Pár kroků vpřed

Autor oblíbených knih Projekt manželka a Dozvuky mých lásek napsal tento román společně se svou ženou Anne. Vypráví o bilancování uprostřed života, o hledání lásky i sebe sama. Na dva tisíce kilometrů dlouhé pěší pouti do Santiaga de Compostella se setkávají dva lidé ze zcela odlišných světů. Zoe je nedávno ovdovělá umělkyně z Kalifornie, Martin čerstvě rozvedený technik z Yorkshiru. Narazí na sebe v malebné vesničce Cluny ve střední Francii, odkud už stovky let vyrážejí poutníci na Svatojakubskou pouť. Říká se, že „Camino“ člověka změní, pomůže mu vyrovnat se s tíživou minulostí a objevit jeho nové, lepší já, a přesně v to oba hrdinové doufají. Ale dokážou na cestě, která je svedla dohromady, objevit také jeden druhého? Romantický, vtipný a inteligentní příběh vyprávějí oba protagonisté střídavě, a Graeme s Anne nám tak nabízejí pohled na osudy postav z mužské i ženské perspektivy. Román Pár kroků vpřed vypráví o naději, o psychické, fyzické i duchovní obrodě. Dlouhá cesta je podobenstvím, vždyť stejně jako v životě se na ní člověk neustále rozhoduje, co opustit, co si vzít s sebou a čeho dosáhnout. A hlavně jak se nevzdávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391070/big_par-kroku-vpred-3rD-391070.jpg 3.824

Vydáno: , Mladá fronta

Two Steps Forward, 2017

Kniha Pár kroků vpřed

ZoeChaya

Příjemná oddychovka, i když na posledních stranách mi vyklouzlo pár slz. Ale to přičítám svým těžkým prožitkům, které se rozjitřily díky dvěma místům v knížce. A je fajn číst takovéto knihy, kdy víte, že se nebudete nudit, že vás snadno přenesou tisíce kilometrů daleko a pomůžou vám chvíli zapomenout na momentální těžkosti.

olejnice
01.11.2020

Uz se tesim az tam nekdy pujdu - snad to moje kolena taky zvladnou !

madem
29.01.2020

Přijde mi, že poslední dobou jde do Santiaga kde kdo. Dokonce i moje sousedka, co normálně neujde 10km, tam došla. Přesto mě žádný poutník neoslovil, jako tato kniha. Píšou jí manželé a každý vypráví cestu z pohledu svého hrdiny. Střídá se tak Martin a Zoe a každý začal cestu z jiného důvodu, každý jinak bojuje s náročností cesty.
Pokud se i já rozhodnu vyrazit do Santiaga, znova si ji přečtu. Věřím, že by mě dobře připravila na to, co čekat.

Aghatte
23.01.2020

Čekala jsem víc, nebavilo mě to, nápad výborný, ale asi nejsem naladěna na vlnu autorů. Čekala jsem více duchovna, mystiky, prozření..., ale není to ani turistický průvodce. Divočina mi dala víc.

soukroma
28.12.2019

Začátek dobrý, postupně se z toho ale stal opravdu výhradně romantický příběh dvou hrdinů, kteří neustále na Cestě řeší své místo v životě a svoji budoucnost a současně stále řeší staré i nové domácí rodinné trable. Takže Chemin ani Camino je moc neosvobodilo od zátěže jejich vlastních životů (duchovního v celé anabázi ze strany ani jednoho z nich nebylo nic, jak je už skoro na téhle pouti zvykem).
O trase a místech to není, ale atmosféru a různorodost náhodných společenství to ukazuje zdařile.

MarceD.
23.09.2019

Sladký, romantický příběh se prolíná s putováním po Caminu, pouti do Santiaga. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, čekala jsem víc cestopisu o cestě ze střední Francie až do Španělska a méně sladkobolné omáčky. Nakonec mě ale i osudy poutníků vtáhly a dotvořily mi příjemnou kulisu putování.

Verrrunka
08.06.2019

Čekala jsem víc cestopis, tohle byla spíš taková pohodička k oddechu s trochou romantiky, prostě takové ženské čtení. Ale kniha se četla příjemně, oceňuji, že je to opravdu založeno na zkušenostech autorů.

MISA2604
15.03.2019

Hezky se čte, ale zápletka je trochu násilná, jen "něco navíc". Přesto jsem měla pocit, že jdu taky.