Mlýny osudu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Uprostřed noci zabuší na dveře bývalého námořníka Gerlofa Davidssona dvanáctiletý Jonas Kloss a s hrůzou mu vypráví o tom, že na moři viděl loď, na jejíž palubě byli umírající námořníci a šílenec se sekyrou. Na Ölandu se zatím rozbíhá hlavní turistická sezóna, přijíždějí sem tisíce lidí, ne všichni tu ale chtějí strávit dovolenou nebo obdivovat krásy ostrova. Starý muž jménem Aron Fredh se vrací po mnoha letech z ciziny na Öland s jediným cílem: pomstít se. Vysvětlení je třeba hledat jak v minulosti, tak v přítomnosti, a především v bohaté rodině Klossových, která na ostrově vlastní přepychové rekreační středisko. Jediný Gerlof začíná tušit, kdo by mohl Fredh mohl být; zdá se, že se s ním dokonce kdysi dávno setkal. Oba spolu tehdy stáli na hřbitově u čerstvě vykopaného hrobu, když vtom zaslechli, jak se z rakve ozývá bouchání......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201429/big_oland-mlyny-osudu-ZIT-201429.jpg 4.3349
Série:

Öland 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Rörgast, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (85)

Kniha Mlýny osudu

vladka321
29. května

První kniha, kterou mám tu čest od autora číst a musím říci, jsem maximálně nadšená. A jak jinak, čtu opět od konce :D
Vzhledem k tomu, že tento díl je hodnocen jako nejslabší, tak jsem vyloženě natěšena na díly předcházející, do nichž se jdu hned pustit.
Osobně mě uchvátil obsah knihy, vypravěčsky styl autora a v neposlední řadě výborná zápletka. Toto vše se spojilo dohromady. K tomu velmi ráda čtu generační romány a výsledek je dokonalý. Rozhodně doporučuji.

kalache
20.02.2022

...všiml jsem si,že v mnohých severských detektivkách má zlo kořeny v Rusku...


esfinge
30.11.2021

Tentokrát za mě Theorin průměr. Přečetla jsem celou sérii z Ölandu, ze všech byla nadšená, ale závěrečný díl mě prostě nechytil. Popisy ostrova a atmosféry opět skvělé, ale ty postavy nudné a pro mě nevěrohodné a celý příběh zdlouhavý. Ani Gerlof už situaci nezachránil.

mi-380
10.07.2021

Ölandské léto se starým dobrým Gerlofem, záhadnou Lisou a krutým Navrátilcem. Očekávaná pohoda posledních prázdnin dvacátého století se ale ošklivě pokazí propojením hlavních postav s temnou minulostí i třaskavou současností rozvětvené a nevyzpytatelné rodiny místních boháčů Klossových. Theorin tentokrát přitvrdil, a to se týká jak zločinů samotných, tak hlavně připomínáním krvavých historických událostí minulého století. Vše se znovu skoro obejde bez policie, nechybí však silná dávka nostalgie a smutku, pořádné překvapení ve vysněné Nové zemi a hlavně otázka: Jak by asi dopadl kdokoli z nás, pokud by ho dostaly mezi kola stejné mlýny osudu jako Arona?
85 % (zatím 323 čtenářů je na stejném průměru 85 %).

HaHa11
24.06.2021

Po přečtení této knihy mi nebylo dobře po duši. Prázdninová ostrovní idyla v době vrcholícího švédského léta postavená do kontrastu se vzpomínkami jedné z postav na dobu stalinského teroru v bývalém Sovětském svazu. Kruté ohlédnutí, a proto jsem tento příběh v podstatě ani jako detektivku nevnímala.
Dočetla jsem, ale hodnotit nebudu.

Martin1974
22.05.2021

Je to čistá náhoda, že som si rozčítal naraz túto knihu spolu so Súostrovím Gulag. V obidvoch sa znovu utvrdzujem v názore, že homo sapiens, tak ako je najgeniálnejší tvor na Zemi, je zároveň aj tvorom najbeštiálnejším..

Pavlus78
16.05.2021

Zatím nejlabší co jsem od něj četla

March
07.03.2021

Co by si ostrov počal bez Gerlofa? :-)Musím říct za mě asi nejlepší díl z této série. Servírovani děje u autora je naprostá pecka, chválím v každé knize, jeho cit pro vyprávění je bezkonkurenční. V tomto díle prolínání přítomnosti/minulosti a ještě zatrpklost je báječně popsané a to, jak umí autor popsat prostředí je také balzám pro čtení a trocha historie nikomu neublíží:-) Knížce opět nechybělo napětí a nedalo se od ní odtrhnout,
500 stránek přečteno jako nic.

1