Smršť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chladný, ponurý říjen na ostrově Öland. Joachim nedal na pověry o ostrově a se svou rodinou se nastěhoval na statek Aluden. Tato usedlost však byla vystavěna ze dřeva lodního vraku a všem obyvatelům přineslo toto místo jen neštěstí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59600/oland-smrst-C1n-59600.jpg 4.2511
Série:

Öland (2.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název:

Nattfak (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (136)

Kniha Smršť

Přidat komentář
Lasi808
13. srpna

Zajímavý a čtivý příběh jak s duchařskými prvky, tak i kriminální zápletkou. Děj je zasazen do drsných podmínek Ölandského pobřeží, kde se mladý pár se dvěma dětmi usadí v bývalém strážním domku u pobřežních majáků. Příběh je rozčleněn do několika dějových rovin - příběhů různých lidí - které se s přibývajícím časem spojí a dojde k rozpletení všech záhad. Knížku doporučuji, mix duchařiny a kriminálky se mi velmi líbil.

mataj
01. července

Kniha se mi líbila spíše pro svou zvláštní ponurou atmosféru obohacenou o přízraky, než samotným dějem. Ten postupoval relativně pomalu, ale v tomto případě mi to nevadilo.

martineden
09. června

Skvělá kniha!

Calibra
01. května

Smršť se mi líbila asi o fous víc než Mlhy Ölandu. Dokonale popsané prostředí kolem majáku, příběhy tamních obyvatel, mysteriozno a dvě záhadná úmrtí v jedné rodině. Ráda si přečtu další příběhy z Ölandu.

Verunka289
28. března

Moc se mi na knížce líbila neobvyklá duchařská tématika. Právě ta udělala z jinak celkem běžné detektivky velmi zajímavé počtení.

Janule809
30. ledna

Velice zajímavá, nešlo se odtrhnout, četla jsem ji jedním dechem.

Efesus
26. ledna

Mám rád severské knihy a Theorin, patří k mým oblíbeným autorům. Zajímavá kniha s mysteriozním nádechem. Možná jsem čekal trochu více, ale i tak se knihu vyplatí přečíst. Fajn odechovka, která se čte příjemně a mysteriozní nádech dodává knize potřebné napětí.

esfinge
04. ledna

Plný počet dávám za úžasně popsanou ponurost mista na ostrově. A to jsem tam sama kdysi byla (v létě a bylo nádherně). Ale to co dokázal Theorin, klobouk dolů...Vše je umocněno mrazivou duchařinou, nehodou-vrazdou, počasím. Kniha mě naprosto vtahla na ostrov