Projekt ideálna manželka

Projekt ideálna manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175479/projekt-idealna-manzelka-175479.jpg 4 617 177

Don Tillman série

Don Tillman sa chce oženiť. Ešte však nevie s kým. Má tridsaťdeväť rokov, je slobodný a inteligentný, má vysoké spoločenské postavenie a nadpriemerný príjem. Logicky by mal priťahovať širokú škálu žien, no ťažko nadväzuje kontakty. Trpí totiž Aspergerovým syndrómom a vedie systematizovaný život, v ktorom panuje rutina, tabuľky a harmonogramy. Jeho problém by mal vyriešiť Projekt ideálna manželka – podrobný dotazník, pomocou ktorého chce nájsť svoju partnerku. Rozhodne by ňou nemala byť fajčiarka, barmanka, žena, čo priveľa pije a chodí vždy neskoro. Rosie Jarmanová má všetky tieto nežiaduce vlastnosti. Okrem toho je temperamentná, inteligentná a krásna a túži spoznať svojho biologického otca. Pri tomto hľadaní by jej Don, profesor genetiky, mohol byť veľmi nápomocný.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Project , 2011

Vercik
24.04.2014 5 z 5

Příjemná, vtipná (dle mého názoru až roztomilá) oddechovka. Jak už jsem několikrát někde četla, hlavní hrdina je celý Sheldon z Teorie velkého třesku.

Ankavi
20.04.2014 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, kterou jsem zhltla jedním dechem. Výstřední profesor genetiky, který rozjede svuj projekt, naváže na něj projekt další (více vyzrazovat nebudu) a přitom v sobě odhalí netušené city, emoce a schopnost hluboké empatie. Don si vás zkrátka získá. Kniha je nabita inteligentním humorem, má spád a nechybí ani romantika. Nádherný svěží příběh, ke kterému se jistě někdy vrátím. Ráda knihu doporučuji!

bookcase
11.04.2014 5 z 5

Pohlazení na duši, milé čtení. Tyhlety "vyšinuté" hrdiny já ráda, v čele je nepřekonatelný Forrest Gump. I Don Tillman si získá sympatie,doporučuju.

Melanka
06.04.2014 3 z 5

Takové milé, nenáročné, ale ani nijak úžasné čtení.

kneslova
31.03.2014 5 z 5

Super, super ,super ! Inteligentní a duchaplná kniha, Hlavní hrdina jako by vypadl z oka Sheldonovi z Velkého třesku !!
Určitě si přečtěte!

Lilka
30.03.2014 5 z 5

Výborná oddechovka :-)

Neri
23.03.2014 5 z 5

Na knihu jsem slyšela tolik pochvalných slov, že jsem ji prostě musela začít číst. Mírné počáteční rozpaky rychle vystřídalo nadšení a hlavního hrdinu jsem si zhruba v třetině knihy zamilovala natolik, že jsem se s ním hodně nerada loučila. Kniha se mi líbila po všech stránkách, je plná humoru, který mám ráda, děj plyne svižně a ani chvilku nenudí, dočkala jsem se i mírné romantiky. Kniha je zkrátka přesně taková za jakou se vydává - vtipná způsobem nadmíru příjemným a krásně se u ní odreagujete. Za mě rozhodně ano!

marshall
22.03.2014 4 z 5

Čerstvý čtyřicátník Don má Aspergerův syndrom.

...více pro otevřené hlavy viz http://www.aspergeruvsyndrom.cz/.

Don je pedant, puntičkář, přísně racionálně a pragmaticky uvažující člověk, geniální vědec, asociál, podivín. Žije sám, má Standardizovaný stravovací systém, fixní denní rozvrh na řadu týdnů dopředu.
A právě v tomto duchu, neboť "ženatí muži jsou šťastnější a žijí déle" odstartuje Projekt manželka, snahu o nalezení ženy "kompatibilní" s jeho povahou a způsobem života. Za pomoci důkladně promyšleného a precizně sestaveného dotazníku se tak vydá oddělit partnerské, potenciálně manželské zrno od NAPROSTO NEVHODNÝCH KANDIDÁTEK - plev. Možná pro někoho na první pohled směšná a absurdní představa...ale ONO se to už stalo! /pro anglicky mluvící/...

Rande na slepo, skupinové rande, náhodné setkání na párty, rychloseznamka; z níž mimochodem vzejde ta nejvtipnější část knížky, která vykrystalizuje v jednom bodě do literárně humoristické dokonalosti...

...Frances - věk kolem padesáti let, BMI přibližně 28, podle konvenčních měřítek nepřitažlivá.
Pořadatel zazvonil na zvonek a moje tři minuty s Frances začaly.
Vytáhl jsem dotazník a naškrábal tam její jméno. Za takových okolností nebyl čas na snahu o nenápadnost. "Utřídil jsem otázky z hlediska rychlosti eliminace," vysvětlil jsem jí. "Myslím, že dokážu většinu žen vyřadit do čtyřiceti vteřin. Téma k hovoru pro zbývající čas pak můžete vybrat vy." "Ale to už na tom nebude záležet," odpověděla Frances. "Když budu eliminovaná."
"Jen jako potenciální partnerka. Pořád ještě můžeme vést zajímavý rozhovor." "Ale budu vyřazená." Přikývl jsem. "Kouříte?" "Občas." Odložil jsem dotazník. "Výborně." Potěšilo mě, že jsem vybral pořadí otázek tak efektivně...

Zdá se, že dokonalé ženy vymřely. S politováním je nucen konstatovat, že patrně jeho rod vymře po přeslici /vlastně po meči/ a ještě ke všemu předčasně. Když tu mu osud postaví do cesty Rosie, mladou, nesvázanou, inteligentní a neobyčejně atraktivní ženu, která nejenže kouří a pije alkohol, ale navíc chodí věčně pozdě; zkrátka je tedy jako kandidátka Projektu manželka NAPROSTO NEVHODNÁ! Rosie od prvního okamžiku jako uragán boří základy stereotypu Donova života, ve kterém se sám cítí tak bezpečně, vystavuje ho nepoznaným pokušením, je nucen čelit nepředvídatelným situacím, mění se a sám si krůček po krůčku při společném úsilí v hledání Rosiina biologického otce začíná uvědomovat, že je vlastně zamilován až po uši...vždyť láska není žádná věda.

Anne Leyyd
10.03.2014 5 z 5

Tak jsem to nevydržela a dočetla to :D Musím říct, že to byla opravdu SKVĚLÁ kniha, kterou vřele doporučuji jak ženám, tak mužům. Velice inteligentně napsaná, milá, vtipná, svižná.

U jiných knih jsem sledovala, jak se pomalu sunu dál a stránky pomalu ubíhají, tady jsem žasla, že jsem byla na straně 40 a najednou (jak to?) strana 130! Neskutečné. Neuvěřitelné - jak by řekl Don :-)

Moc se mi líbil autorův styl psaní, v němž se nebabral v detailech, postupoval vpřed, přeskakoval nudnější části prostým opisem, takže se neustále něco dělo.

S charakterem, jakým byl Don, jsem se nikdy nesetkala – neskutečně ORIGINÁLNÍ, milý a prostě ACH! I když mě ze začátku vytáčel (tím způsobem, že znát ho naživo, tak bych padla, nicméně v knize jsem to užívala), že jsem jen kroutila hlavou, tak postupně jsem si ho zamilovala a následně mu držela pěsti jak divá.

Rosie byla skvělá. Ženská jaká má být. Velice sympatická hrdinka, která Donovi skvěle sekundovala. A pro mě tak vytvořili naprosto NEZAPOMENUTELNÝ pár, na který budu VELMI ráda vzpomínat. Jsem si jistá, že se ke knize ještě vrátím a mám silné nutkání si ji pořídit do vlastní knihovny.

Takže pokud váháte, zda se do Projektu manželka pustit – prosím vás, NEVÁHEJTE. Nebudete litovat, to mi věřte ;-) Předtím, než knihu zavrhnete, tak si zodpovězte otázku, kolik opravdu INTELIGENTNĚ napsaných románů jste četli? Pokud jen pár nebo žádný, je příběh Dona a Rosie ideální a rozhodně byste ho neměli minout! ;-)

Plný počet hvězdiček naprosto zasloužený.

magnolia
28.02.2014 5 z 5

Zase jednou jsem dala na intuici a některé pochvalné recenze tady na DK - a nelituji. Vypravěč a hlavní hrdina je opravdu mile svérázný, ale tím lépe (tím více humorných situací, odlišných pohledů na skutečnost). Tento druh humoru se mi líbí, stejně jako další pestré postavy a prostředí, prostě všechno je dobře namíchané. Nechybí romantika, pátrání, já jsem moc nadšená a doporučuji (a kupuji do mojí knihovničky, protože k téhle knize se budu určitě ráda vracet).

jtejkal
10.02.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Je vtipná, romantická, čtivá.
Určitě doporučuju.

Barbastelle
03.02.2014 4 z 5

Příjemná nenáročná kniha pro zahřátí do zimního večera. Paráda. Nic objevného, na druhou stranu je to poměrně inteligentní humor v oddechové knížce. Užila jsem si to.

helenkan
30.01.2014 5 z 5

Pěkný pohodový čtení i pro zasmání.Hlavni hrdina profesor Tillman je tak trochu jako Sheldon ze serialu Teorie velkého třesku.

vaili
23.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha doporučuji přečíst, vtipná a zajímavá. Říkala jsem si, že to autorovi muselo trvat než dal něco takového dohromady, ale že to trvalo 5 let to by mě nenapadlo a za to dávám jednu hvězdu dolů :)) nebo ne přece jen by to chtělo zvednout hodnocení co tu má :)

josie55
21.01.2014 3 z 5

Kniha mě bohužel moc nenadchla. Je to takové jednoduché čtení....neurazí, nenadchne.

Mon12
14.01.2014 2 z 5

Reklamou vychvalovaná kniha, mě však moc nezaujala. Líbil se mi nápad s dotazníkem pro ženy a taky posedlost hlavního hrdiny systémem a řádem. Hlavní hrdina totiž musí mít přesně rozvržený den i po minutách, jinak jsem ale od knihy čekala mnohem víc.

felia
09.12.2013

Tuto knihu mi nadělí Ježíšek. Už v knihkupectví jsem viděl, že půjde o milý humor. Nebude to taková sranda, jako Bočkovy "aristokratky", ale bude se mi líbit. Škoda, že ji zatím nemohu hodnotit.