Smršť

Chladný, ponurý říjen na ostrově Öland. Joachim nedal na pověry o ostrově a se svou rodinou se nastěhoval na statek Aluden. Tato usedlost však byla vystavěna ze dřeva lodního vraku a všem obyvatelům přineslo toto místo jen neštěstí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59600/oland-smrst-C1n-59600.jpg 4.2557

Öland 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Nattfak, 2008

Kniha Smršť

March

Skvělá detektivka, několik zápletek, návrat hodně do minulosti, to mě moc bavilo. To ponure prostředí mě dostalo, jak už psali někteří, občas jsem nemohla dýchat, ale i odložit, přestat číst a nedocist...kniha zhltnuta, co jediné bylo na mě moc, asi to mysteriozno, ale nebylo tam toho zas tolik. Autor umí skvele davkovat dej, namíchat a naservirovat. Jeste, že mají na ostrově Gerlofa:-)

Anetiina
26.11.2020

Smršť mě dostala svojí atmosférou. Skoro jsem nedýchala, jak jsem si živě představila blížící se bouři a hrozící nebezpečí, opravdu precizně a poutavě popsáno. Mysteriózní prvky sice vůbec nemusím, ale tady mi kupodivu tolik nevadily. Co mě ale iritovalo, bylo chování otce vůči dětem, z pohledu rodiče mi přišlo naprosto nereálné nechávat malé děti bez dozoru v domě u moře, zatajovat jim důležité skutečnosti atd., dost mě to tam rušilo.

Iveta123
16.11.2020

Kniha mě bavila od začátku, přibližně od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Pěkně napsaná, dokážu si živě představit popisovaná místa a lidi, doporučuji.

ber
23.07.2020

U této knihy mě bavil styl psaní...... taková lehkost psaní, skvěle napsaný děj, popis přírody a okolí, prolínání starých příběhů a to lehké tajemno....... Už se těším na další díly.

mol378
16.07.2020

Příjemné severské čtení, které nemá mnoho společného s tzv. severskými thrillery, je to taková stará dobrá klasická detektivka. Na můj vkus autor zbytečně nadužívá jakési náznaky mysticismu, stačilo by méně. Je fakt, že to pomáhá vytvářet napětí, ale občas už to bylo přes čáru, hlavně na závěr u hrobu manželky. Ale ráda si přečtu další díl Ölandu, láká mě to prostředí a relativně poklidný a uvěřitelný děj.

kiki11
21.06.2020

Smršť je mou třetí knihou od Johana Theorina, díky které ho řadím mezi své oblíbené autory, protože tohle teda byla jízda. První díl se mi sice líbil, ale druhý je lepší. Miluju tu mrazivou atmosféru Ölandu a propojením s duchy to byla pořádná dávka napětí. Hezky a čtivě napsané, perfektně promyšlené. Moc jsem si čtení užila a už se těším na další díl.

Dudek25
03.06.2020

smršt je mou oblíbenou knihou hned po skrýši děj ve kterém píše autor a prostředí mě pohlitlo nutilo číst super

slaska77
31.05.2020

Po prvním spíše náhodném setkání se Skrýší od stejného autora jsem byla rozhodnutá přečíst si i jiné jeho dílo. Smršť je z trochu jiného ranku žánrově i prostředím, ale musím opět říci, že skvěle napsaná. Sice tyto duchařské romány moc obecně nemusím, ale zde to bylo tak nenásilně zpracované, mělo to takové kouzlo, že jsem ochotná překročit i vlastní hranice. Skvělé. (květen: 1356 str.)