Christina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Středoškolák Arnie zahlédne stařičké auto Plymouth a okamžitě zatouží ho mít a pro radost si ho opravit. Jeho rodiče však mají naprosto odlišné představy o tom, jak by měl syn trávit čas a utrácet peníze. Příběh, založený na typických reáliích amerického způsobu života, k němuž automobil nerozlučně patří, pojednává o zdánlivě banální roztržce mezi dospívajícím chlapcem Arniem a jeho rodiči. Jenomže to by autorem nesměl být Stephen King......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31380/big_christina-Qa7-31380.jpg 4.1893
Žánr:
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Christine, 1983


více info...
Nahrávám...

Komentáře (100)

Kniha Christina

santa1212
06. listopadu

Geniální knížka, ostatně tedy jako většina od Kinga. Skvele vykreslena atmosféra, pribeh u kterého netrpělivě čekáte co bude dál. Je tam dost nadpřirozených prvků, tak pokud vám to vadí, možná nebudete tak nadšení, ale předpokládám, že u Kinga jste na to připraveni :-)

zandu
30. října

Tohle bylo naprosto perfektní


Shaxx
26. října

Další skvělá Kingovka. Moje první auto se jmenovalo Kocour a krom toho, že to bylo super žihadlo, tak jsem ho měla ráda jak člena rodiny. Zažili jsme toho spolu hodně dobrého, hodně zlého a vzpomínky zůstanou. Nebyl pro mě problém se tedy vcítit do Arnieho kůže, když se zamiloval do Christiny.
Christina ale není vůbec hodná holka. Místo benzínu jí v trubkách koluje nenávist a hněv.
Je to kapku zdlouhavější příběh, ale nevadilo mi to. King jako vždy exceloval ve vykreslení postav a vztahů mezi nimi a pomalejší tempo dalo hezky vyniknout Arnieho proměně, která začala ve chvíli, kdy si koupil Christinu. I závěr byl fajn.

netopýrek
14. října

Od této knihy jsem dostala přesně to, co jsem chtěla...
Napínavé, chvílemi hororové počtení o přízračném autě, mladíkovi a nezdravé lásce.

Od začátku do konce mě kniha nesmírně bavila, užívala jsem si obsáhle popisy, myšlenkové pochody i dialogy mezi postavami. Se zatajeným dechem jsem četla o "projížďkách" s Christinou a ačkoli jsem se bála počtu stran, tak mi utíkali pod očima neskutečným sprintem.

4,5 je mé konečné hodnocení, protože jsem v letošním roce četla pár knih, které byly o chlup lepší.

If being a kid is about learning how to live, than being a grown-up is about learning how to die.

Pitbullka
02. října

Skvělá záležitost! Na začátku jsem si říkala, čím mě tak může zaujmout příběh o autu, jenže King to opět dokázal. Christina mě opravdu bavila.

MamaKnihomolka
18. září

Musím vyzdvihnout obálku, která se vážně povedla a já se na ni nemohla vynadívat.
Dennis vypráví příběh svého kamaráda Arnieho a jeho auta, do kterého se úplně zbláznil. Vlastně do ní – Christiny.
Je to příběh o přátelství, zradě, dospívání, nenávisti, prvním autě a lásce a ani jedna by se neměla podceňovat. Vraždící auto? Opět velmi originální námět a skvěle zpracovaný po Kingovsku.
•••
Líbilo se mi jak autor dokázal skvěle vylíčit postupnou změnu chování a celkové osobnosti Arnieho. A akční scény hlavně s Christinou jsou moc vyvedené.
•••
Tentokrát mi přišlo, že autor se nezdržoval s nějakými sálodlouhými popisy a šel rovnou na věc. Ač jsem se s knihou trochu víc prala a ne vždy na ní byla nálada, stále jsem dychtivě otáčela stránky a potřebovala vědět jak to celé dopadne. A i když to podle mě není jeho úplně nejlepší dílo, tak společně s jeho vypravěčskými schopnostmi je to skvělé počtení.
•••
Těším se až zkouknu i film, kde mi podle ukázek přijde Arnie hrozně děsivý.

evaval
16. září

King je King. představa, že si auto žije svým životem je nepředstavitelná, ale jak šla stránka za stránkou, tak ano, všemu věřím, čtu a čtu. Skvělý příběh, skvěle vykreslené postavy, fandila jsem, přesto že jsem věděla, že to zkrátka někdo odskáče... Za mě super!

WonderNika
01. srpna

Postavy, príbeh, zápletka...všetko super. Ale akosi sa stále neviem stotožniť s tým, že sa Christina sama opravovala. Každopádne pasáže, kde vraždila boli mrazivo kingovsky opísané.

1