Melanka Melanka komentáře u knih

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha, výborně napsaná. Malé životní příběhy na pozadí velkých dějin. Četla jsem bez dechu a vřele doporučuji, jen ve mně zůstalo trochu úzkosti.

01.06.2013 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Kniha se četla dobře, ale jako detektivka nic moc.

31.05.2013 3 z 5

Zimní přízraky Zimní přízraky Kate Mosse

Mé první setkání s touto spisovatelkou. Nebylo to špatné, ale je fakt, že v šestnácti by se mi to asi líbilo víc. Rozhodně si přečtu její předchozí (a vychválené) knihy.

12.05.2013 3 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Naštěstí jsem v pohodě. Číst tuhle povídkovou knížku v depresi bych fakt nechtěla. Ale styl se mi moc líbil. Skvělé postřehy, detaily, jazyk. Asi mě víc bavila forma než obsah.

08.05.2013 3 z 5

Andělé dne a noci Andělé dne a noci Markéta Hejkalová

Není to špatná kniha. Čtivě napsaná, dobře vystavěná. Něco mi ale při čtení vadilo. Naivita ženských hrdinek? Přílišná přímočarost, zjednodušení? Nevím. Rozhodně se ale čte dobře.

04.05.2013 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Kniha mě doslova nadchla. Je originálně a čtivě napsaná. Je vtipná i filozofická. Myslím, že se k ní budu vracet. Malinko mě štvalo, že jsem viděla dřív film a nedokázala jsem si hrdiny představit jinak, než jako filmové herce. Nicméně to bude jedna z mých nej... knih.

31.03.2013 5 z 5

Mondschein Mondschein Josef Bolf

Ač nejsem fanynkou sci-fi, kniha si mě získala. Skvěle se čte, má spád a na rozdíl od mnoha jiných knih tohoto žánru není naivní. Ba naopak, až mrazí nakolik se Dorma podobá dnešní Praze. Ilustrace jen podtrhují pochmurnost atmosféry. A konec rozhodně není ulehčený a už vůbec ne milostnou zápletkou.

21.03.2013 4 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Jedna z nejkrásnějších knih, ke které se budu stále vracet. Několik citátů z ní mám i vypsaných. Klasika, která stojí za přečtení a zamyšlení.

18.03.2013 5 z 5

Agatha Christie - Jedenáct dní nezvěstná Agatha Christie - Jedenáct dní nezvěstná Jared Cade

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože Aghata je moje oblíbená spisovatelka i osobnost. Byla jsem ale velmi zklamaná. Nebavil mě styl, jakým je kniha psána. Autor skáče z tématu na téma, a to i v jednom odstavci. Nudné jsou popisy toho, co si tenkrát myslela policie, co psali novináři, které noviny co otiskly a co tvrdil který svědek. A nazvat toto dílo "napínavým detektivním příběhem Aghatina života" je silně nadnesené. Knihu jsem nedokázala dočíst, spíš jen "dolistovat".

18.03.2013 1 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Klasický Sherlock. Pochvala za styl a jazyk, od sira Conana k nerozeznání.

16.03.2013 3 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Když to bylo tak strašně nepravděpodobný, ach jo.

24.02.2013 3 z 5

Na Věrnosti Na Věrnosti Tana French

Pro mě zatím nejlepší kniha od Frenchové. Taková nejpravděpodobnější.

24.02.2013 4 z 5

Pražská noc Pražská noc Jonathan Allen

Kniha s krásnou atmosférou, trochu připomíná Zafóna. Chvílemi zdlouhavé, ale stojí za přečtení.

24.02.2013 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Velmi průměrná detektivka, kterou jsem dočetla jen proto, že jsem byla na horách a nebyla jiná knížka. Navíc se mi zdálo, že je mizerně přeložená - půl věty spisovně, půl nespisovně. A velmi nepravděpodobná postava bohaté bezdomovkyně! Prostě jsem si nepočetla, zmlsána jinými, lepšími severskými detektivkami.

24.02.2013 2 z 5

Christina Christina Stephen King

Asi jsem sáhla po naprosto nevhodné knize. Připadala mi směšná, takový Upír z Feratu. King pro mě není.

08.02.2013 1 z 5

27 aneb Smrt vás proslaví 27 aneb Smrt vás proslaví Alexandra Salmela

Když je mi hlavní hrdina, v tomto případě hrdinka protivná a nesympatická, tak mám s knížkou prostě problém. Moc nechápu nadšení Finů, mě to moc nebavilo. Jedině když promlouvala kočka :-).

08.02.2013 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Poněkud přitažené za vlasy a předvídatelné. Chvílemi horor, chvílemi akční limonáda. A happyend v SSSR? To těžko!

08.02.2013 3 z 5

Rodová znamení Rodová znamení Nancy Huston

Geniálně propojené, čas plyne pozpátku, postupně se dozvídáme, proč se kdo jak zachoval. Perfektní kniha!

08.02.2013 5 z 5

Milá kniha. Krásně jsem si u ní odpočinula.

08.02.2013 4 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Stojí za to dočíst, závěr mě překvapil.

08.02.2013 3 z 5