Nebeský vězeň

Barcelona, 1957. Daniel Sempere a jeho přítel Fermín, hrdinové románu Stín větru, se vracejí, aby čelili největší osudové výzvě. Právě když se zdá, že život rodiny Sempereových nabírá poklidný směr, navštíví jejich knihkupectví neznámý muž, jenž svým znepokojivým chováním předznamená odhalení tajemství ukrývaného dvě desetiletí v temné paměti města. Dozvědět se pravdu znamená pro Daniela vypořádat se s vlastním nejniternějším přízrakem. V Nebeském vězni, mistrovském románu plném intrik a emocí, se opět dokonale prolínají dějové linky předchozích knih, Stínu větru a Andělské hry: okouzlení literaturou a záhady, jež skrývá pohřebiště zapomenutých knih....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391172/nebesky-vezen-ihr-391172.jpg 4.2252

Pohřebiště zapomenutých knih 3.

Vydáno, Kalibr

El prisionero del cielo, 2011

Kniha Nebeský vězeň

Jenny46

Opět okouzlená knihou plného napětí a tajemství. Je lepší číst postupně díly po sobě nebo v krátké době. Vypadá, že to nedává smysl, ale krásně postupně všechno zapadá do sebe - dějové linky se dokonale prolínají...
Je i hodně nových informací a rozvíjí se další příběh a těším se na závěrečný díl, který má str. 883 a doufám, že se dozvím všechno zbývající...

Gweny

(+ SPOILER) Jeden další večer strávený ve společnosti klanu rodiny Sempere a také temperamentního Fermína, jehož výřečnost a neustálá energie je poněkud na ústupu.
Minulost je zvláštní a nikdy nevíme, kdy se na světlo dostane něco, na co nejsme hrdí a co bychom před světem i sami před sebou už chtěli nadobro utajit.
V tomto díle Pohřebiště zapomenutých knih se znovu setkáváme s těmi, které už známe a ke kterým přibývá dalších pár nových tváří. Dozvídáme se, jaké rány osudu museli přestát naši hrdinové a jak se z nich dokázaly dostat ven.
Temnota je stále přítomná, i když ji sem tam do kouta zaženou sluneční paprsky, které přináší naději. Jenže v pozadí je někdo, kdo na své odhalení ještě pořád čeká a já jsem nesmírně napjatá a zároveň mám strach pustit se čtení poslední knihy této ságy. Mám strach především z Danielových špatných rozhodnutí. Kéž bych se ale pletla a vše skončilo dobře (i když co je dobré a co zlé?!)

Pravdou je, že ač nechtěně, přeci musím trochu srovnat Nebeského vězně s předešlými dvěma knihami. Pořád jsem přemýšlela, co mi v tomhle příběhu chybělo a konečně to vím. Jsou to prvky magického realismu, které mě udržovaly v napětí především při čtení Andělské hry. A ještě jedna věc je tu jinak... Na polovičním počtu stránek je příběh napsaný jaksi napřímo, bez jakýchkoliv odboček. Ani jedna z těchto výtek ale nedokáže ovlivnit mé hodnocení.
Jsem touhle sérií opravdu uchvácena a s nedočkavostí mně vlastní se už třesu, až otevřu Labyrint duchů (i když, jak jsem už napsala výše, mám jisté obavy, jak vše dopadne).

Deia

Tak táto časť ma úplne nadchla. Predtým som čítala iba prvé dve časti tejto série a veľmi som to za sériu ani nepovažovala, pretože dej v knihách funguje úplne samostatne (s istými spoločnými črtami). Ale to, ako pán Zafón v tejto knihe prepojil prvú a druhú časť, tak to som naozaj nečakala a príde mi to úžasné. Ako som písala pri knihe Anjelská hra, že som veľmi nepochopila koniec, tak v tejto časti to všetko krásne zapadlo do seba. Spočiatku som bola zmätená, keďže to, čo sa dialo v tejto knihe mi veľmi nezapadalo do deja tej predchádzajúcej, ale postupne sa všetko vysvetlilo a všetky dieliky do seba zapadli. Od deja som sa opäť nemohla odtrhnúť a hlavných postáv mi bolo ľúto – Fermína kvôli tomu všetkému, čo si musel vytrpieť a Daniela kvôli tomu, že sa dozvedel nové veci o svojich rodičoch, ktoré nečakal a s ktorými sa musí vyrovnať. Jediné čo mi vadí je to, že táto časť má otvorený koniec a že ďalšia časť v slovenčine nevyšla a ani neviem, či vôbec vyjde (pevne verím, že áno).

konicekbily

Na doporučení přátel z naší Databáze knih jsem se jal prozkoumat pro mne nového autora. Děkuji, nezklamal mne a jsem jím potěšen. Pokud mi zdraví a život dovolí, přečtu si celou řadu pěkně od počátku - budu si četbu vychutnávat, neboť zhruba vím, co mě čeká: španělská historie spjatá s občanskou válku, krása katalánské Barcelony a jemný styl psaní autora.

klukztesina

Krásné pokračování celé série příběhů. Je tam otevřený děj.... takže čekám pokračování.

narvah

Ďalší skvelý diel. Ten koniec ma dostal. A nemám posledný diel. Odporúčam čítať knihy poporadí a bez prestávok, ináč sa vam stane ako to bolo u mňa, že niektoré veci nebudete hneď chapať. Ked si kúpim posledný diel, musím si prečítať predošle diely až k 4. Parádna séria v ktorej najdete úplne všetko.

Didi15
24.11.2020

Tak tohle mě bavilo více než předešlý díl. Četlo se jedna báseň, asi mam raději když to více točí kolem Semperovych:) A zivot Fermina za jedna, všechno do sebe krásně zapadá, nu těším se, co přinese další dil.

Janík511
07.11.2020

Zajímavá kniha, jedná se pouze o část příběhu. Předešlé díly jsem nečetla, ale nevadí mi to. Třeba časem přečtu i jiné. Za mě přiměřený počet stran obsahu.