Moriarty

Sherlock Holmes je mrtvý, zanechte všech nadějí. Krátce poté, co se s profesorem Moriartym zřítil do hlubiny Reichenbašských vodopádů, přijíždí do Evropy americký pinkertonský detektiv Frederick Chase. Má informace o tom, že Moriartyho záhy nahradil jiný arcizločinec a nyní řádí v Londýně. Chase a jeho pomocník Athelney Jones ze Scotland Yardu se ho s využitím starých dobrých holmesovských taktik pokusí dopadnout......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243991/big_moriarty-6X8-243991.jpg 3.977

Kniha Moriarty

danuus

Dobře vykreslené postavy, úplně jsem si je dokázala představit. Celá kniha byla "živá" a nenudila jsem se u ní. Anthony Horowitz opět nezklamal. Díky sérii Síla pětice jsem se do tvorby A.H. přímo zamilovala. Samozřejmě konec nejlepší.

drakamena

První kniha v této sérii, Dům hedvábí, se mi moc líbila. Ale tahle kniha... Ne, prostě ne. První třetina byla velice nudná, sestávala z dlouhých scén, kdy dva hlavní hrdinové prostě seděli pospolu a mluvili, což by klasický případ tzv. "info dump". A pak ten zvrat na konci...

Osobně jsem ho nečekala. Patrně jsem měla, ale nečekala, což by asi mělo být pozitivní. Jenže. Dokážu snést mnohé, a to včetně smrti hlavního hrdiny. Co ale prostě nesnáším, to je zrada. Odporná, hnusná, navíc nepotrestaná zrada. A přesně to se stalo tady. Z něčeho takového se mi převrací žaludek.

SHi
11.12.2021

Skvělá detektivka, v níž A.Horowitz mimo jiné objasňuje okolnosti otázkami opředeného střetnutí Sherlocka Holmese a profesora Moriartyho u Reichenbašských vodopádů. Tentokrát autor upustil od příjemně květnatého psaní ve stylu doktora Watsona, na druhou stranu mi vyprávění připadalo podstatně svižnější než u Domu hedvábí, originálních metafor bylo stále víc než dost a protentokrát nebyla nouze ani o řadu úsměvných obratů, zvláště v úvodu a v závěru příběhu. Celou knihu navíc provází zvláštní atmosféra tajemna, která čtenáře svádí zvažovat slova a činy jednotlivých postav a snažit se uhodnout, zda se autor tím či oním nesnaží něco naznačit. Nu a závěrem už jen třeba říci, že s tak geniálním rozuzlením příběhu se člověk jen tak nesetká.

Aghatte
20.08.2021

Kdo nechce přijít o rozuzlení, ať nečte komentáře, minimálně jeden uživatel vše prozradil.
Četlo se mi to opět velmi dobře, i když Dům hedvábí byl více autentický.
Moje domněnka se potvrdila, víc nemůžu napsat.

Slepy
12.04.2020

Musím říci, že začátek je dost americký a volba s inspektorem Jonesem, ve z počátku vyděsila. "Vzpomeňme na dřívější dobrodružství Holmese a postavu Jonese, nafoukaný detektiv z Londýna co považoval Holmese za amatéra, navíc naprosto hloupý, viz" Podpis čtyř". Najednou se tvářící, jaký byl Holmes vzorem a oplývající dedukní metodou jak sám Mistr" Nicméně poté co pomineme nešťastnou volbu, představitele Britské policie(Lestrade, by byl lepší volba, sic též hlupák, ale z Holmese si alespoň neutahoval) je příběh strhující a velice nápaditý, dílo se čte jedním dechem a myslím, že takhle to přesně Doyle myslel, když si přál, aby Holmes žil i po autorově smrti.

Aivinka
19.03.2020

Úžasné. Nemám slov prostě dokonalé! Nechápu proč to má tak malé hodnocení. Příběh he svižný a krásně psaný, postavy jsou silné a uvěřitelné a vyvrcholení je geniální.

Credo
18.03.2020

Horowitz mě nezklamal, po knize Dům hedvábí jsem přečetl i Moriartyho a byl jsem příjemně překvapen.

Cajk
18.10.2019

Za mne hezky a svižně napsaná knížka. Mám rád knihy se zajímavým zvratem, což mi tato kniha více než dopřala. Bylo to pro mne velmi milé odpočinkové čtení, ke kterému jsem se každý den rád vracel. Určitě mohu doporučit všem, kteří mají rádi detektivky z prostředí starého Londýna. Někdy mi však přišlo, že jsou některá fakta uměle opomíjena. Nicméně dojem z celkového příbehu jsem měl velmi dobrý.