A hory odpověděly

Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/172925/a-hory-odpovedely.jpg 4.3957

And the Mountains Echoed (2012)

Vydáno:, Argo

Kniha A hory odpověděly

Gabri-88
předevčírem

Jednoduse carokrasne!
Zezacatku jsem se nebyla schopna zacist, to se mi povedlo az nekdy kolem 80 stranky. Vadilo mi skakani v case, matlo me to a vzdy mi trvalo nez jsem pochopila, proto 4 hvezdy.

Jituška82
předevčírem

Krásný hluboký příběh,jen se na mě hodně často střídaly dějové linky a trvalo,než se to zase propojilo.

Ellise

Tohle byla moje první kniha od tohoto autora. Podle obsahu jsem čekala, že to bude o něčem jiném. Ze začátku jsme se nemohla začíst, pořád jsem čekala kdy se to "rozjede". Vždy jsem byla zmatená když začala další kapitola a já nechápala souvislosti. Pak se to najednou sešlo, nakonec to bylo..... smutné a krásné zároveň

zdenaR

A hory odpověděly pro mě byla v pořadí třetí kniha od Khaleda Hosseiniho.
Nebyl to ucelený jednolitý příběh, ale spíše několik povídek o přátelství a rodinné lásce.
Kniha byla nesmírně čtivá, ale bohužel jsem byla od Hosseiniho zvyklá na lepší, dějově a obsahově propracovanější.
Přesto doporučuji, ale raději knihu než audioverzi (v té se člověk snadno ztratí).

BuchtaMaková

Občas mě trochu rušilo střídání stylu vyprávění a "časové posuny". Knížku jsem si půjčila v knihovně, ale určitě si ji koupím. Tu chci mít doma, abych se k ní mohla někdy vrátit.

DeniseMarini

Dokonalá kniha se silnými příběhy.

ajasin

Úžasná kniha. Nádherný příběh, se kterým procestujete skoro celý svět.

Papinka1

Jsem trochu cynik a málo co mě dojme, ale u Hosseiniových knih jsou vždy pasáže, které mi vženou slzy do očí. Za mě asi nejlepší kniha od něj.