Za všechno se platí

Druhý případ dánského vyšetřovatele Konrada Simonsena a dvě vraždy — vzdálené v čase, ale podobné si jako vejce vejci. Do Grónska přijíždí delegace vedená dánskou ministryní životního prostředí a německou kancléřkou s úkolem dosvědčit důsledky globálního oteplování. Ministerská návštěva však na ledovci nachází mrtvolu mladé ženy, zavražděné před více než pětadvaceti lety, kterou vydal tající ledovec. Mrtvola je naaranžována v podivné pozici. Jak se mohla žena dostat až tam? A proč ji vrah donutil zaujmout takovou pozici a pak ji zadusil plastikovým pytlem nasazeným na hlavu? Komisař Konrad Simonsen přijíždí na místo činu a uvědomuje si, že vražda byla vykonána stejným způsobem jako několik let uzavřený případ vraždy jiné mladé ženy. Simonsen se svými kolegy kauzu znovu otevírá a postupně zjišťuje, že domnělý viník, který ihned po zatčení spáchal sebevraždu, byl skutečně nevinný. Démoni, o nichž si detektiv myslel, že jsou dávno pryč, se derou na povrch. Jak se komisařvyrovná s myšlenkou, že zavinil smrt člověka? Hledá proto další podobné případy a zločin nabývá ohromujících rozměrů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156734/big_konrad-simonsen-za-vsechno-se-plati-ZkH-156734.jpg 4.158

Konrad Simonsen 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Alting har sin pris, 2010

Kniha Za všechno se platí

Lumír23
17.02.2020

Ach, Za všechno se platí... být to film, zkrátil bych ho o hodinu, pak by to bylo velmi dobré. Ale knihu o hodinu nezkrátíš. Ale o takových 120-150 stránek, no a tadá, je tu výborná kniha. Je to hutný sever, temný jak doom metal, ale tak až nudně dlouhý...

ddkk
30.11.2017

Téma není bez zajímavosti, ale vůbec jsem nebyla schopna se do knihy skutečně začíst a nakonec ji i dočíst. Možná to nebyla chyba knihy...ale líp ji hodnotit nedokážu.

petra4080
16.11.2016

Průměrná detektivka, neurazí, nenadchne. Bohužel mě autor nevtáhl do děje :-( Připadala jsem si pouze jako pozorovatel a to prostě nestačí.

jarin58
26.09.2016

Napínavé čtení,jen ten konec jakoby useknutý.

Ronin Roujin
19.08.2014

Klasičtější detektivka byť se sériovým vrahem. Mírně nadprůměrná na Nesba a MIllenium nemá ale na druhou stranu o prsa severokorejské plavkyně předběhne některé jiné skandinávské autory. Stejně jak u předcházejícího dílu s pedofily, jsme zde svědky řešení drsných morálních otázek. Víc nebudu prozrazovat abych zbytečně nespoiloval.

Alma-Nacida
27.07.2014

Dobrá krimi, i když mám osobně radši detektivky, kde pachatele neznám, tak u téhle udělám výjimku a doporučím knihu hlavně pro atmosféru, spád a psychologii postav.

Marie F.
19.02.2014

Lepší než předešlá, propracovanější. Ale nic extra

lenkahrabalkova
26.11.2013

Druhý díl se mi líbil mnohem více než první. Jako by se sourozenci v tom prvním díle teprve rozepisovali, sehrávali jako tým - pár. Druhý byl už více plynulý a tak říkajíc sladěný. Těším se na další díly, které mají u nás vyjít.