Atlas mraků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nevšední kniha anglického autora, který ve svém rozsáhlém románu stírá hranice mezi styly, žánry i časovými rovinami. Autor neváhá a prostřednictvím hlavních hrdinů se zamýšlí nad nebezpečím lidské touhy po moci i nad jejími ničivými důsledky. Hlavní hrdiny spojuje touha po spravedlnosti, po lepším a ideálnějším životě, po obyčejném lidském štěstí. První část knihy tvoří deník nedobrovolného cestovatele z konce devatenáctého století. Následuje vyprávění hudebního skladatele z první poloviny dvacátého století, který čelí nejednomu věřiteli, pro velkou karetní vášeň. V dalším příběhu poznáváme ambiciozní mladou ženu, jež je na stopě velkému odhalení, bohužel poleví ve své ostražitosti, což ji stojí život. Jednotlivé příběhy se prolínají, hrdinové se setkávají, aby v jejich příběhu mohl pokračovat někdo další v jiné době....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14976/atlas-mraku-1kF-14976.jpg 4.21245
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Cloud Atlas (2004)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (265)

Kniha Atlas mraků

Přidat komentář
DadulaZ
15. května

U knihy se musíte hodně soustředit. Ze začátku jsem měla chuť ji odložit, ale nevzdala jsem to a později mě kniha zaujala natolik )až jsem si uvědomila jak je všechno propojené), že jsem nemohla od knihy odtrhnout. Dle mého to ale není kniha, kterou bych zvolila k relaxaci u skleničky vína. Možná změním názor po zhlédnutí filmu.

MadamC
14. května

Příběh je naprosto úžasný, promyšlený, dokonalý, totálně mě dostal! Jsem naprosto nadšená. Je tam TOLIK!!! Můžeme se vzdělat, poučit, odnést si toho spoustu...
Kniha je trošku těžší na soustředění, protože dokud se příběhy nepropojí, nepřijde vám to až tak geniální a naprosto chápu odložení knihy, některé pasáže a příběhy jsou zpočátku nudné a samozřejmě že každý má své oblíbené a neoblíbené. Možno zkuste film (naprostý skvost!) nebo audioknihu, ale i u cd musíte vnímat a to je možná občas náročnější, než když to čtete. Rozhodně příběh stojí za to a doporučuji ho jakýmkoli způsobem poznat.

Peti
03. května

Tak musím říct, že tuto knihu odkládám po dočtení prvního a druhého příběhu. Styl mě vůbec neoslovil.

MíšaS.
29. dubna

Souhlasím s 5*, ale i s 1* komentáři. Takže čistě matematicky za 3*, ale … Kniha mě vůbec nebavila. Žádný z příběhů ve mě nezanechal nic mimořádného, prostě jsem to přečetla a tečka.
Podle anotace na knize, jsem si myslela, že budu číst jiný příběh. V půlce jsem knihu odložila a jala se gůglit Atlas mraků, abych se tedy dozvěděla něco víc. Dozvěděla jsem se dost, ale stejně mě příběhy nebavily.
Mohu jen smeknout před překladatelkou, která odvedla vynikající práci.

Potolu
23. dubna

Nejdřív jsem viděla film (asi před 8 lety) a teď na doporučení kolegyně mojí maminky jsem si přečetla knihu. Film jsem vůbec nechápala, neorientovala jsem se, takže jsem si po jeho zhlédnutí říkala, že knihu fakt (ale jako fakt!) číst nebudu...Jenže kolegyně pak řekla, že po přečtení knihy jí film začal dávat smysl... :-D A tak se to stalo... A jsem za to ráda.
Dlouho jsem nebyla z knihy tak nadšená jako z Atlasu mraků. Bavily mě jednotlivé příběhy a to hledání souvislostí mezi nimi (dokonce jsem si udělala jejich mapu ... :-D). Líbilo se mi, že každý příběh je psaný jinak (překladu smekám z celého srdce poklonu) - ať už to bylo formou dopisu, rozhovoru, vyprávění, deníku... Já bych snad i tu knížku doporučila ke čtení na střední škole. :-D Kniha byla poměrně obsáhlá, ale ke konci jsem ji hltala, nešlo přestat. Řazení příběhů v knize také zajímavé... :-)
Těším se, až se znovu podívám na film... :-)

sheldon8410
12. dubna

Kniha je plná skvěle propracovaných příběhů, které mezi sebou mají plno souvislostí. Navíc s myšlenkou vyjádřenou na konci knihy se plně ztotožňuji :) Zatímco knížce dávám 100 %, tak film má u mě asi tak mínus sto :D

Marsí5
10. dubna

Takže....
Nejdříve jsem viděla film... Bylo to děsné! Vůbec jsem se nechytala v ději a nelíbilo se mi to... Pak mi kdosi doporučil se podívat víckrát... Podruhé už jsem nebyla tolik zmatená, přeskakování v ději mě tolik nešokovalo a zvládla jsem se soustředit na více detailů. Právě ty mi po prvním shlédnutí chyběly. Pořád bych to nezařadila mezi své oblíbené filmy, ale uznávám, že má něco do sebe.

A teď knížka.... Po filmu jsem k ní přistupovala velice skepticky (proto to dlouhé hodnocení filmové verze). Kniha sama není vůbec zmatečná, naopak její rozdělený děj na více míst a časových období je logický a moc pěkně navazuje. Kniha se četla nečekaně dobře, úplně jsem ji hltala :-)
Filmaři velice pěkně a zajímavě pozměnili konce některých částí a musím uznat, že v knize mi takové napětí skoro chybělo.
Kniha je to velice zajímavá, čtivá, příběhy ani povahy postav se neopakují (rozhodně si nepřečtete šest stejných příběhů). Oproti tomu se dějové linky střídají - kromě poslední, kterou si přečtete celou a zase se vracíte v opačném pořadí - díky tomu jsem měla problém se zorientovat při návratu k prvním dvěma a musela jsem se podívat, kde jsme vlastně skončili...
Malé mínus má u mě kniha za většinovou absenci přímé řeči, v některých chvílích mi trvalo, než jsem identifikovala správného "mluvčího".

Knihu rozhodně doporučuji ;-)

helusa2
02. dubna

Mám pocit, že jsem ji četla tisíc let... Čekala jsem něco úplně jiného. Nebylo to špatné, to rozhodně ne. Jen nečekané, spletité, velice obsáhlé... Jsem zvědavá na film.
Připojuji po zhlédnutí filmu:
Snad poprvé v životě mám pocit, že film byl lepší než knížka!!! Nechci být ke knize nespravedlivá, takže upřesňuji, že jsem velmi ráda, že jsem ji četla - film byl spíš takovým završením. Nevím, jak bych jej vnímala jako neznalá příběhů, možná, že bych v tom měla jen totální zmatek, protože dělové linky se střídají ještě mnohem rychleji než v knize!
Ovšem takto jsem se ve filmu orientovala a mohla si krásně užívat skvěle vybrané herce s jejich úžasnými změnami postav!!! To byl prostě herecký koncert!!! Skvěle udělaný film - ani obsahové úpravy mi tentokrát vůbec nevadily - spíše naopak ;-)
Doporučuji tento postup - nejdřív knihu, potom film :-)