Projekt manželka

od:

Projekt manželka

Originální, humorný, dojemný i romantický příběh se svérázným a naprosto neodolatelným hlavním hrdinou vás zaručeně pobaví! Nevíte, jak najít dokonalou manželku? Vytvořte dotazník... Don Tillman se chce oženit, ale stále nemůže najít tu pravou. Jeho problém má vyřešit Projekt Manželka, a tak navrhne šestnáctistránkový dotazník, který mu má pomoci najít dokonalou partnerku. Rozhodně to nemá být barmanka, kuřačka, která ještě navíc ráda pije alkohol a chodí věčně pozdě. Ale Rosie Jarmanová je přesně taková! Taky je energická, inteligentní a krásná a i ona někoho hledá – chce poznat svého biologického otce. Při svém pátrání narazí na profesora genetiky Dona a ve vteřině mu obrátí život naruby... Román se stal celosvětovým fenoménem a práva na vydání se prodala do více než třiceti zemí. Společnost Sony Pictures koupila práva na jeho zfilmování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174600/projekt-manzelka-Im6-174600.jpg 4.2370
Série:

Don Tillman (1.)

Originální název:

The Rosie Project (2013)

Žánr:
Literatura světová, Humor
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (111)

Přidat komentář
eva2114
19. ledna

skvela!

Aliii
14. ledna

Báječná kniha plná komických situací a humoru. Donova postava mě ohromně bavila a jeho způsob myšlení a jednání s jinými lidmi je nezapomenutelný :-)

Sandalkar
13. ledna

Pro mě byla knížka velkým a překvapením. V dobrém slova smyslu. Příběh je svižný a nezvykle vyprávěný z pohledu muže. Doporučuji všem, kdo si chtějí u čtení odpočinout a dobře se pobavit.

Janek
05. ledna

Projekt komentář - kdy: v den, kdy jsem knihu dočetla; formát: elektronická kniha, četba vlastní; délka četby: den a půl (proloženo pracovními a mnoha jinými povinnostmi, nejedná se tedy o čistý čas).
Postavy - vyvolávající sympatie i touhu porozumět jim a pomoci.
Přínos pro čtenáře - nastavení zrcadla našim vlastním návykům, zlozvykům a rituálům
Poučení: Nikdo není dokonalý, potřebujeme se navzájem.
Silná stránka knihy: humor, originalita fabule
Slabší stránka knihy: závěr
Můj závěr: Doporučuji k přečtení.

Maanna
11.12.2017

Sice se toho v knize moc překvapivého nestane, ale je to velmi svižně napsané a některé situace mě opravdu pobavily. Občas bohužel kniha trpí nemotorným překladem, ale to není autorova vina. Nicméně problematika bundy a saka (což může být v angličtině obojí "jacket") vyzněla v českém překladu nesmírně krkolomně, to šlo rozhodně vyřešit elegantněji. Podobných zádrhelů bylo v knize víc. Překladatel by ode mě víc jak dvě hvězdy nedostal...

E.lisabeth
17.11.2017

Jak to vsechno dopadne mi bylo jasne od zacatku, ale je to pohodova odpocinkovka, bez nutnosti sloziteho premysleni. Donovo nekonvencni chovani bylo prijnym zpestrenim romanticke komedi:-)

Analady
29.09.2017

Podle anotace se mi kniha líbila, ale nenaplnila mé očekávání.

Arsi
31.08.2017

Kniha plná humoru, vhodná na odpočinek. Moc se mi líbila.

eLeR
28.08.2017

Výborné oddychové čítanie ... opakujem, oddychové.

genie
29.07.2017

Pohodová a chvílemi vtipná knížka. Dost jsem vnímala ten rozměr Donovy odlišnosti a jeho snahu se s tou odlišností nějak vypořádat ... Fajn čtení.

lenkaabooks
11.07.2017

Don se ptá Rosie - Připadám ti divný, tento problém chápu, protože mně se zdají divní všichni ostatní.
Don by se rád seznámil a přistoupí k tomu velmi racionálně - sestaví podrobný dotazník pro dokonalou manželku. A pak pozná Rosie, která se vymyká všemu, co od budoucí ženy očekával. Je to vtipné, pohodové čtení.

1_mako
10.07.2017

Zábavná oddychovka (y)

Heyhey
19.06.2017

Na odpoledne, legrační.

vipera
05.06.2017

Hledala jsem nějakou úsměvnou oddychovku a přesně tohle kniha splnila :-) Nic víc, nic míň

Kikty
01.06.2017

Velmi vtipná svižná knížka s neuvěřitelně sympatickým hlavním hrdinou. Kdybych mohla, dám těch hvězdiček i 6, opravdu vydařené :)

gleti
27.05.2017

Čtivá kniha, o tom, že přestože nám osud nerozdal ty nejlepší karty, záleží jen na jedinci, jak s nimi naložíme.

Silmarien
27.04.2017

Bolo to skutocne vyborne!
Co sa stane, ked sa akademik a genetik Don trpiaci Aspergerovym syndromom rozhodne najst si manzelku? Nic, co by sme cakali... (hoci po podobnej vete cakame vsetko len nie ocakavane :-)). Nadych detektivneho patrania sa skvele miesa s Donovou kazdodennostou a specialitkami jeho rozmyslania, priatelia Gene a Claudia dobre dokresluju mozaiku a Lily, hoci ju nezazijeme ani na minutku, je moj top charakter :-)
Naozaj to bolo dobre, tesim sa na pokracovanie :-)

Chytuš
20.04.2017

Takové spíš holčičí čtení, i když vyprávěné mužem. Don byl v mnoha ohledech výborný, vtipný a okouzlující, ale typicky aspíkovským způsobem, tak držím palce, aby ten vztah Rosie nervově vydržela (já bych to asi nedala...). Trochu mě mrzelo, že výsledek Projektu otec jsem prokoukla moc brzo, ale i tak bylo putování se sběrem DNA milé a úsměvné. Odpočinkové.

Anasa
08.04.2017

Milé čtenářky, doporučuji tuhle knížku mít při ruce, třeba v nočním stolku. Až budete někdy naštvané na své blízké muže, až budete vrtět hlavou nad mužským chováním, zalistujte. Určitě si za chvílí s úsměvem řeknete, ale on ten kolega, manžel, brácha ... je úplně zlatý! Dona Tillmana si zamilujete, ale jen na papíře!

happy-smile
31.03.2017

Skvělá knížka, za mě sto procent. Při čtení jsem měla na tváři neustále přiblblý úsměv. Bavila jsem se od začátku do konce a Donovi jsem celou dobu fandila. Graeme Simsion má podle mě ohromný talent a doufám, že od něj vyjde ještě něco dalšího.

Beeper
28.03.2017

Velmi mile a vtipně napsaná kniha. Ideální odpočinek

mankurt
13.03.2017

Kniha se četla jedním dechem. Skvělé čtení o tom, jak už i tak neprostý fakt hledání vhodné manželky může zkomplikovat Aspergerův syndrom a jak si s tím dotyčný poradí. Báječně jsem se pobavila. :-)

Kešu1981
08.02.2017

Příběh Dona, muže s Aspergerovým syndromem o hledání "té pravé", což ve finále je právě Rosie...romantika a humorně podané nahlédnutí do života lidí s AS...autor mě svým příběhem uchvátil :o)

Sagisia
24.01.2017

Rosie a Dona si prostě nelze nezamilovat... A našla jsem recept na humrový salát z balkonové večeře: http://www.ezard.com.au/news/all/2013-04/life--love-and-lobster-on-tuesdays . Jak bude hezky, vyzkouším :)

terezamarsik
18.01.2017

Inteligentní, poučná a hlavně zábavná kniha. Postavu Dona jsem si neuvěřitelně oblíbila a kniha je opravdu vtipná, aniž by si z někoho nevhodně dělala srandu. Časem si ráda přečtu i další díl.

koala
03.10.2016

Zábavné a roztomilé ... i když autismus ve skutečnosti asi moc roztomilý není! Doporučuji.

vandalka
03.10.2016

Pokud patříte mezi fanoušky Big Bang Theory, vězte, že Sheldon se nekoná. Koná se Don, který působí jako výsledek fantastického experimentu vytvořit kombinaci Sheldona s Leonardem. Pokud nevíte, o čem mluvím, představte si sociálně neobratného vědeckého pracovníka s potenciálním Aspergrovým syndromem, který si hledá životní partnerku. Milé odpočinkové čtení, předvídatelné, v zásadě romatika maskovaná mužským úhlem pohledu.

babsi66
26.09.2016

Že bych se u čtení válela smíchy pod stolem, to určitě ne. Ale jako sonda do vnímání člověka s Aspergerovým syndromem, který řeší problém jak najít "tu pravou", je to fajn.

Vzhledem, k tomu, že story na téma "jak najít toho pravého/pravou" bylo už milionkrát zpracováno za doprovodu mnoha více či méně trapných/vtipných/neuvěřitelných historek, dovedu si představit, že vzhledem ke specifikům AS mohl autor z tématu vytřískat mnohem víc. V rámci oddechovek je to však určitě to lepší, po čem se dá sáhnout.

Ladiva
24.09.2016

Ako námet to nebolo zlé, ale príliš ma to nebavilo. Knihou som sa ,aspoň zo zotrvačnosti, prehrýzla, ale sľubovala som si od nej viac, než mi poskytla.

Horselen
07.09.2016

Nemůžu si pomoci, ale Don se mi zdál ze začátku hrozně protivný - hlavně tím, že měl naplánovanou téměř každou minutu svého života a jeho stereotypní chování mě dohánělo k šílenství :D (ale chápu, že právě v tom tkvěla jedna z hlavních myšlenek knihy).
Oproti ostatním jsem z titulu nebyla nijak zvlášť unešená, nicméně knížka je příjemná, oddychová a poměrně dobře čtivá. Pasáže z genetiky a vytříbený slovník jí přidaly na originálnosti.