Labyrint duchů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Uhrančivá agentka Alicia Grisová je španělskou tajnou službou pověřena vyšetřováním mimořádně citlivého a přísně utajovaného případu – záhadného zmizení španělského ministra kultury Mauricia Vallse. Jediným vodítkem se zdá být vzácná kniha od Victora Mataixe, autora, který byl během druhé světové války – stejně jako David Martin a další spisovatalé – vězněn v nechvalně proslulém žaláři v Castelle de Montjuic, jehož byl Valls v té době ředitelem. Pátrání ve stopách těchto autorů Aliciu zavede do magické Barcelony, kde se seznamuje s Juanem Semperem, který znal její rodiče, o něž Alicia v mládí přišla a s jejichž ztrátou se dodnes nedokáže úplně vyrovnat. Čím více se blíží nalezení Vallse, tím blíže je také odhalení jednoho z největších skandálů španelské historie, který zasahuje nejen do nejvyšších kruhů barcelonské smetánky napojené na čelní představitele Frankova režimu, ale týká se překvapivě i jí samotné... Dlouho očekávaným románem Labyrint duchů se uzavírá volná tetralogie Pohřebiště zapomenutých knih, která se stala doslova kultem a z Carlose Ruize Zafóna udělala jednoho z nejprodávanějších španělsky píšících autorů po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400958/big_labyrint-duchu-JB4-400958.jpg 4.5164
Série:

Pohřebiště zapomenutých knih 4.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

El laberinto de los espíritus, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (50)

Kniha Labyrint duchů

iveta3689
08.12.2022

Při čtení mi kniha přišla trochu zdlouhavější než předchozí tři. Ale když se podívám zpětně, asi bych nic neškrtala. Završení série je to pěkné, trochu idylické, ale proč ne. Rozhodně můžu doporučit celou sérii.

grimik
30.11.2022

Dokonalé zakončení ještě dokonalejšího celku.


manka71
23.09.2022

Přestože má kniha téměř 900 stran, první 3/4 knihy jsem doslova hltala a na čelo si doma napsala "nerušit". Poslední čtvrtina už není napínavá, ale pomalu uzavře celý příběh. Doufám, že si někdy najdu čas, znovu se k celému příběhu vrátit a přečíst si všechny čtyři díly v klidu, v klidu se znovu projít starou a tajemnou Barcelonou, v klidu si vychutnat mistrovsky napsaný příběh.
Za mne je to skvělé dílo a jsem ráda, že jsem na pana Zafóna díky Databázi knih narazila.

Dida86
20.04.2022

Perfektní završení příběhu.

LenkaKT
14.09.2021

Knihy pana Zafona si nechávám na prázdniny. Místy jsou na mne až moc exaltované, teatrální a v něčem schematické, současně ale často končím hltáním závěru do noci. Pro mne velmi kvalitní snová oddychovka, lehce černobílá, lehce předvídatelná, ale řemeslně skvělá. No a k tomu ta Barcelona, mé nejmilejší evropské město.

Meginho
03.09.2021

Před napsáním tohoto komentáře jsem přemýšlela, jak závěr celé tetralogie zhodnotit. Jak jsem vlastně jako čtenářka spokojená, jak to celé dopadlo. No a pak jsem si uvědomila, že to v podstatě není ani zas tak důležité.

Po celou dobu jsem si užívala atmosféru Barcelony 20.století a hlavně skvělou společnost všech postav. S Fermínem bych chtěla jednou zajít na pivo!! Věřím, že každý si najde ten svůj oblíbený díl tetralogie, mým favoritem stále zůstává David Martín a jeho démonický stín.

P.S. Vsadím se, že někde v pozadí už probíhají "boje" o to, kdo se jako první ujme filmového zpracování. Úkol zfilmovat celou Zafónovu magii nebude snadné, ale obrovský filmový potenciál tu je :)

Děkuji za skvělý zážitek, maestro Zafóne. Chystám se na další Vaše knihy.

Jenny46
12.04.2021

Nic podobného jsem nečetla - tetralogii zbožňuji, krásný tajemný obal na všech dílech, který mě částečně dostal, abych si knihy koupila a přečetla. Byla to dobrá volba, tak moc jsem byla do příběhu vtažena, postavy si oblíbila, až je mi smutno z poslední stránky 4 dílu. Nechce se mi rozloučit se starou tajemnou Barcelonou, všechny postavy mi přirostli k srdci a rozhodně se ke knihám vrátím, doporučuji 5*

Gweny
22.03.2021

Je půl osmé večer. Uléhám do postele a nejsem ještě ani v polovině knihy. Jsem ale napjatá, kam mě Alicia vezme s sebou tentokrát. A nejen ona... Leandro, Hendaya, Lomano, Rovira...
Jsem zcela fascinována a už více než týden se ztrácím a znovu objevuji v Barcelonských uličkách, kde pronásleduji na každém kroku Daniela i Fermína a tajně doufám ve znovu-shledání s Julianem Caraxem. Láska, která ve mně k němu zahořela ve Stínu větru se nedá nijak utišit. Čekám na jeho objevení jako ztroskotanec na pustém ostrově na první loď, která propluje kolem. Protože "Vzpomínky, které pohřbíme do ticha, nás totiž později nikdy nepřestanou pronásledovat." (s. 15)
Jenže co Barcelona jednou uchvátí, nerada navrací. Obzvláště pokud jde o tajemství, která zavánějí vysokou politikou, střelným prachem a špinavými penězi. A stejné je to i s Pohřebištěm zapomenutých knih. Kdo do jeho útrob vstoupí jedenkrát, nikdy nezapomene. Málokomu se ale poštěstí ocitnout se v jeho labyrintu vícekrát a najít tam své štěstí i spásu. Ovšem nevítaným návštěvníkům Pohřebiště přinese záhubu duše a později i těla.

Nemůžu ani říci, jak moc mi některé z postav přirostly k srdci. Především Fermín se svou grandiózní vyřídilkou a peprnými vtípky na adresu kohokoliv a v jakékoliv situaci. Také Daniel svou tvrdohlavostí ale také hlubokou láskou k Bee i Juliánovi. A v neposlední řadě Alicia svým nezdolným šarmem a půvabem, který se dokázal během mrknutí oka změnit v chladnou vypočítavost. Alicia byla cokoliv, jen ne normální ženuška starající se o domácnost. Na svých bedrech nesla s grácií tíhu velké části světa a přesto s hlavou nahoru dokázala zdolat za pomoci svých nejbližších i ta největší příkoří až na...

O pár hodin později je půl čtvrté ráno. To, co jsem si nedokázala představit, se stalo skutečností. Druhá polovina Labyrintu duchů je najednou pryč. Více stránek kniha nemá. Má duše zůstala sedět po boku Fermína na mole, když k ní ještě z dálky doznívala Juliánova slova. Necítím únavu, děsí mě jen, že za 3 hodiny vstávám do práce. Má cenu ještě vůbec uléhat ke spánku?
Zkusím to.
Nápad to byl sice dobrý, ale spánek byl velmi zvláštní. Propadla jsem se o 60 let zpět do španělské Barcelony a nechávala se provázet po jejích krásách od Fermína i Daniela. Za každým rohem jsem očekávala setkání s Caraxem. Místo toho mě ti dva zavedli na tajné místo v srdci Barcelony. A co jsem tam viděla i zažila už je zapovězeno vyprávět.

Děkuji panu Zafónovi za nejkrásnější sérii příběhů, jaký jsem dosud četla. Se slzami v očích se skláním nad takovým talentem a fantasií. Děkuji.

1