Bestie uvnitř

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednoho rána vběhnou děti do školní tělocvičny a spatří něco hrozného: ze stropu tam visí pět nahých znetvořených mužských těl. Na místo je povolán komisař Simonsen se svým týmem z kodaňského oddělení vražd. Výslechy brzy odhalí prvního podezřelého: školníka Pera Clausena. Ten sice nevypadá jako bestiální vrah, ale od začátku je patrné, že ví víc, než prozradil. Pátrání dlouho nepřináší odpovědi na základní otázky: Co bylo motivem? A proč byla vražda pěti mužů pečlivě naaranžována jako hromadná poprava? Dříve než od policie získává dánská veřejnost informace z rafinované kampaně v tisku a celý případ se rázem jeví ve zcela jiné perspektivě. Je možné, aby vrah byl zároveň obětí? A kdo bude nakonec rozhodovat o vině a nevině – média, veřejné mínění, nebo Konrad Simonsen a jeho tým?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105200/big_konrad-simonsen-bestie-uvnitr-JR0-105200.jpg 3.4117
Série:

Konrad Simonsen 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Svinehunde, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Bestie uvnitř

Vikk
05. ledna

Kniha sama o sobě je pro mě takový průměr. Jak zábavností, tak tím, jak je napsaná, tak i postavami, které taky ani nenadchnou ani neurazí. Dala bych ***, ale na **** to posouvá velmi zajímavé téma k zamyšlení. Nutilo mě to klást si otázky, jak bych se sama chovala v situaci nastíněné knihou, jak je to s právy pro všechny, s "braním spravedlnosti do vlastních rukou" apod. Jsou to otázky, na které SNAD nikdy nebudu znát odpovědi, protože kdybych je znala, znamenalo by to, že jsem se z blízka setkala s podobnými tragédiemi, jako lidi v knize a doufám, že to se nikdy nestane. I tak ale myslím, že je zajímavé si takové otázky klást, protože právě tyto úvahy jsou tím, co dělá lidi lidmi.

Ava365
13.12.2020

Nemám příliš v lásce detektivky, ve kterých najdu polehčující okolnosti nebo dokonce sympatie pro vraha. Pak jsem vždy na rozpacích. Ale kniha je zajímavá.


hanzmb
24.01.2020

Asi spíše psychothriller, kdy se po počáteční krvavé scéně autor věnuje spíše řešení několika důležitých otázek. Je právní ochrana nezletilých na požadované úrovni? Neměli bychom se vykašlat na ptákoviny, ale naopak přitvrdit represivní složky těch nejhorších případů? Je možné brát spravedlnost do svých rukou pokud nejsou tresty odpovídající? Jasnou odpověď v knize nedostanete, ale přemýšlet o těchto věcech Vás přinutí.

Brams
25.09.2019

Těžce se mi kniha hodnotí. Severská kriminálka plná ponurosti a hutného děje a to od severské kriminálky čekáte. Zvláštností, kterou kvituji je prolínání mediálního světa a manipulace s populací. Jednoznačné mínus je samotný závěr knihy, který na mě působí velmi rozpačitě a divně. Nicméně je to můj subjektivní pocit.

smajiska
21.10.2018

Zajímavý námět, trochu jiná kriminálka než jsem zatím četla. Ti zlí možná nejsou tak zlí, ale o co jde a jak to dopadne je jasné asi v půlce knihy. Od té doby se to četlo hůře a pomaleji.
Do děje prosakují osudy vyšetřovatelů, kde bych čekala během knihy nějaký větší posun, něco víc než jen naznačení na začátku a pak asi 2x. Jako nápad se mi to líbí, ale dalo by se to napsat lépe.

Standa24
24.06.2018

Je to trochu jiná detektivka, než na jaké jsme většinou zvyklí. Je to kniha, která vede čtenáře k zamyšlení - třeba nad tím, jaká je moc medií a kde je hranice mezi spravedlivým trestem a pomstou.

Devil-Ivet
03.05.2018

Docela jsem se těšila, co se dočtu. Bohužel hned na začátku přišlo zmatení a následné zklamání. Není to typická detektivka, takže v podstatě hned víte, kdo je vrah a z jakého důvodu vraždil. A hrozně se mi pletly postavy. Na druhou stranu je to alarmující téma. Jen by to mohlo být v jiném podání, určitě by to mělo větší ohlas.

ddkk
23.09.2017

Pro me uplne novi seversti autori, koupila jsem si hned všechny jejich dosud u nas vydane knížky.Bestie je napsaná jinak nez je běžné u skandinavskych detektivek zvykem, ale není vůbec spatna.U mne tentokrát za 3.

1