Dokonalá podoba

V dedinke neďaleko Dublinu sa v ruinách starej kamennej chatrče nájde telo mladej ženy a Cassie vyzerá prakticky ako jej dvojča. Keďže polícia nemá podozrivých ani žiadne stopy, vyhlási, že obeť je zranená, ale žije a Cassie zaujme jej miesto ako študentka Trinity College a spolubývajúca ďalších štyroch študentov. Aj napriek stresu z práce v utajení si Cassie svojich svojráznych, izolovaných spolubývajúcich, rovnako ako nový život v kedysi impozantnom dome obľúbi.Vyšetrovanie oddelenia vrážd neprináša takmer žiadne výsledky a je na Cassie, aby im aspoň naznačila ako ďalej. Niekto jej dvojníčku ubodal na smrť a Cassie ho musí nájsť. Dokonalá podoba má všetko: nezabudnuteľné postavy, svieže dialógy, inteligentné psychologické náhľady, stúpajúce napätie, takmer hmatateľné prostredie a úžasne evokatívnu, maliarsku prózu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104929/dokonala-podoba-re2-104929.jpg 4.2428

Dublinské oddělení vražd 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Tatran (Bratislava)

The Likeness, 2008

Kniha Dokonalá podoba

Neposeda

Při čtení této knihy jsem se šla několikrát přesvědčit na Dat. knih, jestli je hodnocení opravdu tak vysoké? Když opominu to, že je nemožné, aby byli dva lidé tak podobní, že nejbližší okolí nepozná, že s nimi bydlí někdo jiný, tak způsob vyšetřování mi přišel nesmyslný stejně tak chování hlavní aktérky. Kniha Na Věrnosti od stejné autorky je o mnoho lepší.

martineden

Podoba se mi líbila úplně stejně jako všechny zatím přečtené knihy od Tany. Dávkuji si je postupně. Jediná chyba je, že ty její knihy vycházejí tak málo!

sasena
30.07.2020

Ono je to moc hezky napsané, takže takový nesmysl, jakože se někdo někomu podobá jako identické dvojče, aniž by nakonec vyšlo najevo, že se jednalo o nějaký čachr v porodnici nebo předání jednoho z dvojčat k adopci, můžu tolerovat. Ale je to podle mě blbost, lidi si můžou být hodně podobní, ale do detailů, pokud se nejedná o dvojčata, určitě ne. Já tyhle romány neberu moc jako detektivky, je to spíš taková sonda do různých životů s kriminální zápletkou. A čte se to hezky.

Clair16
15.07.2020

Mám moc ráda knížky Tany Frenchové, i když se k nim prakticky nevracím. V tomto jediném případě jsem byla trochu zaskočená výchozí zápletkou, tj. absolutní podobou oběti a vyšetřovatelky. Ne že by byl příběh špatně napsaný (to T. French ani neumí), ale ten základní motiv včetně infiltrace policistky "v přestrojení" mi připadal zbytečně laciný a rušil mě i při dalším čtení.

Anetiina
22.06.2020

Podoba je i po šesti letech, kdy jsem ji četla poprvé (a od té doby asi pětkrát, v češtině i angličtině), jedna z mých nejoblíbenějších detektivek. Tanu French mám celkově velmi ráda, ale Podoba je u mě ještě výš, než její další knihy. Má všechno - zajímavé a skvěle vykreslené postavy, napínavý příběh, přesah do osobní roviny detektiva, romantickou linku, kořeny v minulosti...no mohla bych se rozplývat donekonečna.

bekule
02.06.2020

4,5
Tana French píše úžasně barvitě, krásně příběh větví a rozvíjí ale někdy je to až na škodu, místy ty odbočky v ději skoro nutí přeskakovat.Vítala bych kdyby byla kniha třeba o stovku sránek kratší. Co se týče Dublinského oddělení vražd tak jejich pracovní nasazení a vyšetřovací schopnosti se od prvního dílu nikam neposunuly, očekávala jsem že Cassie bude schopnější detektiv než Rob z prvního dílu.V příštím dostává slovo Frank Mackey a od něj se nějaké vzepětí už vůbec nedá očekávat, podle toho jak se předvedl tady. Takže to jsou opravdu skvěle napsané rozsáhlé detektivky o celkem neschopném policejním oddělení.

Dani25
10.04.2020

Spočiatku sa mi to zdalo zdĺhavé, ale potom sa to rozbehlo. Veľmi dobrá krimi a vynikajúco opísané postavy.

berila
02.02.2020

Výborné čtení, ale místy takové zbytečně dlouhé popisy, to nemusím. Přesto si u mě zaslouží celých 5*. Určitě doporučuji - ale lepší je začít celou sérii od začátku.