Projekt ideálna manželka

Projekt ideálna manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175479/projekt-idealna-manzelka-175479.jpg 4 617 177

Don Tillman série

Don Tillman sa chce oženiť. Ešte však nevie s kým. Má tridsaťdeväť rokov, je slobodný a inteligentný, má vysoké spoločenské postavenie a nadpriemerný príjem. Logicky by mal priťahovať širokú škálu žien, no ťažko nadväzuje kontakty. Trpí totiž Aspergerovým syndrómom a vedie systematizovaný život, v ktorom panuje rutina, tabuľky a harmonogramy. Jeho problém by mal vyriešiť Projekt ideálna manželka – podrobný dotazník, pomocou ktorého chce nájsť svoju partnerku. Rozhodne by ňou nemala byť fajčiarka, barmanka, žena, čo priveľa pije a chodí vždy neskoro. Rosie Jarmanová má všetky tieto nežiaduce vlastnosti. Okrem toho je temperamentná, inteligentná a krásna a túži spoznať svojho biologického otca. Pri tomto hľadaní by jej Don, profesor genetiky, mohol byť veľmi nápomocný.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Rosie Project , 2011

Andi
07.11.2018 3 z 5

Bylo to i celkem zábavné, ale jenom tři hvězdy proto, že jsem se neorientovala ve jménech potencionálních otců, bylo jich tam až moc. A taky to bylo hodně předvídatelné. Přesto super věc, pač romantická klišé mám ráda.

Fantasmagorka
15.10.2018 5 z 5

Je to fajn příběh, hlavní postava mě fakt baví. Slabší konec. Je to pro ty, kteří si chtějí dopřát i trochu jinou romantiku než tu klasickou. Doporučuji

p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Skvěle jsem se pobavila.

twigxi
09.05.2018 1 z 5

Chtěla jsem oddechovku, ale toto mě nebavilo, nenadchlo ani nepobavilo. Hlavní postava mi byla nesympatická. Nedočteno.

hana8062
17.04.2018 4 z 5

Projekt manželka, rozhodně ta nejmíň tradiční romantika, jakou jsem za poslední dobu četla. Don Tillman, vědec, systematický, přesný a racionální muž hledá ideální ženu. Vytvoří projekt, dotazník, který mu za pomoci otázek na zdraví, vzdělání, stravu či BMI má najít tu pravou. Don není běžný románový hrdina, tak trochu trpí Aspergerovým syndromem, chybí mu takt, těžko navazuje vztahy, miluje svoje zvyklosti, svůj systém a logiku. Ženská emocionalita a nepředvídatelnost ho fascinuje a velmi mate. Jeho zavedený životní řád mění v chaos.Může to fungovat? Vtipná, chytrá a romantická záležitost. 80%

Lenka40
07.04.2018 2 z 5

Od Projektu manželka jsem měla asi moc vysoké očekávání . Knihu jsem přečetla na dvakrát musela jsem si mezi to hodit jiné čtivo.protože mě to prostě nebavilo . Po měsíci jsem se k ní vrátila a dočetla jsem ji . Musím říct že jsem se u ní ani nezasmála je to prostě čtivo u kterého se nemusí moc myslet .Jedno vím jistě do dalšího dílu Projekt potomek se určitě nepustím .

eva2114
19.01.2018 5 z 5

skvela!

Aliii
14.01.2018 5 z 5

Báječná kniha plná komických situací a humoru. Donova postava mě ohromně bavila a jeho způsob myšlení a jednání s jinými lidmi je nezapomenutelný :-)

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Pro mě byla knížka velkým a překvapením. V dobrém slova smyslu. Příběh je svižný a nezvykle vyprávěný z pohledu muže. Doporučuji všem, kdo si chtějí u čtení odpočinout a dobře se pobavit.

Janek
05.01.2018 5 z 5

Projekt komentář - kdy: v den, kdy jsem knihu dočetla; formát: elektronická kniha, četba vlastní; délka četby: den a půl (proloženo pracovními a mnoha jinými povinnostmi, nejedná se tedy o čistý čas).
Postavy - vyvolávající sympatie i touhu porozumět jim a pomoci.
Přínos pro čtenáře - nastavení zrcadla našim vlastním návykům, zlozvykům a rituálům
Poučení: Nikdo není dokonalý, potřebujeme se navzájem.
Silná stránka knihy: humor, originalita fabule
Slabší stránka knihy: závěr
Můj závěr: Doporučuji k přečtení.

Maanna
11.12.2017 5 z 5

Sice se toho v knize moc překvapivého nestane, ale je to velmi svižně napsané a některé situace mě opravdu pobavily. Občas bohužel kniha trpí nemotorným překladem, ale to není autorova vina. Nicméně problematika bundy a saka (což může být v angličtině obojí "jacket") vyzněla v českém překladu nesmírně krkolomně, to šlo rozhodně vyřešit elegantněji. Podobných zádrhelů bylo v knize víc. Překladatel by ode mě víc jak dvě hvězdy nedostal...

E.lisabeth
17.11.2017 4 z 5

Jak to vsechno dopadne mi bylo jasne od zacatku, ale je to pohodova odpocinkovka, bez nutnosti sloziteho premysleni. Donovo nekonvencni chovani bylo prijnym zpestrenim romanticke komedi:-)

Analady
29.09.2017 2 z 5

Podle anotace se mi kniha líbila, ale nenaplnila mé očekávání.

Arsi
31.08.2017 5 z 5

Kniha plná humoru, vhodná na odpočinek. Moc se mi líbila.

eLeR
28.08.2017 4 z 5

Výborné oddychové čítanie ... opakujem, oddychové.

genie
29.07.2017 4 z 5

Pohodová a chvílemi vtipná knížka. Dost jsem vnímala ten rozměr Donovy odlišnosti a jeho snahu se s tou odlišností nějak vypořádat ... Fajn čtení.

lenkaabooks
11.07.2017 4 z 5

Don se ptá Rosie - Připadám ti divný, tento problém chápu, protože mně se zdají divní všichni ostatní.
Don by se rád seznámil a přistoupí k tomu velmi racionálně - sestaví podrobný dotazník pro dokonalou manželku. A pak pozná Rosie, která se vymyká všemu, co od budoucí ženy očekával. Je to vtipné, pohodové čtení.

1_mako
10.07.2017 4 z 5

Zábavná oddychovka (y)

Heyhey
19.06.2017 3 z 5

Na odpoledne, legrační.

vipera
05.06.2017 3 z 5

Hledala jsem nějakou úsměvnou oddychovku a přesně tohle kniha splnila :-) Nic víc, nic míň