Zimní přízraky

Kate Mosse, autorka v celé Evropě mimořádně úspěšného románu Labyrint, posílá tentokrát svého hrdinu k hranici mezi Španělskem a Francií. Nešťastný mladý Angličan projíždí za sněhové vánice po silničce v Pyrenejích, havaruje, pomoc nachází ve smutné vesnici jakoby bez života. Na večerní slavnosti se setká s dívkou do níž se zamiluje a ona mu vypráví o minulosti vesnice. Autorka čerpá opět z dějin katarů, a to z poslední etapy - kataři zahnaní vysoko do horských vesnic a stále pronásledovaní vojáky, uchylují se do jeskyň a vojáci je v nich zazdívají. Ráno se ukáže, že mladý muž na žádné slavnosti nebyl. V duchu veden dívkou vypraví se druhého dne do hor a skutečně v jedné jeskyni najde hromadný hrob posledních katarů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48272/zimni-prizraky-48272.jpg 3.5108
Pro děti a mládež

Vydáno: , BB art

The Winter Ghosts, 2009

Kniha Zimní přízraky

lindaaa
15.10.2020

Neskutocne krasna kniha, ta tema....Ja povazujem tuto knihu za jednu z najkrajsich ake som citala, precitana jednym dychom.

Péťa1950
04.03.2020

Kniha s historickým podtextem. Pro mne to bylo ponuré téma v ponuré atmosféře. Dlouho jsem se nemohla začíst, čekala jsem, kam se děj bude vyvíjet. Celkově mám z knihy depresivní pocit.

Wendysek
19.01.2020

Zajímavý námět.

wlado
18.01.2019

Zimné prízraky som si predtým prečítal v angličtine a musím povedať, že sa mi originál páčil viac ako preklad. Možno by kniha bola zaujímavejšia v kratšej verzii ako novela.

Elis.n
13.05.2018

Ač se nejedná o žádný dramaticky strhující příběh, oceňuji jak autorka vybírá pro svá vyprávění krásné prostředí Francie. Člověk má pocit, že se všemi těmi uličkami prochází nebo pozoruje vysoké kopce Pyrenejí. Kniha se tak stává příjemně čtivou.
Líbí se mi i historický podklad, který si autorka volí pro své knihy, zde by ale jistě neublížilo, kdybychom se o Katarech dozvěděli víc detailů. Nicméně na konci knihy je k tomuto tématu doporučená literatura, je tu tedy možnost pro vlastní iniciativu.

Pichoval
04.10.2017

I presto, ze je kniha spuse pro mladez, jsem ji se zajmem precetla. Nektere pasaze jsou az moc popsabe do detailu - typické líčení krajiny, avsak je zde nenasilnou formou predlozena historie.

maxx
22.09.2017

Kniha má slabší příběh a je hodně utahaná

HannaFuchs
05.03.2016

Kniha mě ze začátku vůbec nebavila, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Dozvěděla jsem se něco málo o historii katarů.