Království za story

Nahá Wanda hraje na piáno a mává při tom rukama jako pták křídly. Kdesi v jurtě popíjí český novinář vodku s jediným mongolským Pekelným andělem. Doktor Hrdlička stoupá obut do papírových krabic zamrzlou Nerudovou ulicí. V kapse ho hřejí konzervy čínského masa, on už se však těší šneky. Hrdiny povídkového výboru Petra Šabacha nacházíme v nejroztodivnějších situacích – kolika z nich se ale nenávratně promění život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121868/big_kralovstvi-za-story-Xqn-121868.jpg 3284

Kniha Království za story

Eicherik
28.11.2021

Tohle byla hodně slaboučká sbírka povídek. Za zmínku stojí pouze ta s názvem Vánoce doktora Hrdličky, v které je krásně zobrazená atmosféra Vánoc, staré Prahy a minulého režimu. Jen ten konec mohl být vypilovanější.

Hermiona419
22.11.2021

Skoro jsem to nedočetla, bylo to takové nemastné, neslané.

mi-380
25.09.2021

Povídka potřebuje pointu. V první polovině povídkám pointa nechybí, za druhou polovinou si musím smutně povzdechnout: „království za pointu.“ Jak již bylo napsáno – vše ostatní od autora (Babičky, Jak potopit Austrálii, Občanský průkaz, Opilé banány, Zvláštní problém Františka S.) se mi líbilo mnohem víc.
65 % (271 hodnotících přede mnou je na průměru 58 % a zároveň žebříček hlásí: 41. nejhorší kniha, ale tak hrozné to určitě není).

georginaa
01.09.2021

Je mi líto, ale tento autor mě neoslovil. Některá povídka docela ušla, ale další jsem jen kroutila hlavou, co to vlastně čtu a hlavně proč. Mám plno jiných, které mě netrpělivě čekají, až je začnu číst. No má se vyzkoušet vše, aby člověk oddělil co je pro něj poutavé a co není. Takže já vím, že se k tomuto autorovi vracet asi nikdy nebudu.

knihovniceVS
07.05.2021

Miluju Šabacha a miluju povídkové knížky.

Ditules
11.04.2021

Nejlepší je povídkou je Zpráva o okresním Halloweenu.

TheCiko5
02.11.2020

Pestrá sbírka povídek, která mě příjemně překvapila svojí rozličností. Ať už se jedná o povídku z prostředí Malé strany, vesnické diskotéky nebo mongolského baru, všechny mají jedno pojítko. Totiž - svým jedinečným osobnostním a přirozeným způsobem vyprávění dává Petr Šabach své práci nezaměnitelný charakter.

kercah
15.06.2020

Polovina povídek se mi líbila, dobře se četla a dávala smysl, ale v další polovině, jsem si říkala co to vlastně čtu a proč? Nenadchlo, ale asi ani úplně neurazilo. Taková knížečka na krátké cesty a zabití času.