A hory odpověděly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172925/a-hory-odpovedely-bKg-172925.png 4.31106
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Argo
Orig. název

And the Mountains Echoed, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (280)

Kniha A hory odpověděly

Přidat komentář
aktijnov
10. října

Přečteno jedním dechem. Nádherná kniha...

Janulano
26. srpna

Chvilku mi trvalo,než jsem se začetla,ale pak mě příběh doslova vtáhnul. Můj veliký obdiv autorovi patří především za to,že dokázal tak bravurně popsat téměř celé životy několika lidí,aniž by bylo vyprávění zamotané a čtenář tak měl v postavách a dění zmatek. Skvělý příběh.


ibs
20. srpna

jednoznacne pre mna najlepsie pisana z jeho knih!

osman111
17. srpna

Hosseini je sázka na jistotu. U tohoto autora zkrátka nelze šetřit superlativy. Líbí se mi (u všech jeho knih), že se kromě drsného poutavého příběhu dozvíte nenásilnou formou cenné informace o historii a životě v Afghánistánu.
Jen bych možná podotkla, že jsem při čtení této knihy měla problém s orientací kdo je kdo, o kom pojednává daná kapitola (i přestože jsem knihu četla tzv. na jeden zátah). Doporučuji proto knihu příliš naodkládat.

pat4157
02. července

Krásný příběh. Tentokrát jsem slzy neronila, jako to bylo u Lovce draků, ale i tak tam bylo smutna dost. Příběh je úžasně promyšlený a vystavěný, každá postava rozehraje svoji šachovou partii a následně dá prostor jinému hráči = postavě, aby si poté zase počkala na svůj tah, šach nebo mat. Vše do sebe zapadá a příběh se skládá jako puzzle. Ne vždy vše dobře dopadne, ale to je život, ne?

danka13
09. června

Moc hezká a hlavně čtivá kniha. Krásný příběh, jen tentokrát nemá pohádkový konec. Ale i tak, vřele doporučuji.

vladka321
16. dubna

Kniha přečtena jedním dechem. Jako by ji sám život psal. Nedávno malá holčička, před chvílí matka a nyní žena, která se má za čím ohlédnout. Jednotlivé příběhy jsou střípky, které utváří bytí a bez každého jediného, by cesta života nebyla úplná. Chyběla by část osudu a celá dosavadní existence by rázem neměla smysl.
Napsáno srozumitelným jazykem, dokonale propracovaný detail vnímání svobody a kultury v běhu desetiletí, jednotlivými postavami posazenými do různých prostředí a přesto zůstavšími představiteli jedné země. Nesmírně kontroverzní a neuchopitelné, jíž tak málo rozumíme. A přesto autor dokáže vtáhnout člověka do osudů tak opravdově, že pláče, směje se, zlobí se i zpytuje. Pro mne jedna z nejkrásnějších knih, které jsem tohoto žánru četla.

eva7327
09. dubna

Nádherně poskládaný příběh, vše krásné vykreslené, emoce i vykreslení postav mi přišlo opravdové.

1 ...

Doporučujeme

Bídníci
Bídníci
Pod kůží
Pod kůží
Číňan
Číňan
Hrabě Monte Cristo II. kniha
Hrabě Monte Cristo II. kniha