A hory odpověděly přehled

A hory odpověděly
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172925/bmid_a-hory-odpovedely-bKg-172925.png 4 1407 1407

Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo
Originální název:

And the Mountains Echoed , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize A hory odpověděly. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (343)

Mi-šu-le
07.06.2024 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, byla moc hezky namluvená a bavila mě. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v perspektivách vyprávění, ale pak si to sedlo a bylo to dobré. Některé části mě bavily víc než jiné, ale celkově hodnotím pozitivně. Bylo to mé první setkání s autorem a na knihu jsem se chystala roky, určitě jsem ale ráda, že jsem ji četla až nyní.

pedroK
07.05.2024 4 z 5

Khaledovy knihy jsou jako výlet do Afghanistanu s místním průvodcem. Sledujeme osudy lidí zkoušených válkou, hladem, strachem, láskou a tradicemi..první příběh, který rámuje všechny ostatní, byl pro mě nejsilnější.


Arella
26.03.2024 5 z 5

Výborná kniha. Moc mě baví číst knihy z jiného kulturního prostředí. Autorův stěžejní příběh je pro nás velmi silný a nevadilo ani odvedení od ústředních hrdinů a seznámení nás s příběhy hrdinů ve vedlejších rolích. Bravo a děkuji!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2013 - Goodreads Choice Awards (Best Fiction)


Kniha A hory odpověděly v seznamech

v Právě čtených34x
v Přečtených2 015x
ve Čtenářské výzvě191x
v Doporučených173x
v Knihotéce517x
v Chystám se číst597x
v Chci si koupit81x
v dalších seznamech12x