Mlhy Ölandu

Je chladný den na konci léta. Malý chlapec opatrně leze přes kamennou zídku u osamělého domu. Rozhlédne se po travnaté krajině Ölandu, vykročí do mlhy a beze stopy zmizí... Nikdo, rodina ani policie, ho už nikdy nespatří. O dvacet let později dostane Julie, matka zmizelého chlapce, od svého otce podivnou zprávu: má se vrátit na Öland a pomoci mu hledat ztraceného syna. Poštou totiž přišel balíček, v němž byla chlapcova bota. Temná minulost se bolestně vrací a Julie je rozhodnuta odhalit tajemství na vlastní pěst. Brzy však zjišťuje, že jí chce někdo v pátrání za každou cenu zabránit. Je to snad domnělý vrah Nils Kant, muž, který měl být už dávno mrtvý? Mnozí lidé totiž stále věří, že tento muž dodnes bloudí pustinami Ölandu a zjevuje se ve chvíli, kdy přichází hodina stínů a ozývají se hlasy mrtvých....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78790/oland-mlhy-olandu-qoQ-78790.jpg 4.1702

Öland 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Skumtimmen, 2007

Kniha Mlhy Ölandu

Johncze

Jelikož jsem jako první četl 4. díl, je vidět, že je příběh vystavěn a vyprávěn ve stejném duchu, což není vůbec špatné. Gerlof je zde však snad ještě víc podivnější tím, jak vše skrývá a neodkrývá své myšlenky ani svým nejbližším, to mě zde irituje ještě více než v Mlýnech osudu. Jinak příběh rozhodně zajímavý, ale od tohoto autora si dám zatím pauzu.

Vojla

Napínavá kniha, dobře se četla.

Anetiina
23.10.2020

Prijemne "normalni" severska detektivka po te kupe krvavych thrilleru plnych uchylnosti, kterymi se to dnes jen hemzi. Pomalejsi tempo, ale nic hrozneho. Zajimavy pribeh, netradicni vysetrovatele, prekvapive rozuzleni. Jen me trochu iritovala vetsina postav, ktere jednaly (anebo nejednaly) casto dost nepochopitelne, taky mi prisly malinko nerozpracovane v kontrastu s tim, jak se pribeh hlavne ze zacatku tahnul. Urcite se jdu vrhnout i na dalsi knihy autora.

04.08.2020

Knizka se mi cetla dobre,jen asi nechapu,proc to vsechno zacal deda resit az po 20 letech..Nektere pasaze zdlouhave,pritom tema a prostredi pekne.

stumpy
27.07.2020

Jedna lepší než druhá. Styl se mi líbí, poklidné tempo se mi líbí, popisky přírody - krása, proplétání minulost-budoucnost, a koncovka vždycky dost nečekaná.
Jo je to můj oblíbený autor a opět nezklamal.

mol378
07.07.2020

Poklidná severská detektivka, žádný akcí nabitý thriller. Velmi dobře se čte a udržuje čtenáře hezky v napětí (s jednou výhradou - dědova tajnosnubnost je dost otravná a nepochopitelná, jak furt jenom naznačuje, co všecko tuší a stejně věděl prd). K tomu zajímavé reálie švédského ostrova a přehlídka nejrůznějších lidských povah, charakterů a motivací. Rozuzlení jsem trošku tušila, ale to nebylo na závadu - jisté nebylo nic. Doporučuji.

miretti
22.06.2020

Hutná atmosféra drsného a ponurého severu by se zde dala krájet. Kniha mi neodsýpala, jak jsem zvyklá, ale to nic neubralo na její čtivosti a jisté originalitě příběhu i samotného vyprávění.

kiki11
15.06.2020

Moje druhá kniha od tohoto autora. Je to zajímavá detektivka s mrazivou severskou atmosférou a nečekaným rozuzlením. Jediné, co bych vytkla, je, že místy je příběh možná zbytečně zdlouhavý, ale jinak se mi to líbilo a četlo se mi to dobře. Po sérii "Öland" klidně sáhnu příště znovu.

severská krimi švédské detektivky

Johan Theorin