Smršť

Smršť https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59600/oland-smrst-C1n-59600.jpg 4 624 171

Öland série

Chladný, ponurý říjen na ostrově Öland. Joachim nedal na pověry o ostrově a se svou rodinou se nastěhoval na statek Aluden. Tato usedlost však byla vystavěna ze dřeva lodního vraku a všem obyvatelům přineslo toto místo jen neštěstí.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Nattfak , 2008

Aqua-bella
03.01.2017 2 z 5

Čekala jsem od knihy trochu víc. Slibovala "duchařinu", které tam moc nebylo, což mě zklamalo. Trvalo tak polovinu knihy, než se příběh trochu rozjel, druhá polovina byla zajímavější. Dějová linka se zloději mi přišla zdlouhavá a nudná.

mrazovagabina
03.01.2017 5 z 5

O úroveň lepší než Mlhy Ölandu. Čtivější, napínavější. Kniha se hned zařadila na seznam mých nejoblíbenějších knih.

bookmania
26.12.2016 4 z 5

Četlo se to úplně samo!!! Kniha byla čtivá a hlavně se mi líbila atmosféra. Samotný děj mi nepřišel nějak úžasný,ale ten konec byl skvělý!! Celou knihu se tam skoro nic nedělo a nakonec tolik nečekaných zvratů!! Rozhodně doporučuju!

babsi66
13.12.2016 4 z 5

V podstatě je to pořád ten samý Theorin. Ponuré prostředí s podivnou historií hraje i zde hlavní roli a postavy mu jen sekundují.

Zjistila jsem, že si užívám spíše vylíčení atmosféry, než že bych se jako u detektivky snažila dávat stopy dohromady a uhodnout pachatele. O ději se totiž dá říct leccos, snad jen ne, že nezadržitelně spěje k rozuzlení. Finální střípek skládačky totiž přijde z ničeho nic až na konci a je podán ve stylu " jo a abych tedy nezapomněl, ta utopená zemřela, protože...". Normálně bych skřípala zuby a cítila se podvedená, že si to autor takto usnadnil, ale tady mi to připadalo spíše jako příjemný bonus na závěr.

eva6224
29.11.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha, řekla bych dokonce jedna z nejlepších které jsem letos četla.
Perfektně vykreslené prostředí ostrova, kam mám chuť se jednou podívat :) propracovaný děj, celé to má hlavu a patu.
Krásně napsaný tajemný příběh, více takových knih, které Vás nenechají v klidu.

SakuraLuci
25.11.2016 4 z 5

Mám tento typ knih prostě ráda... Téma opuštěného ostrovu, majáky... to je moje.. Konec jako vždy od tohoto autora trošku odfláknutý, ale i tak knihu jako celek hodnotím pozitivně. Každý večer jsem se těšila, až knížku otevřu

sandra292
23.11.2016 1 z 5

Zdlouhavy pribeh prils me to nebavilo sahla jsem po knize protoze me zaujal namet duchariny ale bylo to zklamani.

evickakyticka
20.11.2016 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Hlavně prostředí ostrova, okolí majáku a pověsti, které se k nim vážou. Taky jsem ráda četla tu část, kde se vyskytují zloději. No, a celou knihu očekávaná vánice a ukončení celého příběhu už jsem se nemohla odtrhnout. Skvělé čtení, kdy čtete a čtete....až jste najednou na konci.

Nunynka
06.11.2016 4 z 5

Každý večer jsem se těšila do postele až knížku otevřu a začnu číst. Moc mě zajímala celá pointa. A konec mě trošičku zklamal. Myslím si,že zlodějíčci byli trošku navíc a konec byl jak z nějakého amerického akčního filmu. Jinak kniha byla povedená a napínavá. Taková duchařská detektivka. Třošku něco jinýho než na co jsem u knih tohoto žánru zvyklá.

Roubas
15.10.2016 3 z 5

Kniha je zajímavá skvělým popisem nepříznivého a bouřemi zmítaného ostrova Öland. Bohužel jsem od příběhu a závěrečného rozuzlení očekával o něco více, na druhou stranu výbornou nadstavbou byla duchařská atmosféra společně se zajímavou historií obyvatel žijících na statku.

martina.tim
30.09.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala svou obálkou a taky cenou :). Příběh byl pro mě zajímavý a poutavý a taky mě vcelku nalákaly anotace a komentáře. Je pravda, že jsem čekala trošku něco jiného jako více duchařského. Netuším, ale nějak jsem to mrazení neměla. Brala jsem to jako "normální" věc. První polovina knihy byla taková jakoby seznamovací i když s prvním záhadným úmrtím, ale pořád to bylo takové nemastné a neslané, ale každopádně od druhé poloviny mě příběh více chytil a nepustil. Ten závěr byl trošku předvídatelný, ale napínavý. Za mě dávám 4 hvězdy a samozřejmě doporučuji.

ankaras
17.09.2016 5 z 5

S duchařinou jsem se v knize setkala poprvé a přiznávám se, že pocit strachu se dostavil. Dítětem tohoto otce bych být nechtěla, stačila by mi taková strašidelná vilka a ještě, aby mě tam nechával samotnou :). Pokračuji dále v této sérii, přijde mi lepší a lepší.

Drahuš
29.08.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha, detektivka propojená s duchařinou, k tomu zima,sníh a bouře. Super, ani jsem to nečekala. Jdu sehnat další:-)

Susan94
17.08.2016

Moje druhá knížka od tohoto autora (první byly Mlhy Olandu). Jsem nadšená, ano nejedná se o detektivku, je to spíše hororový příběh, vážně jsem se při čtení bála a to se mi snad nikdy nestalo. Osobně mám ráda duchovno a proto mi styl, kterým je kniha napsaná absolutně vyhovoval. Velmi, velmi zajímavý děj, jediné jako budoucí matka, se mi nelíbilo, jak byly děti opomíjené, rozhodně bych je na tam velkém statku nenechávala nikdy sama, ale tohle samozřejmě na tom že kniha je skvělá nic nemění.

Vojslava
26.06.2016 5 z 5

Tak tomu říkám detektivka, ze které opravdu mrazí... Prolínání světů živých a mrtvých (a co je skutečné, co ne?), oživení pověsti o bohoslužbách mrtvých, do toho několik lidských tragédií, trochu krve, zato o to víc sněhu... Četlo se to skvěle, je to kniha pro mou krevní skupinu... Rozhodně budu v sérii pokračovat.

M.Hadrbolec
25.04.2016 3 z 5

Popravdě nějak nevím..
Závěr knížky je skvělý, to bezesporu. Přečetl jsem ho pomalu na jeden nádech.
Ale cesta k němu se mi zdála až příliš zdlouhavá. A to dokonce tak, že hlavní postavě, ke které jsem si vybudoval trochu antisimpatie, jsem ke konci přál něco zlého. Obzvláště Joakimova (ne)schopnost vést dialogy mi cukala koutky. :)
Chápu, že autor chtěl vytvořit táhlý děj s nevyhnutelnou osudovou čarou. Podle mě se ale i tak měl té čáry pustit trochu dříve a spadnout do finále.

zelenoockaa
02.04.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst ale poslední třetinu knihy jsem zhltla za jednu noc (musela jsem číst až do půlnoci :D)

lenkavildomcova
28.03.2016 4 z 5

No v noci jsem měla strach číst...

martina.bella
23.03.2016 4 z 5

Mám ráda tajuplnou atmosféru knih tohoto autora. A tato nebyla výjimkou. Líbilo se mi, jak se proplétají příběhy rodiny, která se přistěhovala na strašidelný statek, a party zlodějíčků vykrádajících domy. Chce to číst opravdu pozorně, protože jinak vám můžou uniknout souvislosti.

Evus
22.03.2016 4 z 5

Kniha byla sice místy zdlouhavá, ale přesto příjemně odsýpala až k celkem nečekanému konci. Temná atmosféra zimního pobřeží podbarvená duchařskými historkami taky stála za to.