhý den. Kniha vtáhne čtenáře okamžitě do děje a není stránky, která by byla nudná. Naopak, každá mě spíše hnala a to doslova dál a dál ke konci. Jsem moc ráda, že konec knihy pěkně navnadil na třetí, do které se pustím a to je Andělská hra. Ale nejprve si ji budu muset koupit. Mám se alespoň na co zase těšit. Krásné počtení této knihy přeji i vám.