Mlhy Ölandu

Je chladný den na konci léta. Malý chlapec opatrně leze přes kamennou zídku u osamělého domu. Rozhlédne se po travnaté krajině Ölandu, vykročí do mlhy a beze stopy zmizí... Nikdo, rodina ani policie, ho už nikdy nespatří. O dvacet let později dostane Julie, matka zmizelého chlapce, od svého otce podivnou zprávu: má se vrátit na Öland a pomoci mu hledat ztraceného syna. Poštou totiž přišel balíček, v němž byla chlapcova bota. Temná minulost se bolestně vrací a Julie je rozhodnuta odhalit tajemství na vlastní pěst. Brzy však zjišťuje, že jí chce někdo v pátrání za každou cenu zabránit. Je to snad domnělý vrah Nils Kant, muž, který měl být už dávno mrtvý? Mnozí lidé totiž stále věří, že tento muž dodnes bloudí pustinami Ölandu a zjevuje se ve chvíli, kdy přichází hodina stínů a ozývají se hlasy mrtvých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78790/big_oland-mlhy-olandu-qoQ-78790.jpg 4.1729

Öland 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Skumtimmen, 2007

Kniha Mlhy Ölandu

booklover
30.10.2021

Po dalších knížkách od Theorina asi už nesáhnu. Příběh se příliš vlekl. Pomalé a nesympatické. K postavám jsem si také nevytvořila žádný vztah. Toto mě opravdu minulo.
Dvě hvězdičky dávám za hezký popis krajin a tísnivé atmosféry.

DvěTéčka
20.10.2021

Bomba!

Hugomil
15.10.2021

Johan Theorin umí dobře vykreslit krajinu ve které se příběh odehrává. První kniha ze série Öland a hned jsem si ten styl vyprávění velmi oblíbil. Co na tom, že to není žádný strhující děj, ale spíš poklidné vyprávění, mě to bavilo. Těším se na další ...

felia
09.09.2021

Napínavý a čtivý příběh

Toledo
12.08.2021

Dlouho jsem se do příběhu nemohla začíst a přiznám se, že mě u čtení drželi hlavně pasáže z minulosti ohledně příběhu Nilse Kanta. Konec byl samozřejmě napínavý a postupně jsme se dozvěděli celý příběh, avšak celkově hodnotím knihu jako slabší. Po dalším dílu ze série už nesáhnu.

HaHa11
08.06.2021

Klasický kriminální román, s krásně vykreslenou atmosférou švédského ostrova. Prostředí je zachyceno v několika dekádách - od doby těsně předválečné až po devadesátá léta, kdy se příběh uzavře. Vlastně několik příběhů; a všechny jsou smutné, tragické a bezútěšné. Obrovsky depresivní je sledovat zoufalou snahu matky dozvědět se po dvaceti letech pravdu o zmizení jejího malého syna, stejně tak jako přemýšlet o tom, co prožívala matka, jejíž syn utekl před několika desetiletími do světa a ona stále čeká na jeho návrat. Nebylo to veselé čtení! Dávám za pravdu hodnotitelům níže - ani severská krimi nemusí být postavena na kalužích krve a hrůznomordech; mnohem hlubší dojem zanechá nahlédnutí do temných zákoutí lidské duše.
Na Öland se určitě brzy vrátím!

m_martina
17.05.2021

Kniha spíš patří ke klasickým detektivkám, kde se vyšetřuje pomalu a poctivě. Mně se líbila.

March
21.02.2021

Moje prvotina od autora, ze začátku jsem měla problém se začíst, vydržela jsem tu "nudu ze začátku " a udělala jsem dobře. Líbil se mi styl autora, jak nám to davkuje, minulost, současnost a popisování nejen prostředí, ale i dané doby... co mi tedy pršlo divné, jak už psali někteří, věnovat se případů po 20ti-letech, a otec tajemný...ale 400stran, prelouskano jako nic :)