Dům hedvábí

kniha od:

Dům hedvábí https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138545/bmid_dum-hedvabi-LoC-138545.PNG 4.3 158
Koupit Koupit eknihu Bazar

Sherlock Holmes, nejslavnější soukromý detektiv, se vrací v novém příběhu z pera renomovaného autora thrillerů, detektivek i předloh k detektivním seriálům (Vraždy v Midsomeru, Foylova válka, ad.). Píše se rok 1890 a u dveří bytu číslo 221B v ulici Baker Street zvoní vyděšený obchodník s obrazy - v mrazivých londýnských ulicích ho sleduje záhadný cizinec s čerstvou jizvou v obličeji. Zdánlivě triviální případ, který Sherlocka Holmese zavede z Londýna až do přistěhovaleckých čtvrtí amerického Bostonu, se však záhy mění v drtivou noční můru. Dvojice vyšetřovatelů postupně odhaluje tajemné spiknutí, jehož odhalení hrozí otřást samotnými základy Britského impéria. Anthony Horowitz je renomovaný autor předloh k detektivním seriálům (Vraždy v Midsomeru, Foylova válka a Hercule Poirot) a příběhů pro děti i dospělé z oblasti hororu a fantasy. Ve svém novém románu kongeniálně navazuje na dnes již klasické dílo Arthura Conana Doyla líčící dobrodružství brilantního detektiva Sherlocka Holmese. Anthony Horowitz jako první po mnoha letech získal oficiální svolení od dědiců práv na dílo A. C. Doyla, aby v Domu hedvábí nezapomenutelnou postavu legendárního detektiva opět oživil. Román tak doplňuje slavný kánon případů Sherlocka Holmese a je neocenitelným přírůstkem do knihovničky všech milovníků detektivní literatury.... celý text

Série:

Sherlock Holmes Anthonyho Horowitze 1.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo
Originální název:

The House of Silk , 2010


více info...

Komentáře (45)

Komentáře 45 Recenze 3

danuus
danuus
24.05.2023 5 z 5

Za mě super kniha, autor dobře vylíčil atmosféru Londýna 19. století. Připomínalo mi to styl jakým je psán Sherlock Holmes. Konec mě překvapil, nečekala jsem takové šokující rozuzlení. Pořád ale u mně vede druhá kniha "Moriarty." Ta je o hodně lepší a nemusíte číst ani první díl.

Rolada88
Rolada88
26.01.2023 5 z 5

Super prostředí úplně jsem si to představoval Londýn 19 století mlha, olejové lampy
Příběh byl trochu už slabší dosti předvídatelný ale super dávám všechny hvězdy


astroweb
astroweb
05.01.2023 5 z 5

Super milé překvapení od nového, pro mě, autora. Skvělé napodobení Doylova stylu a atmosféry Anglie 19. století.

TomTomis
TomTomis
25.12.2021 4 z 5

U této knihy jsem si zavzpomínal, jak jsem strašně rád kdysi četl detektivky. Stránky pádí jak splašené a detektiv se žene za zlosynem. Tato kniha mě určitě nezklamala a myslím, že v ní Sherlock Holmes opravdu ožil.

kokrokr
kokrokr
06.10.2021 3 z 5

Horowitz psát umí, ale napodobit Doylův styl se mu daří jen částečně. Spojení dvou dějových linek mu trochu skřípe a celé je to mírně překombinované a občas zmatené. Holmes tu své dedukční schopnosti předvádí spíše jako exhibici, než že by je použil k vyřešení případu. Naopak Doyle píše jednoduše a logicky, často používá přímou řeč, jeho výraz je expresivnější a Holmes tu dedukcí případy skutečně řeší. Knihu hodnotím jako lepší průměr.

Blue
Blue
16.09.2021 5 z 5

Je to opravdu Sherlock Holmes. Tato napodobenina se skutečně povedla.

Aghatte
Aghatte
18.08.2021 5 z 5

Téměř identický styl.
Dokonalé.
Přečteno za dvě noci, nešlo to odložit. Klasický Sherock se vším, co k němu patří. Zápletka velmi neotřelá, propojení ďábelské. A ten únik! Famózní.
Cítila jsem chlad londýnských ulic, bezmoc, strach, vzrušení, ale i zklamání, že ne každý gauner je po zásluze potrestán.
Jdu na Moriarty.

Handulenka
Handulenka
15.04.2021 5 z 5

Moje první kniha od Horowitze mě pohltila.Moc pěkně se četla a příběh byl velmi zajímavý.Určitě si ještě nějakou přečtu.

rumund
rumund
30.03.2021 3 z 5

Knihu hodnotím průměrně. V první půlce jsem byl trošku z děje zmatený a připadal jsem si ztracený, ale druhá půlka se docela rozjela a kniha se už pak četla docela dobře.

Leona333
Leona333
14.01.2021 5 z 5

Říká se: ,,Že když dva dělají totéž, nemusí to být ve výsledku, vždy totéž..." Tady tomu tak rozhodně není. Kniha Dům hedvábí mě vážně dostala, stejně jako její autor. Při čtení jsem si párkrát musela ověřit, že jí vážně napsal Anthony Horowitz a ne sir Doyl. Každopádně po dočtení mohu jen zkonstatovat, že se za A. C. Doyla, našla víc jak kvalitní náhrada, která jemu i tomuto příběhu ostudu rozhodně neudělala.
Vážně skvělé čtení. Mohu jen doporučit.

Medicka19
Medicka19
10.04.2020 5 z 5

Po dlouhé době nejlepší detektivní roman.
Jakoby A.C. Doyl vstal z hrobu a stal se ještě čtivějším a rafinovanějším ...
Ta atmosféra,jazyk, styl....10 z 10 hvězd ????

Nikolla
Nikolla
04.04.2020 5 z 5

Komentář obsahuje spoilery.
Tento příběh je psaný srdcem někoho, kdo je skvělý spisovatel a fanoušek Sherlocka Holmese. V knize je spousta odkazů na předešlá díla ( které jsem jako velký fanoušek neměla problém odhalit včetně postavy tajemného profesora Moriartyho). Děj je velmi napínaví, šokující a skandální. Samotné postavy se téměř neliší od originálu, kdybych neznala autora, myslela bych si že je příběh psaný samotným Doylem. Jen v jednom případě jsem našla odchylku od původního díla a to v případě, kdy se Sherlock baví s Johnem o postavě detektiva Dupina z příběhů Edgara Allana Poea. V povídce Studie v šarlatové Watson řekne, že mu Sherlock tuto postavu velmi připomíná. Sherlock mu ovšem odvětí, že Dupina považuje za velice podprůměrného člověka a Watson je z toho velmi smutný, protože detektiva Dupina obdivuje. V Domě hedvábí začne o postavě Dupina hovořit samotný Holmes s tím, že přirovná své dedukční postupy k jeho. Watsonovi přitom vyčte, že příběhům Poea nikdy nepřišel na chuť a vyjadřoval se o nich s mírným posměchem. V téhle nesrovnalosti ale nevidím chybu nýbrž záměr autora odkázat na skutečnost inspirace. Doyl se totiž při vymýšlení postavy Sherlocka inspiroval detektivem Dupinem a jeho metodami.

Credo
Credo
18.03.2020

Příběh je poutavý, konec překvapivý a nápaditý.

ZUZANA-123
ZUZANA-123
23.11.2019 5 z 5

Témĕř jako by to opravdu napsal sir Artur Conan Doyl,vyšlo i v edici NEJLEPŠI SVĔTOVÉ ČTENI, což bývá záruka dobrého čtení.

Koka
Koka
09.08.2019 5 z 5

Autorovi se - snad až na pár výjimek - povedlo jazykem, stylem vyprávění i fabulí navodit takovou atmosféru, že jeho příběh je k nerozeznání od tvorby historického originálu, v jehož stopách Horowitz s úctou kráčí. Vložil sice do textu několik postřehů, které se na dění roku 1890 spíše dívají dnešním pohledem, ale na napětí a "doylovské" autenticitě to nijak neubralo.
Jedinou pochybnost mám, zda opravdu již v roce 1890 a zrovna v Anglii při zatýkání zločinců povinně odznívaly věty, které všichni známe z amerických detektivek 20. století: "Máte právo nevypovídat. Cokoliv řeknete, může být ..."
No a ty náznaky, jak v Anglii nejšpinavější zločiny vedou do "nejvyšších pater" a jak jsou díky tomu vždy zametány - ty také kráčejí ve stopách britské literární tradice.
Bylo to moc dobré čtení, velmi doporučuji!

Denisa_
Denisa_
16.07.2018 4 z 5

Skvěle vystavěná zápletka

MartyManCZ
MartyManCZ
12.03.2018 5 z 5

Skvělý Holmes! Horowitz to zkrátka umí na jedničku a navíc jak je to psané současným jazykem, tak se to čte mnohem lépe než Doylova díla. Asi tomu vážně nic nechybí a Sherlock Holmes se zde nebojí postavit se hlubokému podsvětí, potká ho spousta nepříjemností a samozřejmě geniálně vyřeší vážný případ. Určitě mohu doporučit!

anna2328
anna2328
14.10.2017 5 z 5

Skvělá pocta A. C. Doylovi, výborně vystavěná zápletka od začátku do konce. Dvě vyústění, obě dvě stejně překvapivé. Lákavý obraz společenských rozdílů a mravního úpadku zdánlivě šedivé viktoriánské Anglie. Dědicové práv A. C. Doyla rozhodně neprohloupili, že svěřili důvěru právě tomuto spisovateli. Pokud si chcete u něčeho odpočinout a zároveň se nechat unášet napínavým, avšak ne dějově chudým příběhem, vřele doporučuji.

S. Sincilery
S. Sincilery
02.06.2017

Anthony Horowitz je výborný scenárista. Podieľal sa na seriáloch ako Robin of Sherwood, Agatha Christie: Poirot a vytvoril seriál Vraždy v Midsomeru (najprv adaptoval romány Caroliny Grahamovej a potom vytvoril aj pôvodné scenáre). Preto som bol trochu zvedavý na jeho nový príbeh so Sherlockom Holmesom. Bohužiaľ veľké sklamanie kvôli neznalosti predlohy. Len tak som sa začítal niekde do prostriedku prvej kapitoly a narazil som tam na časť, v ktorej Sherlock Holmes chváli detektíva Dupina (viď E. A. Poe). Nuž pokladám za trapný paradox, že prvý román Anthonyho Horowitza je, čo sa Holmesovho zmýšľania o detektívovi Dupinovi týka, v protichodnom postavení s Holmesovým zmýšľaním v prvom románe Arthura Conana Doyla (Štúdia v červenom: II. kapitola - Dedukčná metóda). Možno si poviete, že je to drobný detail, lenže práve na takýchto detailoch by mali stáť pokračovania pôvodných sérií (podobný prípad neznalosti predlohy: Hercule Poirot od Sophie Hannah). V mojich očiach preto veľké sklamanie.

Majdule
Majdule
04.03.2017 5 z 5

Nový příběh Sherlocka Holmese? Skoro se chce vykřiknout: Svatokrádež! Nebo děkuji, raději ne, známe ta pokračování … A přeci se svět zbláznil a Horowitz tohoto prvního z Velkých detektivů oživil, a to věrohodně. Vyvstává před námi viktoriánský Londýn, Holmes i Watson v nejlepší formě a zapeklitý případ, který vede až do nejvyšších společenských pater. A řešení je, zdá se daleko, neboť je tak hrozné, že si ho detektiv ani nechce představit. Úchvatná atmosféra, strhující tempo, doponění několika bílých míst v životě hrdinů a hlavně neskutečný pocit, že Holmes skutečně ožil. Klobouk dolů, pane Horowitzi.
90 % A těch deset procent dolů si nechávám, protože jsem už dlouho nečetla žádného doylovského Holmese, tak abych měla rezervu :-)

rodak
rodak
10.02.2017 5 z 5

Nečetl jsem od Doyla žádného Holmese . K této knize jsem přistupoval jako k jiné detektivce.Veliké a milé překvapení to bylo.Tak vystavěná zápletka a celkové rozuzlení příběhu mne posadilo na zadek .Super.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
28.12.2016 3 z 5

Můj první Holmes, kterého nenapsal Doyle. A jak se mi to od Horowitze líbilo ? Hned na začátku je potěšující, že Horowitz napodobuje styl jakým jsou příběhy Holmese a Watsona vyprávěny, takže jsem vklouznul do starých známých kolejí.
Samotný případ, jeho zápletka, pátrání a rozuzlení jsou dobré, sice nejsou úplně skvělé, ale potěšila mě možnost přečíst si zcela nový příběh s Holmesem.
Hodnotím tedy za tři, s tím, že si chci přečíst i další Horowitzovu knihu s Holmesem, a to s názvem Moriarty.

mekkejla
mekkejla
25.01.2016 4 z 5

Moje první kniha s legendárním Holmesem. A můžu říct, že mé očekávání naplnila a navnadila mě na to, abych se začetla i do "originálů" od A.C.Doyla. Jednu hvězdičku strhávám za pro mě nudnější část knihy, kdy se Holmes a Watson oddělí - vyprávění bez SH jaksi nemá tu jiskru...

TomK
TomK
05.12.2015 5 z 5

Musím panu Horowitzovi smeknout, protože tohle je opravdu skvělý Holmes jak má být. Opravdu si nedokáži představit lepší poklonu. Pro fanoušky Sherlocka povinnost :)

VEROXYL
VEROXYL
24.10.2015 4 z 5

Doyle podľa moderných čitateľských nárokov.veľmi čtivé. a na rozdiel od grahama moorea, neprepletené zbytočnou ďalšou líniou,ale naozaj len čistá holmesovka

zuzana13
zuzana13
06.10.2015 5 z 5

Dobře se četla. Doporučuji.

Daecius
Daecius
06.09.2015 5 z 5

Nejlepší neDoyleovský Holmes.

Daecius
Daecius
06.09.2015 5 z 5

Nejlepší neDoyleovský Holmes.

jana8985
jana8985
29.07.2015 3 z 5

zdařilé, ovšem styl Sira Arthura Conana Doyla je nenapodobitelný, přesto slušné

vnimat_Krasu
vnimat_Krasu
05.07.2015 3 z 5

Není to tam. Ale skoro jo. Anthony Horowitz píše výborně a v soutěži o nejlepšího falzifikátora raného Doylova slohu, bych mu v mžiku uštědřil jednotku. Jenomže tam, kde Doyle prokazoval nadhled a svými pointami bavil, se Horowitz vrhá do uměle šroubovaných skandálů a rozuzlení jak z filmů se Seagalem. Za pointu postavenou na anglické slovní hříčce ho navíc překladatelé všech zemí musí nesnášet. Když už brutálního postdoylovského pohrobka, hrábněte radši po Závěti Sherlocka Holmese od Garcii. Ten je totiž kompaktnější, uvěřitelnější a hlavně baví.

sharikk
sharikk
16.06.2015 5 z 5

Geniální Sherlock je zase zpět ve výborné formě. Kdybych nevěděla, že to napsal Horowitz, ani bych nepoznala, že to není od Doyla. Napsáno zajímavou a čtivou formou, prostě Sherlock jak má být.

ddomikk
ddomikk
27.02.2015 5 z 5

Můžu jen doporučit! Je to parádní kniha a musím přiznat, že kdybych nevěděla kdo je autor stěží bych poznala:) Paráda od začátku do konce!

SuperFrankie
SuperFrankie
27.10.2014 3 z 5

Dům hedvábí je dobrá detektivka, ale není to pravověrný Sherlock Holmes. Chybí tomu osobité kouzlo Doylova stylu a lepší stavba příběhu.

Horowitz sice dokáže příběh skvěle vygradovat a čtenáře napínat až do poslední chvíle, ale potom to vypadá, že už neví jak dál. Poslední třetina knihy je jednoduše strašná. Odhalení Domu hedvábí mě ani tolik nešokovalo a jednoduše řečeno to není ten nečekaný konec perfektně vysvětlený Sherlockem Holmesem, jenž dokázal Doyle vykouzlit i v té nejposlednější povídce. Je to zdařilá napodobenina, ale to je bohužel všechno. Všem vřele doporučuji raději sáhnout po originálním Sherlocku Holmesovi.

Marthas
Marthas
14.08.2014 3 z 5

Už jsem asi odvykla tomuto stylu psaní knih, obzvláště mě málem od dočtení knihy odradil prolog, ač je to pár stránek, četbu jsem po něm málem ukončila!!
Myslím si, že z knihy je opravdu poznat, že autor věnoval spoustu času studii reálií tehdejší doby a stylu psaní Arthura Conana Doyla!!
Jak se mu to však povedlo, bych raději doporučila posoudit každému čtenáři samému, tak že si knihu sám přečte!!
Zdá se mi, že mi nepřísluší ji soudit....

K.M.
K.M.
27.03.2014 4 z 5

I když byla tato kniha opravdu mistrovsky napsána téměř k nerozeznání od děl s. A. Doyla tak některé pasáže mi přišly poněkud méně komplikované než jak by to napsal s. Doyle

Alma-Nacida
Alma-Nacida
21.01.2014 3 z 5

Jako mnoho pokračování úspěšných knih, i toto působí poněkud vystydle.

Eevina
Eevina
04.01.2014 5 z 5

Nejsem si jistá, jestli by to Doyle nenapsal lépe, ale i tak je to skvělá knížka a pro milovníky Sherlocka povinná četba. Jsem spokojená na 100%.

Firefox4
Firefox4
02.06.2013 5 z 5

Je to Sherlock a není to Sherlock... v téhle knize ho hraje Robert Downey jr. a místy je to znát, prostě cítíte, že takhle by to asi A.C. Doyle nenapsal... jenže já nejsem znalec, ale milovník Sherlocka Holmese a Anthony Horowitz mi ho zase na chvíli poslal do života ve velmi, velmi dobré formě...u mě za pět :-)

Melanka
Melanka
16.03.2013 3 z 5

Klasický Sherlock. Pochvala za styl a jazyk, od sira Conana k nerozeznání.

kormoran78
kormoran78
15.02.2013 5 z 5

Výborná zběsilá jízda se starými dobrými známými Sherlockem Holmesem a Dr. Watsonem. Román má úžasný spád a je vydařenou poklonou A.C. Doylovi. Hned mám chuť se znovu začíst do originálních příběhů :-) Tiše doufám, že pan Horowitz třeba ještě s touto dvojicí neskončil.

Štítky knihy

Sherlock Holmes

Autorovy další knížky

Anthony Horowitz
britská, 1955
2007  84%Krkavčí brána
2006  86%Stormbreaker
2009  74%Horory na dobrou noc
2012  86%Dům hedvábí
2010  84%Horory na dobrou noc 2

Kniha Dům hedvábí je v

Právě čtených4x
Přečtených208x
Čtenářské výzvě8x
Doporučených17x
Knihotéce106x
Chystám se číst69x
Chci si koupit17x
dalších seznamech4x