Pražská noc

Pražská noc https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82042/bmid_prazska-noc-je2-82042.jpg 3 19 8

Jonathan Allen, autor žijící na Kanárských ostrovech, vypráví příběh dvou vášnivých sběratelů starožitností, kteří jako dva přízraky bloudí světem, protože kdysi navzdory varování starého rabína použili magickou formuli z jedné staré knihy. V rudolfinské Praze poznávají slavné sbírky a také osud Rudolfa II., patrona umění. V jejich zvláštních a vzrušujících příhodách se prolíná budoucnost, minulost i přítomnost.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

El sueňo de Praga , 2009

Makaja
18.10.2022 3 z 5

Pro mě trochu zmatené, jisté kouzlo tomu upřít nelze, ale kdyby se nejednalo o Prahu a nám tedy známá místa a skutečnosti, tak nevím, jak bych se s tím popasovala. Za mě takové to "neurazí, nenadchne".

666Jitka
16.08.2021 4 z 5

Kniha o dvou přízracích sběratelů starožitností, které bloudí světem a při svém cestování časem do minulosti i budoucnosti zažijí spoustu vzrušujících příhod, mohou si vychutnat prohlídku slavných sbírek Rudolfa II., rudolfínské Prahy a stanou se svědky budování chrámu sv.Víta. Příběh se mi líbil a dobře se četl - člověk se k hlavním hrdinům připojí a nechá se v čase unášet s nimi.

milunka21
06.09.2015 2 z 5

Nejdriv jsem myslela ze prectu za jedno odpoledne a nakonec to ctu tri dny a ani jsem to nedocetla.Ta kniha mi prijde nudna a tezce me uspava.Normalne ctu vecer do pulnoci ale po pul hodine cteni sem zacla usinat

evickakyticka
10.12.2014 3 z 5

Bohužel jsem neměla možnost přečíst tuto knížku najednou, abych si ji náležitě vychutnala, ale se třemi většími odstupy. Asi proto pro mě ztratila své kouzlo. Něco tam bylo, to ano, co bylo hezké, ale nit se mi dvakrát přetrhla a to je škoda. Určitě se k ní vrátím, abych si ucelila svůj názor na ni. Prozatím průměr.

kuky921
10.06.2014 4 z 5

Velmi pěkné počtení o přátelství. Je to sice trochu pohádkové, ale velmi příjemné.

Brambram
24.05.2014 4 z 5

Poměrně krátká kniha o přátelství dvou mužů, které spojuje nejen stejný den narození. Jako malí propadli sběratelské vášni.Sbírali téměř cokoliv, jak už to u dětí bývá. Většina z toho vyroste, oni ne. Jen se začali specializovat na hodnotnější umělecké kusy. Osudem se dostali v Paříži do míst, kde darem získali velmi zvláštní obraz i s knihou. Prožili díky tomu neuvěřitelnou cestu do minulosti,ale zároveň tou cestou ovlivnili svou budoucnost a také posmrtný život.
Od knihy jsem nic nečekala, příjemně překvapila a zabudování naší historie, rudolfinské Prahy a chrámu sv. Víta bylo jen třešinkou navíc.

Melanka
24.02.2013 3 z 5

Kniha s krásnou atmosférou, trochu připomíná Zafóna. Chvílemi zdlouhavé, ale stojí za přečtení.

joo
18.02.2013 3 z 5

V některých pasážích se docela obtížně čte, ale jinak zajímavý děj. Na můj vkus hodně sci-fi, nicméně je zde pěkně popsané přátelství dvou mladých mužů, až záviděníhodné.

Rudolf II. Habsburský, 1552–1612

Autorovy knížky