Zkamenělá krev

Vápencem na pobřeží Ölandu probíhá krvavá žíla, sytě rudá vrstva, o níž se dříve tvrdilo, že je zkamenělou krví, jež byla prolita v boji mezi skalními troly a vílami z planin. Všechny tyto pověsti zná také Per Mörner, který přijíždí do Stenviku oslavit se svými dětmi Velikonoce. Proti svým původním plánům sem nakonec přiveze i svého problematického otce Jerryho, který je později zavražděn. Zdá se, že ho zabil někdo, koho znal. Kdo ho ale mohl tak strašlivě nenávidět? Pera Mörnera nenechává tato otázka v klidu. A to, co vypátrá, jím naprosto otřese? Třetí, netrpělivě očekávaný román z ostrova Öland od nositele prestižních literárních cen, víc než důstojného pokračovatele Stiega Larssona!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137412/oland-zkamenela-krev-6ib-137412.jpg 3.9310

Öland (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Blodläge (2010)

Kniha Zkamenělá krev

gabriela7145

Tato kniha pro mě byla spíše zklamáním. Po přečtení Mlhy Ölandu jsem čekala podobně napínavý příběh, ale bohužel...

esfinge

Theorinuv styl psaní mi naprosto vyhovuje. Pomalý rozjezd a najednou nejde kniha odložit. Krásně popsaný Oland, návraty do minulosti, prolínání postav a i trochu tajemna. Za mne 5 hvězd a určitě s autorem nekončím.

000nugatovej

Temné. Zpočátku pomalé, postupně, jak se rozkrývají lidské osudy a vztahy, stále zajímavější.

moudivlacek

Taková poklidnější detektivka, kde se dozvídáme hodně věcí z minulosti, čteme o běžných všedních problémech v rodinách a mezi partnery, teprve ke konci dojde na vzrušení, i když bych snesla trochu víc.
Každopádně zase staré téma - odpovědnost, peníze, moc a chamtivost.

anibeni

I třetí díl z Ölandu mě bavil, i když mi přišel takový klidnější a míň napínavý. Nicméně styl psaní pana Theorina mi sedne, jeho popis drsné krajiny ostrova Öland je úchvatný.. A příběh, kdy zdánlivě rozdílné postavy a činy se na konci knihy propletou a bez problémů do sebe zapadnou, mě prostě baví..

Vikk
11.09.2018

Váhala jsem, zda udělit 3 nebo 4 hvězdy. Kniha se totiž nečte úplně snadno, je zvláštní, postavy jsou zvláštní... vlastně jsem celou dobu nevěděla, co si o ní myslet. Atmosféra je ale úžasná - tohle autor umí. A na konci, kde se všechno propojí, jsem byla nadšená. Takže stálo za to ji přečíst, i když to byl chvílemi boj.

Schamila
27.04.2018

I předposlední díl byl fajn, i když trochu pohádkový, ale asi to tak muselo být, protože když si tu pohádku odmyslíte, byly to smutné osudy u všech postav a mělo to kriminální zápletku a snad i dobrý konec, jak se dá tušit, když někdo přeci jen otevřel dveře. Takže za mě hodně povedená série a určitě doporučuji k přečtení. Snad autor něco přidá....

SilvieSisinka
17.03.2018

Kniha mě bavila velice.Styl je prostě jeho.Píše o Olandu překrásně.Jaké je tam prostředí,příroda.To jak píše o vílách,trolech....prostě nádhera.Děj je bez velkého násilí.Jeho knihy jsou oddechové.Tento pán mě vždy krásně překvapí.Jsem vtáhnutá do jeho knih.Těším se na další dílo ;-)

severská krimi švédské detektivky

Johan Theorin