Nebeský vězeň

Nebeský vězeň https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150666/bmid_nebesky-vezen-TGk-150666.jpg 4 355 80

Barcelona, 1957. Daniel Sempere a jeho přítel Fermín, hrdinové románu Stín větru, se vracejí, aby čelili největší osudové výzvě. Právě když se zdá, že život rodiny Sempereových nabírá poklidný směr, navštíví jejich knihkupectví neznámý muž, jenž svým znepokojivým chováním předznamená odhalení tajemství ukrývaného dvě desetiletí v temné paměti města. Dozvědět se pravdu znamená pro Daniela vypořádat se s vlastním nejniternějším přízrakem. V Nebeském vězni, mistrovském románu plném intrik a emocí, se opět dokonale prolínají dějové linky předchozích knih, Stínu větru a Andělské hry: okouzlení literaturou a záhady, jež skrývá pohřebiště zapomenutých knih.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

El prisionero del cielo , 2011

jana4920
27.01.2020 4 z 5

opět úchvatně napsané, krásné temné čtení, ale přesto mi kniha přišla dost uspěchaná

Jack93
16.01.2020 5 z 5

Jestliže jsem Andělskou hru označil za krvavý román, pak si Nebeský vězeň zaslouží přívlastek temný román. Fermínovo retrospektivní vyprávění z vězení na kopci Montjuïc krátce po konci španělské občanské války je depresivně uchvacující. Tak moc, že se od něho nešlo odpoutat a úvodních 200 stran jsem přečetl během několika hodin.
Nebeský vězeň se mi líbil více než předchozí díl. Vzhledem k (ne)rozuzlení Andělské hry jsem čekal, že zodpoví nevyjasněné otázky. A když se na scénu vrátil David Martín, má očekávání/naděje vzrostla. Jenže Nebeský vězeň paradoxně všechno ještě více zkomplikoval, jelikož epilog z Andělské hry staví do úplně jiného světla. Nezbývá než doufat, že Labyrint duchů uzavře kruh. Na závěrečné straně Nebeského vězně si pro něj Zafón šikovně připravil půdu.

kuky921
28.12.2019 5 z 5

Výborné čtení, které se čte velmi dobře. První třetina mi připadala jako rekapitulace předchozího dílu (Andělská hra) a poté část Hraběte Monte Christa.. ale paráda. Už se těším na závěrečný díl tetralogie.

harena
16.11.2019 5 z 5

Opět nádhera, báječné pohlazení po duši. Pan Zafón je mistr slova a já mám obrovskou chuť znovu Barcelonu navštívit. Štěstí, že mám doma i čtvrtý závěrečný díl série "Pohřebiště". Co vlastně Zafón tím závěrem myslí? Určitě je třeba začít číst od prvního dílu, jinak z knihy máte jen tak polovinu prožitku.

hambra1
29.10.2019 5 z 5

Super, musím si sehnat poslední díl.

Petass
30.08.2019 3 z 5

Atmosféra se stále drží, postavy z předchozích dvou dílů se prolínají a propojují v jeden příběh. Knížku jsem si užila, četla se mi dobře. Přes to všechno mi tento díl připadá uspěchaný, málo propracovaný... Spíš mi Nebeský vězeň připomíná takové intermezzo, než přijde "šokující" závěr. Určitě si počkám na další díl, jsem prostě zvědavá, jak to dopadne.

Eeli
14.08.2019 5 z 5

Tento příběh je vystavěn na Fermínově minulosti prolínající se se "současným" vyprávěním a je velmi intenzivní. Autor zkrátka umí navodit tu správnou atmosféru, ať už je zapotřebí trochu tajemna, dobrodružství, napětí či humoru.

Han-nah
12.08.2019 4 z 5

Opět krásným stylem napsaná kniha, která provází a doplňuje příběhy postav z předešlých knih Stín větru a Andělská hra. Opět otevírá historii Barcelony, politické události z této doby,vězení i tajemné paměti Pohřebišětě knih

odpadlice
30.05.2019 5 z 5

Další super příběh Daniela Sempera a jeho přátel, znovu nadmíru spokojená a už se těším na Andělskou hru ;)

Juzzy
19.05.2019 4 z 5

Zajímavý pohled do událostí během a po španělské občanské válce.

petr2934
16.03.2019 4 z 5

skvělá kniha popisující španělskou občanskou válku a poválečnou Barcelonu

Blasth
01.01.2019 5 z 5

Pokračování nádherného příběhu staré Barcelony, které člověka okouzlí a již nikdy nepustí. Autor i zde upoutá čtenářovu pozornost a až do samotného konce ji nepustí. Nádherný jazyk a náramná atmosféra doprovází silný příběh, který prohloubí předchozí díly (Stín větru a Andělská hra), odpoví na mnohé otázky a poukáže na další směřování příběhu. Sečteno a podtrženo - návykovost příběhu této série a autorova jazyka potvrzena! Chvíli mi trvalo, než jsem byl schopen číst další autory, aniž bych je srovnával a podroboval je tím (nutno uznat, že nezasloužené) kritice. Nemůžu se dočkat, až vyjde pokračování - Labyrint duchů (Knižní klub - 2019/04).

alibaba72
27.11.2018 5 z 5

Škoda, že je tato kniha tak krátká :-) přečetl jsem ji na jeden zátah a moc se mně líbila. Krásně doplnila dva předešlé díly a už abych měl v ruce pokračování. Joo a mně se hodně líbí jak umí autor umí krásně vykreslit atmosféru staré Barcelony. Super čtení.

Dela111
17.10.2018 5 z 5

Třetí kniha série postrádá tu tajemnou atmosféru a není tak skvostná jako předchozí díly. I tak je to ale krásné a poutavé čtení. Spousta nitek se pospojuje a odkrývají se tajemství minulých dílů.

Doufám, že autor vydá další slibovaný díl, konec této knihy k tomu přímo vybízí. Moc ráda bych se znovu "setkala" s nejoblíbenější postavou Danielem a s Fermínem, který je nejen vtipný, ale i moudrý. Chtěla bych se víc dozvědět o dalších osudech spisovatelů z prvního i druhého dílu.
Série "Pohřebiště zapomenutých knih" mě nadchla.

V komentářích níže už něco podobného zaznělo, přesto znovu upozorním - první a druhý díl se dají prohodit, ale tento ne. Toto není samostatná kniha a bez předchozích dílů nemá smysl ji číst.

Janinnka
30.09.2018 5 z 5

Ty Zafonovi texty se čtou úplně samy. Momentálně neznám autora, který by takto kouzlil se slovy, je to opravdu balzám pro čtenářovu duši. Nemůžu jinak, než vřele doporučit.

tonysojka
19.09.2018 4 z 5

Jak píše níže wally: kniha postrádá takový tajemný až ďábelský prvek, a mně připadalo jako by po opusu Andělská hra se rozhodli editoři autorův text osekat(nebo že by autocenzura ?) aby byl přijatelnější pro víc čtenářů (platících).Každopádně není nouze o napínavé a drsné scény z období diktátora Franka,lásku na celý život ,lásku ke knihám a co mne neskutečně bavilo : Fermínův humor.Hlavní je,že příběh nekončí a doufám,že další díl bude přeložen do češtiny.

Schamila
09.09.2018 5 z 5

Opět nádhera, tuhle sérii jsem si zamilovala a rozhodně se k ní budu vracet - je to balzám na duši. Všem moc doporučuji. Kdo miluje knihy, tohle by si měl určitě přečíst!!!

tereza8418
04.09.2018 5 z 5

Četla jsem jako třetí v pořádí po Stínu větru a Andělské hře a tato kniha krásně propojila všechny 3 dohromady, vyplnila mezery. Přečteno jedním dechem a nemohu jinak, než vřele doporučit. :)

Bobina74
31.07.2018 4 z 5

Tak Zafóna klidně. Tento 3.díl sice nebyl tak gotický ani tajemně mystický jako předchozí dva, ale mě stejně bavil. Příběh byl napínavý, takže mně nutil stále číst a o to tady vlastně jde.
P.s. Těší mně toto seznámení s panem Zafónem a odpustím mu vše i nedostatek tajemna....teda téměř vše ;-)

alabra
27.07.2018 4 z 5

Bohužel jsem nečetla předchozí dva díly, tak docela jsem nepochopila, o co v této knize šlo. Styl psaní hodnotím vysoce, kniha se četla velmi dobře.