Agatha Christie - Jedenáct dní nezvěstná

Agatha Christie - Jedenáct dní nezvěstná https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140835/bmid_agatha-christie-jedenact-dni-nezves-K4z-140835.jpg 2 12 6

Největší záhadou v životě Agathy Christie bylo její neobjasněné zmizení v prosinci 1926. Když byla proslulá spisovatelka po jedenácti dnech objevena, prohlásila, že trpí ztrátou paměti, a celá událost zůstala nevysvětlena. Jared Cade ve svém poutavě napsaném životopise odkrývá toto tajemství a vysvětluje, jak a proč tehdy Agatha utekla od svého manžela. I když se kniha zaměřuje především na těchto jedenáct znepokojivých dní a jejich dalekosáhlých důsledků, autor ukazuje, jak se promítají i v její pozdější tvorbě. Jedinečná osobnost jedné z nejoblíbenějších autorek současnosti je zachycena ve zcela novém světle na základě poctivého bádání a za pomoci Agathiny rodiny, která mu poskytla některé dosud neznámé materiály ze svého archivu. Je to napínavý detektivní příběh Agathina života, který by si neměl nechat ujít žádný skutečný obdivovatel Královny zločinu. 1. vydání.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Agatha Christie and the Eleven Missing Days , 2011

SSTknihy
14.07.2023 4 z 5

Chápu rozčarování mnohých čtenářů. Tohle totiž není kniha o senzačně záhadném zmizení slavné spisovatelky, tohle je v podstatě reportážní záznam celého případu, se všemi detaily, možnostmi, odbočkami a možným řešením. Autor do detailu popisuje pátrání den po dni, přináší názory novinářů i lidí z okolí slavné autorky. Poukazuje na možnost, že šlo o nešťastnou náhodu, zločin, ale i rafinovaně naplánovanou pomstu ve stylu příběhů, které autorka sama psala. Skutečnost, že rodina dodnes o celé kauze úzkostlivě mlčí a sama autorka se k tomu nikdy nevracela, je víc než výmluvná.

konicekbily
05.07.2023 3 z 5

O "hře na schovávanou" jsem již četl v jiných knihách. Toto je podle mne nejslabší pokus o vysvětlení tajemného zmizení slavné autorky.

georginaa
29.04.2021 1 z 5

Jsem asi jediná, kterou Agatha Christie nebaví, a v tomto případě ani mě nijak neupoutalo, že se na 11 dní vytratila kamsi....

Jane007
28.10.2016

Nedočteno. Nějak mě to nenadchlo. Navíc pokud Agatha nechtěla, aby se o oněch 11 dnech nemluvilo a nepsalo, měli bychom to respektovat. Největší detektivní spisovatelka všech dob má taky právo na své soukromí.

Plútarchos
09.08.2015 1 z 5

Nedočteno, nehodnoceno...

Melanka
18.03.2013 1 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože Aghata je moje oblíbená spisovatelka i osobnost. Byla jsem ale velmi zklamaná. Nebavil mě styl, jakým je kniha psána. Autor skáče z tématu na téma, a to i v jednom odstavci. Nudné jsou popisy toho, co si tenkrát myslela policie, co psali novináři, které noviny co otiskly a co tvrdil který svědek. A nazvat toto dílo "napínavým detektivním příběhem Aghatina života" je silně nadnesené. Knihu jsem nedokázala dočíst, spíš jen "dolistovat".

Autorovy knížky

Jared Cade