Na Věrnosti

Život Franka Mackeyho změnil v devatenácti letech jediný rozhodující okamžik. Jeho dívka Rosie Dalyová, s kterou měli v úmyslu společně utéct do Londýna, nepřišla na smluvené místo srazu v uličce Na věrnosti. Od té chvíle o ní Frank neslyšel. Po dvaceti letech Frank stále žije v Dublinu a pracuje u policie na oddělení tajných operací. Se svou rodinou zpřetrhal veškeré vazby. Jednoho dne mu však zavolá sestra, že se našel Rosiin kufr… Návrat do uliček dětství a dospívání vrhá Franka zpět do minulosti, vyvolává temné polozapomenuté vzpomínky, v jejichž spleti hledá stopy, aby rozluštil případ, který ovlivnil jeho celý dosavadní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107571/na-vernosti-PhD-107571.jpeg 4.2404

Dublinské oddělení vražd 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Argo

Faithful Place, 2010

Kniha Na Věrnosti

Ava365
15.12.2020

Zajímavá kniha se zvláštní pochmurnou atmosférou.

Lumír23
10.10.2020

Velice se mi líbil hlavně civilní projev, text, který sice psala žena, ale bylo to chlapské. Opravdu se mi to četlo moc dobře, plno krásných alegorií, hlavně když hlavní hrdina popisoval svoji lásku... Vlastně mi v závěru přišlo do hlavy, že kniha pro mě neměla jasné vyznění v tom smyslu, zda-li se jednalo o dobrý konec, či o smíření se se skutečností a realitou... Moc se mi kniha a hlavně autorčin styl, líbila.

sasena
11.08.2020

TF prostě umí psát. Takže jí ledacos odpustím a ráda si přečtu další knihu.

martineden
29.07.2020

Tana Frenchová patří k těm spisovatelům jejichž knihy sbírám a čtu je dokola. Na Věrnosti nebude výjimkou.

Kathyss
20.05.2020

Kniha mě děsně bavila. V půlce knihy už asi každý správně tipne, kdo je vrah, ale vůbec mi to nevadilo. Bavilo mě číst dál. Dobrý příběh.

petrarka72
14.05.2020

Skvělý román. Tana French umí psát - a navíc má neomylnou schopnost vzít několik žánrových klišé (drsný detektiv se vrací domů, vražda stará přes dvacet let, rodina kontra práce) a vytvořit z nich něco originálního a velmi, velmi čtivého. Tu míru nejednoznačnosti a rozporuplnosti v postavách i motivacích jsem docenila až na druhé čtení. A přesto souhlasím s komentáři níže - v kontextu autorčiny tvorby jde o slabší kus; ta pravá zběsilá jízda začala později, Místy pro tajnosti a dalšími příběhy...

hana1988
05.01.2020

Kniha je dobrá, ale z dané série je to za mě nejslabší díl.

23.11.2019

Perfektní detektivka. Akorát musím podotknout, že bylo jasné kdo je vrahem již od chvíle, kdy všichni sourozenci seděli prvně v hospodě. Ale to na prožitku neubralo. Další kniha plná emocí, očekávání a s perfektně uzavřeným koncem. Což na autorce velice oceňuji v každé knize.