Christina

Christina https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31380/bmid_christina-Qa7-31380.jpg 4 1088 113

Středoškolák Arnie zahlédne stařičké auto Plymouth a okamžitě zatouží ho mít a pro radost si ho opravit. Jeho rodiče však mají naprosto odlišné představy o tom, jak by měl syn trávit čas a utrácet peníze. Příběh, založený na typických reáliích amerického způsobu života, k němuž automobil nerozlučně patří, pojednává o zdánlivě banální roztržce mezi dospívajícím chlapcem Arniem a jeho rodiči. Jenomže to by autorem nesměl být Stephen King...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Christine , 1983

Melanka
08.02.2013 1 z 5

Asi jsem sáhla po naprosto nevhodné knize. Připadala mi směšná, takový Upír z Feratu. King pro mě není.

doktorking
07.01.2013 5 z 5

Vynikající román,skvělé postavy kde vyniká hlavně Christinou pomalu pohlcený Arnie,máme zde obrovské přátelství které se pomalu ztrácí,první lásku,rvačky celé se to čte jedním dechem,musím doporučit i výborný Carpenteruv film který není sice tak dobrý jako román Kinga ale určitě potěší.PRO MĚ DALŠÍ TOP DÍLO.A těch rokenrolových odkazu,mám pocit že kdybych se bavil s Kingem i o muzice tak si budeme rozumět na 100 procent.

sarkakom
01.01.2013 5 z 5

Moje první knížka, kterou jsem od Kinga četla. Je pravda, že mě taky napadalo, hlavně v první polovině, že snad knihu ani nedočtu. Ale potom děj dostal spád a kniha je hezká. Pravda také je, že to je horor. Ale jak jsem pochopila, tak právě takové knihy King píše. Takže to nebude určitě poslední kniha, kterou od něj čtu. :-)

MM_Master
28.09.2012 5 z 5

Písničky o auťácích; Písničky o lásce; Písničky o smrti.

Toque
09.08.2012 5 z 5

Christina je vynikající kniha, má spád a dynamiku. Kingovo mistrovství na vás cení své hrozivé zuby z každé stránky..Některé momenty jsou vskutku nezapomenutelné..proměny Arnieho v LeBaye, "ozdravné" procesy vraku Christiny a ty pachy..ty pachy..mimochodem, všimli jste si jak často King zatápí pod kotlem právě popisem různých pachů..? V případě vraždícího auta je to nadmíru efektní..Od chvíle, kdy jsem četl Christinu, mám ke svému VW Golf IV jakýsi zvláštní respekt..jestli se na mě začne nějak šklebit nebo bude smrdět, tak půjde na odpočinek do metalšrotu...

Bránolog
06.02.2012 3 z 5

ne, že by to nebylo dobře napsané, ale z přečtených Kingů mne to oslovilo asi nejméně. Asi že nejsem autofanda.

nikaxxx
21.01.2012

Zatím jediná knížka od Kinga, kterou jsem v polovině (prozatím) odložila stranou. Jsem si jistá, že se k ní vrátím a snad i dočtu, ale teď na ni nejsem moc zvědavá. Tématika aut je rozvedená na můj vkus až moc a než jsem se dostala k pořádnému tajemnu, rozhodla jsem se začít číst něco záživnějšího ... naštěstí napsal spoustu knih, takže zahálet nebudu :-).

3DD!3
04.01.2012 4 z 5

Christina sice nepatří ke Kingovým nejlepším, ale má své kouzlo. Znovu útočí Stevova neselhávající imaginace, která do starého Plymouthu narve duši démona a do cesty jí strčí všemi opomíjenou, bezvýraznou nulu. Osobně se mi hodně líbil styl vyprávění, který se v průběhu knihy střídá.

Peťanka
12.09.2011 4 z 5

Ano, jsem holka a vážně jsem začala předsudky, že mě to nejspíš nebude bavit, nicméně King nezklamal a kniha se mi líbila a vtáhla mě do děje. Ten snad i kdyby napsal telefonní nebo nákupní seznam, tak by se mi to líbilo! (:'D)

Charmedka
02.07.2011 5 z 5

Jelikož jde o auto,bála jsem,že se mi kniha nebude líbit,protože mě auta tolik neberou :D,ale už na začátku mě chytla,je hrozně dobře napsaná a opravdu mile překvapila.

lacky99
26.12.2010 5 z 5

Moje první knížka od Kinga, takže srdeční záležitost, kterou si mě tento autor zcela omotal kolem prstu :)

daviskaaa
30.11.-0001 3 z 5

Jediná kniha co se mi zatím moc nelíbila, možná jsem ženská a nerozumím ji:), každopádně i tak je v mé sbírce.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Bála jsem se, když jsem to četla. Je to nejen hrůzostrašné, ale i skvěle propracované, hlavně psychologie hlavních postav. Mám vždycky pocit, že King se dokáže vcítit do kohokoliv a v jakémkoliv věku.