Dům hedvábí

Sherlock Holmes, nejslavnější soukromý detektiv, se vrací v novém příběhu z pera renomovaného autora thrillerů, detektivek i předloh k detektivním seriálům (Vraždy v Midsomeru, Foylova válka, ad.). Píše se rok 1890 a u dveří bytu číslo 221B v ulici Baker Street zvoní vyděšený obchodník s obrazy - v mrazivých londýnských ulicích ho sleduje záhadný cizinec s čerstvou jizvou v obličeji. Zdánlivě triviální případ, který Sherlocka Holmese zavede z Londýna až do přistěhovaleckých čtvrtí amerického Bostonu, se však záhy mění v drtivou noční můru. Dvojice vyšetřovatelů postupně odhaluje tajemné spiknutí, jehož odhalení hrozí otřást samotnými základy Britského impéria. Anthony Horowitz je renomovaný autor předloh k detektivním seriálům (Vraždy v Midsomeru, Foylova válka a Hercule Poirot) a příběhů pro děti i dospělé z oblasti hororu a fantasy. Ve svém novém románu kongeniálně navazuje na dnes již klasické dílo Arthura Conana Doyla líčící dobrodružství brilantního detektiva Sherlocka Holmese. Anthony Horowitz jako první po mnoha letech získal oficiální svolení od dědiců práv na dílo A. C. Doyla, aby v Domu hedvábí nezapomenutelnou postavu legendárního detektiva opět oživil. Román tak doplňuje slavný kánon případů Sherlocka Holmese a je neocenitelným přírůstkem do knihovničky všech milovníků detektivní literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138545/dum-hedvabi-jqC-138545.jpg 4.4104

Sherlock Holmes Anthonyho Horowitze (1.)

Literatura světová, Detektivky

16.07.2018

Skvěle vystavěná zápletka

MartyManCZ
12.03.2018

Skvělý Holmes! Horowitz to zkrátka umí na jedničku a navíc jak je to psané současným jazykem, tak se to čte mnohem lépe než Doylova díla. Asi tomu vážně nic nechybí a Sherlock Holmes se zde nebojí postavit se hlubokému podsvětí, potká ho spousta nepříjemností a samozřejmě geniálně vyřeší vážný případ. Určitě mohu doporučit!

anna2328
14.10.2017

Skvělá pocta A. C. Doylovi, výborně vystavěná zápletka od začátku do konce. Dvě vyústění, obě dvě stejně překvapivé. Lákavý obraz společenských rozdílů a mravního úpadku zdánlivě šedivé viktoriánské Anglie. Dědicové práv A. C. Doyla rozhodně neprohloupili, že svěřili důvěru právě tomuto spisovateli. Pokud si chcete u něčeho odpočinout a zároveň se nechat unášet napínavým, avšak ne dějově chudým příběhem, vřele doporučuji.

S. Sincilery
02.06.2017

Anthony Horowitz je výborný scenárista. Podieľal sa na seriáloch ako Robin of Sherwood, Agatha Christie: Poirot a vytvoril seriál Vraždy v Midsomeru (najprv adaptoval romány Caroliny Grahamovej a potom vytvoril aj pôvodné scenáre). Preto som bol trochu zvedavý na jeho nový príbeh so Sherlockom Holmesom. Bohužiaľ veľké sklamanie kvôli neznalosti predlohy. Len tak som sa začítal niekde do prostriedku prvej kapitoly a narazil som tam na časť, v ktorej Sherlock Holmes chváli detektíva Dupina (viď E. A. Poe). Nuž pokladám za trapný paradox, že prvý román Anthonyho Horowitza je, čo sa Holmesovho zmýšľania o detektívovi Dupinovi týka, v protichodnom postavení s Holmesovým zmýšľaním v prvom románe Arthura Conana Doyla (Štúdia v červenom: II. kapitola - Dedukčná metóda). Možno si poviete, že je to drobný detail, lenže práve na takýchto detailoch by mali stáť pokračovania pôvodných sérií (podobný prípad neznalosti predlohy: Hercule Poirot od Sophie Hannah). V mojich očiach preto veľké sklamanie.

Majdule
04.03.2017

Nový příběh Sherlocka Holmese? Skoro se chce vykřiknout: Svatokrádež! Nebo děkuji, raději ne, známe ta pokračování … A přeci se svět zbláznil a Horowitz tohoto prvního z Velkých detektivů oživil, a to věrohodně. Vyvstává před námi viktoriánský Londýn, Holmes i Watson v nejlepší formě a zapeklitý případ, který vede až do nejvyšších společenských pater. A řešení je, zdá se daleko, neboť je tak hrozné, že si ho detektiv ani nechce představit. Úchvatná atmosféra, strhující tempo, doponění několika bílých míst v životě hrdinů a hlavně neskutečný pocit, že Holmes skutečně ožil. Klobouk dolů, pane Horowitzi.
90 % A těch deset procent dolů si nechávám, protože jsem už dlouho nečetla žádného doylovského Holmese, tak abych měla rezervu :-)

rodak
10.02.2017

Nečetl jsem od Doyla žádného Holmese . K této knize jsem přistupoval jako k jiné detektivce.Veliké a milé překvapení to bylo.Tak vystavěná zápletka a celkové rozuzlení příběhu mne posadilo na zadek .Super.

ThomasRuhe
28.12.2016

Můj první Holmes, kterého nenapsal Doyle. A jak se mi to od Horowitze líbilo ? Hned na začátku je potěšující, že Horowitz napodobuje styl jakým jsou příběhy Holmese a Watsona vyprávěny, takže jsem vklouznul do starých známých kolejí.
Samotný případ, jeho zápletka, pátrání a rozuzlení jsou dobré, sice nejsou úplně skvělé, ale potěšila mě možnost přečíst si zcela nový příběh s Holmesem.
Hodnotím tedy za tři, s tím, že si chci přečíst i další Horowitzovu knihu s Holmesem, a to s názvem Moriarty.

mekkejla
25.01.2016

Moje první kniha s legendárním Holmesem. A můžu říct, že mé očekávání naplnila a navnadila mě na to, abych se začetla i do "originálů" od A.C.Doyla. Jednu hvězdičku strhávám za pro mě nudnější část knihy, kdy se Holmes a Watson oddělí - vyprávění bez SH jaksi nemá tu jiskru...