Melanka Melanka komentáře u knih

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Souhlasím, že ta druhá osoba dala knize šmrnc. Jako bych s Františkem neustále rozmlouvala. Čtivá, chytrá kniha, ve které se setkáte s největším z našich fotografů. Vřele doporučuji. A pak si prohlédnout jeho snímky...

30.04.2014 5 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Hodně upřímná zpověď spisovatelky alkoholičky. Rozhodně to není čtení pro každého. Musíte být hodně soustředění, abyste si užili skvělý jazyk, oslí můstky a slovní hříčky, a přitom ustáli drsnou realitu. Nebo to realita vlastně není...? Ještě, že se nesoutěží o nejošklivější obálku roku, to by tahle asi vyhrála!

19.04.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Skvěle napsaný román. Ze začátku se mi sice trochu pletli Gavin a Simon s Milesem a Colinem, ale ve chvíli, kdy jsem si je zapamatovala, už to běželo jako na drátkách. Moc mě to bavilo číst. Lidi na sebe uměj bejt hnusný i ve starý dobrý Anglii.

11.04.2014 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Takové milé, nenáročné, ale ani nijak úžasné čtení.

06.04.2014 3 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Výborná kniha, která mi zase připomněla, že komunisti byli zrůdy. Trochu se podobala knize Zatím dobrý od Jana Nováka. Zasloužila by si film, některé pasáže jsou úplné filmové scény. Rozhodně doporučuju!

30.03.2014 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Čtivě napsaný, chvílemi napínavý a dosti nepravděpodobný příběh. Pro mě Theorinův nejslabší.

21.03.2014 3 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Působivá je jednoduchost vyprávění. Přestože dřív vedli v horách těžký život plný dřiny, strachu, jestli uživí rodinu, obavy z válek a krutých zim, byl jejich život nějak čistší a láskyplnější než dnes. Zanášíme si životy harampádím a zbytečnými stesky a málo si vážíme toho, co máme. Dobrá knížka.

18.03.2014 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Asi jsem po přečtení předchozích Hosseiniho knih měla příliš velká očekávání. Tentokrát se mi četlo nějak ztuha a kniha mě nevtáhla.

05.03.2014 3 z 5

Proměny Proměny Věra Nosková

Kniha psaná úžasným jazykem se skvělými citáty. Věrně popisuje dobu před a po revoluci se všemi nespravedlnostmi a absurditami. S autorkou jsem si výborně rozuměla. Vřele doporučuji.

24.02.2014 5 z 5

Finské pouto Finské pouto Pekka Hiltunen

Nakonec jsem knihu dočetla, ale s jistým sebezapřením. Naivní příběh a bohužel i sloh. To se s Larssonem opravdu srovnávat nedá. Tak zjednodušené charaktery postav se málokdy vidí. Pokračování si asi nechám ujít.

22.02.2014 3 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Silná přemýšlivá kniha plná emocí, které působí jen na vnímavého čtenáře.

10.02.2014 5 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

Příjemné veselé čtení. Zase jsem si uvědomila, že bych nechtěla být znovu mladá a řešit sebe a vztahy kolem.

10.02.2014 4 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Skvělé čtení, kniha povedená i výtvarně. Tak si teď přemýšlím, co je správně. Nechat přírodní národy v izolaci? Máme právo do jejich života zasahovat?

13.01.2014 4 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Je geniální, jak Čapek dokázal spojit globální a nadčasové myšlenky s obyčejnou všedností. A ještě si z toho všeho stíhá dělat srandu!

12.01.2014 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Dokonale napsaná kniha a tak dnešní!!!

12.01.2014 5 z 5

Červená tráva Červená tráva Boris Vian

Po Pěně dní už je asi každá Vianova kniha pro mě slabší.

12.01.2014 4 z 5

Budovatelé říše Budovatelé říše Boris Vian

Měla jsem to štěstí v téhle hře kdysi hrát. A řeknu Vám, že to byla síla!

12.01.2014 5 z 5

Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky Thomas Jeier

Kniha má skvělou obrazovou dokumentaci, ale číst se moc nedá. Autor se často opakuje a hlavně je dílo mizerně přeložené do češtiny. Některé věty nedávají smysl a čtenář si je musí přečíst několikrát za sebou, aby pochopil, o co jde. Shrnuto - kniha je hezká, ale rozhodně ne čtivá.

11.01.2014 3 z 5

Praha osudová Praha osudová Philip Kerr

Styl vyprávění se mi líbil, sarkasmus a ironie hlavního hrdiny. Přišlo mi poněkud nepravděpodobné, že by se nacisti tak otevřeně kriticky bavili o svých šéfech, že by se nebáli? Nicméně podařená detektivka v reálném čase a prostředí.

11.01.2014 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Asi jsem čekala něco jiného, více příběhu, více aljašské přírody. Taky se mi nelíbil překlad, místy byl velice neobratný. Nicméně závěr knihy, kdy "magic bus" navštíví autor a pak i Chrisovi rodiče je působivý. Po dočtení jsem si pustila film a ten mě dostal. Už druhý den nemůžu "útěk" vyhnat z hlavy. Takže přidávám čtvrtou hvězdičku.

29.12.2013 3 z 5