Prázdné místo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Barry Fairbrother ve svých čtyřiceti letech náhle zemře, městečko Pagford je v šoku. Pagford je na první pohled ztělesněním anglické idyly, s dlážděným náměstíčkem a prastarým opatstvím, ale za hezkými fasádami domů probíhá válka. Bohatí válčí s chudými, mladí se svými rodiči, manželky s manžely, učitelé s žáky... Pagford zkrátka není takový, jak vypadá. A prázdné místo, které zbylo v městské radě po Barrym Fairbrotherovi, zaviní největší válku ze všech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145208/big_prazdne-misto-pRg-145208.jpg 3.71649
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Plus
Originální název:

The Casual Vacancy, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (400)

Kniha Prázdné místo

LuckaDea
20. ledna

Když jsem viděla, že autorka Harryho Pottera napsala novou knihu, neváhala jsem a musela jsem si ji přečíst. Bohužel tato kniha mě nějak moc nezaujala. Příběh a téma mi moc nesedlo a děj se občas docela táhl.

adinajana
16. ledna

Něco tak strašně zdlouhavého jsem snad ještě nečetla.


mia.com
15. ledna

Bylo to takové zvláštní. Samozřejmě jsem četla jen kvůli autorce, ale že by mě to extra nadchlo, se říct nedá.

Medicka19
26.12.2022

Možná tento styl literatury má svůj okruh čtenářů...

Ale jinak je to nějak moc sociální roman, fakt hoodně sociální....

Všechny ty britský maloměstský problémy, mini ghetta, podivné nevyrovnané po anglicku " uzavřené" osobností. Prostě to ve finále nudí.

Milosz
08.12.2022

Je to takové maloměstské společenské drama. Vypravěčský styl se od Harryho Pottera moc nezměnil, jen přibyla sprostá slova a sem tam zmínky o sexu, takže je to takové bizarní. Očekávám, že kvůli jménu autorky to bude číst i spousta dětí, takže s tím jistě bude ještě nějaké mrzení. Až někdy v polovině se to konečně rozjelo, začátek byl místy utrpení. Nepřekvapivě nejlépe napsané postavy jsou ty teenagerské (a hlavně díky nim se dala zápletka do pohybu), dospělé postavy už většinou moc zajímavé nejsou, bohužel těch dospělých je tam mnohem víc. Ale nakonec převažuje mírně pozitivní dojem, ale další "dospělý" román už od ní asi číst nebudu.

Bustedka
26.09.2022

542 stran, na kterých se z velké části nic moc neděje. Což by samo o sobě ani nevadilo, ale...
Rowlingová popisuje venkovskou britskou malost. Pokrytectví, drby, městské politikaření a pletichaření kontra život puberťáků. Na začátku vám bude splývat velké množství postav, na straně 400 už vás ten každodenní popis bude trochu nudit a to, že se na posledních 50 stránkách stane víc než za celou dobu dohromady, nijak celkovému dojmu nepřilepší. Stačilo by ubrat tak 200 stran a bylo by to super.

Mimochodem recenze typu - dala bych 3 hvězdičky, ale protože je to Rowlingová, tak dám 4 - je prostě celé špatně. Připomíná mi to, jak jsem na gymplu dostala trojku jen proto, že jsem jí dostala i minule a bylo úplně jedno, že jsem to uměla na jedničku. Takhle prosím ne.

teeyinka
23.08.2022

Čtivé, trochu mi to připomínalo Medvědín, asi snahou o syrovost a zachycení problémů a pokrytectví maloměsta.

Kaduri
05.07.2022

Práve som zistila, že čokoľvek, čo napíše J. K. Rowlingová, je dobré. A nemusí to byť zrovna Harry Potter...
Sociálna sonda zo života malého anglického mestečka.
Po náhlej smrti Barryho Fairbrothera sa rozpúta zúrivý boj o jeho miesto v mestskej rade. A tak vidíme život malomeštiackej komunity v plnej kráse. Konflikty politických oponentov, konflikty medzigeneračné, konflikty partnerské, konflikty medzi sociálnymi triedami.
V knižke je načrtnuté snáď všetko - domáce násilie, šikana, drogová závislosť, udavačstvo. A celé toto podhubie sa škvarí a buble až do tragického záveru.
Bolo to surové, kruté a autentické.
Ja len dúfam, že autorka zveličovala a neopísala nám typický život anglickej malomestskej komunity.
Knižku nemôžem pustiť z hlavy.
Čo by bolo, keby...
Odporúčam.

1 ...