Projekt manželka

Originální, humorný, dojemný i romantický příběh se svérázným a naprosto neodolatelným hlavním hrdinou vás zaručeně pobaví! Nevíte, jak najít dokonalou manželku? Vytvořte dotazník... Don Tillman se chce oženit, ale stále nemůže najít tu pravou. Jeho problém má vyřešit Projekt Manželka, a tak navrhne šestnáctistránkový dotazník, který mu má pomoci najít dokonalou partnerku. Rozhodně to nemá být barmanka, kuřačka, která ještě navíc ráda pije alkohol a chodí věčně pozdě. Ale Rosie Jarmanová je přesně taková! Taky je energická, inteligentní a krásná a i ona někoho hledá – chce poznat svého biologického otce. Při svém pátrání narazí na profesora genetiky Dona a ve vteřině mu obrátí život naruby... Román se stal celosvětovým fenoménem a práva na vydání se prodala do více než třiceti zemí. Společnost Sony Pictures koupila práva na jeho zfilmování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174600/projekt-manzelka-Im6-174600.jpg 4.2395

Don Tillman (1.)

The Rosie Project (2013)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Andi
07. listopadu

Bylo to i celkem zábavné, ale jenom tři hvězdy proto, že jsem se neorientovala ve jménech potencionálních otců, bylo jich tam až moc. A taky to bylo hodně předvídatelné. Přesto super věc, pač romantická klišé mám ráda.

Fantasmagorka

Je to fajn příběh, hlavní postava mě fakt baví. Slabší konec. Je to pro ty, kteří si chtějí dopřát i trochu jinou romantiku než tu klasickou. Doporučuji

p.pavlina

Skvěle jsem se pobavila.

twigxi

Chtěla jsem oddechovku, ale toto mě nebavilo, nenadchlo ani nepobavilo. Hlavní postava mi nebyla ani trochu sympatická.

hana8062

Projekt manželka, rozhodně ta nejmíň tradiční romantika, jakou jsem za poslední dobu četla. Don Tillman, vědec, systematický, přesný a racionální muž hledá ideální ženu. Vytvoří projekt, dotazník, který mu za pomoci otázek na zdraví, vzdělání, stravu či BMI má najít tu pravou. Don není běžný románový hrdina, tak trochu trpí Aspergerovým syndromem, chybí mu takt, těžko navazuje vztahy, miluje svoje zvyklosti, svůj systém a logiku. Ženská emocionalita a nepředvídatelnost ho fascinuje a velmi mate. Jeho zavedený životní řád mění v chaos.Může to fungovat? Vtipná, chytrá a romantická záležitost. 80%

Lenka40

Od Projektu manželka jsem měla asi moc vysoké očekávání . Knihu jsem přečetla na dvakrát musela jsem si mezi to hodit jiné čtivo.protože mě to prostě nebavilo . Po měsíci jsem se k ní vrátila a dočetla jsem ji . Musím říct že jsem se u ní ani nezasmála je to prostě čtivo u kterého se nemusí moc myslet .Jedno vím jistě do dalšího dílu Projekt potomek se určitě nepustím .

eva2114

skvela!

Aliii

Báječná kniha plná komických situací a humoru. Donova postava mě ohromně bavila a jeho způsob myšlení a jednání s jinými lidmi je nezapomenutelný :-)

Sandalkar

Pro mě byla knížka velkým a překvapením. V dobrém slova smyslu. Příběh je svižný a nezvykle vyprávěný z pohledu muže. Doporučuji všem, kdo si chtějí u čtení odpočinout a dobře se pobavit.

Janek

Projekt komentář - kdy: v den, kdy jsem knihu dočetla; formát: elektronická kniha, četba vlastní; délka četby: den a půl (proloženo pracovními a mnoha jinými povinnostmi, nejedná se tedy o čistý čas).
Postavy - vyvolávající sympatie i touhu porozumět jim a pomoci.
Přínos pro čtenáře - nastavení zrcadla našim vlastním návykům, zlozvykům a rituálům
Poučení: Nikdo není dokonalý, potřebujeme se navzájem.
Silná stránka knihy: humor, originalita fabule
Slabší stránka knihy: závěr
Můj závěr: Doporučuji k přečtení.

Maanna
11.12.2017

Sice se toho v knize moc překvapivého nestane, ale je to velmi svižně napsané a některé situace mě opravdu pobavily. Občas bohužel kniha trpí nemotorným překladem, ale to není autorova vina. Nicméně problematika bundy a saka (což může být v angličtině obojí "jacket") vyzněla v českém překladu nesmírně krkolomně, to šlo rozhodně vyřešit elegantněji. Podobných zádrhelů bylo v knize víc. Překladatel by ode mě víc jak dvě hvězdy nedostal...

E.lisabeth
17.11.2017

Jak to vsechno dopadne mi bylo jasne od zacatku, ale je to pohodova odpocinkovka, bez nutnosti sloziteho premysleni. Donovo nekonvencni chovani bylo prijnym zpestrenim romanticke komedi:-)

Analady
29.09.2017

Podle anotace se mi kniha líbila, ale nenaplnila mé očekávání.

Arsi
31.08.2017

Kniha plná humoru, vhodná na odpočinek. Moc se mi líbila.

eLeR
28.08.2017

Výborné oddychové čítanie ... opakujem, oddychové.

genie
29.07.2017

Pohodová a chvílemi vtipná knížka. Dost jsem vnímala ten rozměr Donovy odlišnosti a jeho snahu se s tou odlišností nějak vypořádat ... Fajn čtení.

lenkaabooks
11.07.2017

Don se ptá Rosie - Připadám ti divný, tento problém chápu, protože mně se zdají divní všichni ostatní.
Don by se rád seznámil a přistoupí k tomu velmi racionálně - sestaví podrobný dotazník pro dokonalou manželku. A pak pozná Rosie, která se vymyká všemu, co od budoucí ženy očekával. Je to vtipné, pohodové čtení.

1_mako
10.07.2017

Zábavná oddychovka (y)

Heyhey
19.06.2017

Na odpoledne, legrační.

vipera
05.06.2017

Hledala jsem nějakou úsměvnou oddychovku a přesně tohle kniha splnila :-) Nic víc, nic míň

Kikty
01.06.2017

Velmi vtipná svižná knížka s neuvěřitelně sympatickým hlavním hrdinou. Kdybych mohla, dám těch hvězdiček i 6, opravdu vydařené :)

gleti
27.05.2017

Čtivá kniha, o tom, že přestože nám osud nerozdal ty nejlepší karty, záleží jen na jedinci, jak s nimi naložíme.

Silmarien
27.04.2017

Bolo to skutocne vyborne!
Co sa stane, ked sa akademik a genetik Don trpiaci Aspergerovym syndromom rozhodne najst si manzelku? Nic, co by sme cakali... (hoci po podobnej vete cakame vsetko len nie ocakavane :-)). Nadych detektivneho patrania sa skvele miesa s Donovou kazdodennostou a specialitkami jeho rozmyslania, priatelia Gene a Claudia dobre dokresluju mozaiku a Lily, hoci ju nezazijeme ani na minutku, je moj top charakter :-)
Naozaj to bolo dobre, tesim sa na pokracovanie :-)

Chytuš
20.04.2017

Takové spíš holčičí čtení, i když vyprávěné mužem. Don byl v mnoha ohledech výborný, vtipný a okouzlující, ale typicky aspíkovským způsobem, tak držím palce, aby ten vztah Rosie nervově vydržela (já bych to asi nedala...). Trochu mě mrzelo, že výsledek Projektu otec jsem prokoukla moc brzo, ale i tak bylo putování se sběrem DNA milé a úsměvné. Odpočinkové.

Anasa
08.04.2017

Milé čtenářky, doporučuji tuhle knížku mít při ruce, třeba v nočním stolku. Až budete někdy naštvané na své blízké muže, až budete vrtět hlavou nad mužským chováním, zalistujte. Určitě si za chvílí s úsměvem řeknete, ale on ten kolega, manžel, brácha ... je úplně zlatý! Dona Tillmana si zamilujete, ale jen na papíře!

happy-smile
31.03.2017

Skvělá knížka, za mě sto procent. Při čtení jsem měla na tváři neustále přiblblý úsměv. Bavila jsem se od začátku do konce a Donovi jsem celou dobu fandila. Graeme Simsion má podle mě ohromný talent a doufám, že od něj vyjde ještě něco dalšího.

Beeper
28.03.2017

Velmi mile a vtipně napsaná kniha. Ideální odpočinek

mankurt
13.03.2017

Kniha se četla jedním dechem. Skvělé čtení o tom, jak už i tak neprostý fakt hledání vhodné manželky může zkomplikovat Aspergerův syndrom a jak si s tím dotyčný poradí. Báječně jsem se pobavila. :-)

Kešu1981
08.02.2017

Příběh Dona, muže s Aspergerovým syndromem o hledání "té pravé", což ve finále je právě Rosie...romantika a humorně podané nahlédnutí do života lidí s AS...autor mě svým příběhem uchvátil :o)

Sagisia
24.01.2017

Rosie a Dona si prostě nelze nezamilovat... A našla jsem recept na humrový salát z balkonové večeře: http://www.ezard.com.au/news/all/2013-04/life--love-and-lobster-on-tuesdays . Jak bude hezky, vyzkouším :)