Mlhy Ölandu

Je chladný den na konci léta. Malý chlapec opatrně leze přes kamennou zídku u osamělého domu. Rozhlédne se po travnaté krajině Ölandu, vykročí do mlhy a beze stopy zmizí... Nikdo, rodina ani policie, ho už nikdy nespatří. O dvacet let později dostane Julie, matka zmizelého chlapce, od svého muže podivnou zprávu: má se vrátit na Öland a pomoci mu hledat ztraceného syna. Poštou totiž přišel balíček, v němž byla chlapcova bota. Temná minulost se bolestně vrací a Julie je rozhodnuta odhalit tajemství na vlastní pěst. Brzy však zjišťuje, že jí chce někdo v pátrání za každou cenu zabránit. Je to snad domnělý vrah Nils Kant, muž, který měl být už dávno mrtvý? Mnozí lidé totiž stále věří, že tento muž dodnes bloudí pustinami Ölandu a zjevuje se ve chvíli, kdy přichází hodina stínů a ozývají se hlasy mrtvých....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78790/oland-mlhy-olandu-qoQ-78790.jpg 4.1653

Öland (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Skumtimmen (2007)

Kniha Mlhy Ölandu

jindra3953

Bylo to rozvláčnější, od prostředka už jsem některé popisné pasáže brala letecky, ale dalo se to. Jen ten konec mi úplně nesedl, zdál se mi poněkud zmatečný, u některých Gerlofových vývodů jsem nepobrala jak k nim dospěl, Julie tam vyslovila jméno, které jsem si nepamatovala a nepodařilo se mi dohledat, kdo to měl být, pořadí pohřbených v jednom hrobě nemělo logiku... Ale možná je chyba ve mně. Určitě zkusím Smršť a potom se uvidí.

Tomas@S

Jak detektivky uplne nepreferuju, tak tato ponura severska detektivka byla docela dobra. Zacatek vypadal velmi nudne, ale postupne se to zamotavalo a vyjasnovalo a konec knihy jsem musel precist cely najednou jak jsem byl zvedavy jak to dopadne. Sice jsem vraha spravne odhadl o desitky stranek pred samotnym odhalenim, ale i tak to bylo zajimave. Navic tato detektivka docela sugestivne seznami ctenare s ostrovem Oland a zdejsim zivotem. K memu poteseni autor nepopisoval zadne divne a malo uveritelne situace, ktere velmi casto v jinych detektivkach byvaji. Tady bylo vse relativne civilni a uveritelne. Jenom par drobnych vytek se da najit nad kterymi se snadno mavne rukou, napriklad jen tezko si lze predstavit jak hlavni hrdina svyma tresoucima rukama stavi lod v lahvi :-) Takze proto ta hvezdicka dolu.

Arev122

Kniha se mi četla dobře, zápletka ve dvou časových rovinách, zajímavé prostředí. Jen ten závěr -rozuzlení případu se mi příliš nelíbil

dlabikk

Z této knížky jsem nadšená. Supr prostředí a skvěle napsaný příběh.

Pitraska

Nádherně popsané prostředí, které vás vtáhne. Máte dojem, že jste opravdu na tom ponurém ostrově. Zápletka se mi také velmi líbila. Hodnotím velmi kladně.

martineden

Moc mě knihy tohoto autora baví.

jprst

Z počátku se to docela táhne, ale prolínání přítomnosti a minulosti zvyšuje napětí, kterému pomáhá i popis ponuré atmosféry ostrova. A nečekaný závěr příběhu opravdu překvapí. Takže určitě zkusím nějakou další autorovu knihu.

esfinge

J.Theorin mě opět nezklamal. Střídání časů, pomalu do sebe zapadající části smutného příběhu a krásný popis ostrova. Přečteno za dva dny...
Vraha jsem vůbec neodhadla a za Jense mi slza ukapla.

Polámané panenky
Polámané panenky