Projekt ideálna manželka

Don Tillman sa chce oženiť. Ešte však nevie s kým. Má tridsaťdeväť rokov, je slobodný a inteligentný, má vysoké spoločenské postavenie a nadpriemerný príjem. Logicky by mal priťahovať širokú škálu žien, no ťažko nadväzuje kontakty. Trpí totiž Aspergerovým syndrómom a vedie systematizovaný život, v ktorom panuje rutina, tabuľky a harmonogramy. Jeho problém by mal vyriešiť Projekt ideálna manželka – podrobný dotazník, pomocou ktorého chce nájsť svoju partnerku. Rozhodne by ňou nemala byť fajčiarka, barmanka, žena, čo priveľa pije a chodí vždy neskoro. Rosie Jarmanová má všetky tieto nežiaduce vlastnosti. Okrem toho je temperamentná, inteligentná a krásna a túži spoznať svojho biologického otca. Pri tomto hľadaní by jej Don, profesor genetiky, mohol byť veľmi nápomocný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175479/projekt-idealna-manzelka-175479.jpg 4.2536

Don Tillman 1.

Literatura světová, Humor

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Project, 2011

Kniha Projekt ideálna manželka

Termaap

Posloucháno jako audiokniha.

Humorné knížky… já se jim vlastně vyhýbám; ta stále se ozývající obava, že to bude trapné, většinou zvítězí nad zvědavostí. Mohlo by se tudíž zdát, že kniha vděčí za mých pět hvězdiček hlavně nízkým očekáváním, ale ne! Tohle byla prostě pecka!

Opravdu vtipné, kouzelné, milé, doporučuji mužům i ženám bez rozdílu věku, do jakéhokoli počasí:).

zazvorka

Výborná knížka, nejen pobaví, ale přinutí i k zamyšlení. A dokonale kompenzuje chmury, pokud hledáte něco ke čtení po temnějším příběhu. Vřele doporučuji.

ADE138

Doktora Tillmana jsem si představovala jako Sheldona Coopera. Poslouchala jsem jako audioknihu, příjemná oddechovka

karel0684

Vtipné, absurdní, a velmi čtivé. Doktor Tillman je skvělý a dokonalý aspík se vším co k tomu patří. Parádní čtení

Pasadenka

Pro mě dlouho odkládaná knížka, která mě velmi potěšila.

Příběh mi tak trochu připomíná 100letého staříka. Sociálně neobratný génius – i když v tomto případě skutečný génius :D – a jeho trampoty se světem okolo. Knížka si neklade žádné vyšší ambice – žádné šokující zvraty. Mě se povedlo do příběhu se ponořit a po jedničce hned následovala dvojka. Velmi příjemná romantická komedie. ️

Mateo67
11.12.2021

Hlavní hrdina si mě okamžitě získal. Pro mě jedna z nejlépe prokreslených a vystižených postav z knih přečtených letos. Kniha je zařazena mezi knihy humorné a právem. Ale já u ní oceňuji něco víc ( i když vtip a humor rozhodně nejsou málo). Mohla (a měla) by sloužit jako skvělá, přesná, názorná, a přesto odlehčená výuková pomůcka pro všechny, kteří chtějí více pochopit prožívání a myšlení lidí s PAS. Celá hromada odborných knih věnujících se této problematice navršených na sebe jí nesahá ani “po kotníky”.
Done, nebylo možné si tě neoblíbit a nefandit ti! Ať se ti daří.

Blanche77
04.10.2021

Humorné

Ales.BD
24.08.2021

Úsměvný příběh mladého profesora, který si nedokáže poradit s emocemi a hledá štěstí svým vlastním způsobem. Jemného humoru akorát a několik vypjatých momentů spolehlivě vtáhne, i když děj je snadno předvídatelný. Trochu mi vadilo, že zatímco "nenormální" Don kvůli své vyvolené obrátí život naruby, "normální" Rosie dává jen málo. Jinak pěkné pozitivní čtení.