Zkamenělá krev

Vápencem na pobřeží Ölandu probíhá krvavá žíla, sytě rudá vrstva, o níž se dříve tvrdilo, že je zkamenělou krví, jež byla prolita v boji mezi skalními troly a vílami z planin. Všechny tyto pověsti zná také Per Mörner, který přijíždí do Stenviku oslavit se svými dětmi Velikonoce. Proti svým původním plánům sem nakonec přiveze i svého problematického otce Jerryho, který je později zavražděn. Zdá se, že ho zabil někdo, koho znal. Kdo ho ale mohl tak strašlivě nenávidět? Pera Mörnera nenechává tato otázka v klidu. A to, co vypátrá, jím naprosto otřese? Třetí, netrpělivě očekávaný román z ostrova Öland od nositele prestižních literárních cen, víc než důstojného pokračovatele Stiega Larssona!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137412/big_oland-zkamenela-krev-6ib-137412.jpg 3.9374

Öland 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Blodläge, 2010

Kniha Zkamenělá krev

EliskaD

Theorin je pan vypravěč. Umí krásně vyprávět a přiblížit čtenářovi prostředí, ve kterém se děj odehrává. Theorinovy knihy jsou pro ty, kteří nespěchají, pro ty, kteří se nechtějí zběsile řítit dějem, ale chtějí se jím nechat unášet.
V předchozích dílech vykresloval autor prostředí děje a atmosféru tak plasticky, že jsem mívala pocit, jako bych tam byla (nebo se alespoň dívala na film ve 3D brýlích). Třetí díl byl v tomto trochu umírněnější (1. díl mlhy, 2. sněhové bouře). V počínajícím jaře živly asi přece jenom tolik neřádí. Zato mám pocit, že bylo naopak zastoupeno více dialogů.
Sečteno, podtrženo, 4* z 5. A ani ta linka s vílami mi nevadila. Bylo to tak krásně naivně roztomilé.

Hugomil
26.10.2021

Knihy Johana Theorina nebudou pro každého kdo se pachtí po drsných severských thrillerech či detektivkách. To zde nenajdete. Theorin umí vyprávět. Umí krásně vytvořit atmosféru a vykreslit ve vaší fantazii prostředí ostrova Öland tak, jako by jste tam byli. Naprosto přirozeným stylem vyprávění Vás vtáhne do svých příběhů, do příběhů lidí žijících na tomto ostrově a ještě přidá bonus tajemna. Já si knihu užil a těším se na další příběh z ostrova Öland.

Dani25
03.07.2021

Na začiatku som sa ťažko dostávala do deja, myslela som chvíľami, že knihu odložím. Ale nakoniec jej dávam 4*, lebo druha polovica ma tak zaujala, že som sa nevedela odtrhnúť. :)

HaHa11
24.06.2021

Zase trochu duchařina, ale proč ne? Příjemné odpočinkové čtení, i když přiznávám, že první knihy ze série mě zaujaly více. Čtenářsky atraktivní prostředí ostrova pořád boduje, a proto mírně přidávám a hodnotím čtyřmi hvězdami.

11jana3
02.04.2021

(+ SPOILER) Príjemná oddychová kniha, prečítaná jedným dychom. Jednoduché čítanie. Som veľmi rada, že to malo racionálny záver.

michalka S.
06.03.2021

Kniha jako takova se mi celkem líbila .....az na ty víly.

March
03.03.2021

Dobré čtení, opět současnost se prolíná s minulostí, zápletek hned několik, servírovani příběhů autorovi jde skvěle.Tedy jediná piha na krase jsou pro mě ty víly...Konec trochu zrychlený. No ještě, že mají na ostrově Gerlofa:-)

kolacky
28.01.2021

Tak jsem se teď dočetla, že Gerlof je hrdinou celé série. I kdyby nebyl, jednoznačně mě z celé knihy zaujal nejvíc právě on. Jinak slušné čtení.