Mlýny osudu

Uprostřed noci zabuší na dveře bývalého námořníka Gerlofa Davidssona dvanáctiletý Jonas Kloss a s hrůzou mu vypráví o tom, že na moři viděl loď, na jejíž palubě byli umírající námořníci a šílenec se sekyrou. Na Ölandu se zatím rozbíhá hlavní turistická sezóna, přijíždějí sem tisíce lidí, ne všichni tu ale chtějí strávit dovolenou nebo obdivovat krásy ostrova. Starý muž jménem Aron Fredh se vrací po mnoha letech z ciziny na Öland s jediným cílem: pomstít se. Vysvětlení je třeba hledat jak v minulosti, tak v přítomnosti, a především v bohaté rodině Klossových, která na ostrově vlastní přepychové rekreační středisko. Jediný Gerlof začíná tušit, kdo by mohl Fredh mohl být; zdá se, že se s ním dokonce kdysi dávno setkal. Oba spolu tehdy stáli na hřbitově u čerstvě vykopaného hrobu, když vtom zaslechli, jak se z rakve ozývá bouchání......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201429/oland-mlyny-osudu-ZIT-201429.jpg 4.3279

Öland (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Rörgast (2012)

Kniha Mlýny osudu

martineden

Hned bych se jela na místa, kde se to odehrává, podívat!

000nugatovej

Pro mne nejlepší z celé série. Napínavé, v historických odbočkách děsivé.

moudivlacek

Vynikající a děsivé vyprávění z Ölandu, i když se velká část vyprávění děje i v Rusku po dobu několika let. A věčné téma - peníze a chamtivost a povýšenost některých nad ostatní. Je mi z toho do breku. Bylo mi líto Arona a co díky svému otčímovi musel prožít, nelitovala jsem ho, jakou si cestu zvolil pak, bylo mi líto jeho přímých příbuzných.
Na druhé straně jsem od začátku stála na straně malého chlapce, které jedno léto dospěje v "muže" svými činy.
A opětovně jsem ctila Gerlofa, moudrého domorodce a chápajícího starce. Doufala jsem, že jeho konečná urputná snaha nebude naplněna, a stalo se.
Děj napínavý a děsivý zároveň, doporučuji ale jen silným žaludkům.

anibeni

Opět vynikající kniha z pera pana Theorina. Ölandská série je opravdu hodně povedená a nezbývá než ji doporučit všem, stojí totiž za přečtení.

Efesus
30.10.2018

První knížka od Theorina, která se mi dostala do ruky a zklamaný jsme určitě nebyl. Knížku jsem dostal darem a neměl jsem velká očekávání. To se ale změnilo. Hned jak jsem začal číst byl jsem dokonale vtažený do děje. Retrospektiva knížce dávala šmrnc (tato dějová linie se mi dokonce líbila více) a opravdu jsem byl zvědavý na rozuzlení. Je to zajímavě pojata detektivka a příjemné odreagování od těch temných severských krimi. Knížka je víc dobrodružná, hlavní postavy jsou sympatické a dá se s nimi lépe ztotožnit. Opravdu knihu doporučuji všem, mě nadchla a donutila mě k tomu přečíst všechny díla od tohoto autora.

Schamila
06.09.2018

Nádherný díl - drsné, jak se mlely osudy hlavních hrdinů. Neznámá drastická minulost a zapeklitá současnost - boj o majetek je vždy odsouzen k prohře. Četlo se to krásně a hlavně dlouho, škoda, že je už konec. Všem moc doporučuji....

SilvieSisinka
21.05.2018

Přečteno za jeden,druhý dech...dřív to nešlo,zase tlustá kniha ;-) Napínavá,skvěle napsaná.Mě hold pan Johan Theorin velice baví.

Eiram01
26.02.2018

Další povedená Theorinova kniha. Tentokrát se zde odvíjí dvě příběhové linie, mnohem zajímavější z minulosti a aktuální z Ölandu. Autor nešetří detaily a hlavním postavám nedá chvíli oddechu. Nejpřekvapivější je ale zakončení knihy. A kdo chce vědět víc? Tomu nezbývá než se do příběhů pořádně zakousnout a užívat si léta na Ölandu.

Johan Theorin
švédská, 1963