Království za story

Království za story https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121868/mid_kralovstvi-za-story-Xqn-121868.jpg 3 299 68

Nahá Wanda hraje na piáno a mává při tom rukama jako pták křídly. Kdesi v jurtě popíjí český novinář vodku s jediným mongolským Pekelným andělem. Doktor Hrdlička stoupá obut do papírových krabic zamrzlou Nerudovou ulicí. V kapse ho hřejí konzervy čínského masa, on už se však těší šneky. Hrdiny povídkového výboru Petra Šabacha nacházíme v nejroztodivnějších situacích – kolika z nich se ale nenávratně promění život?... celý text

shenandoah
15.12.2012 3 z 5

Moje první setkání s autorem, ale k dalšímu čtení mě tato sbírka povídek nenalákala. Občas jsem se musela do čtení nutit. Nejlépe se mi četla vánoční povídka, nejspíš kvůli přicházejícím Vánocům.

milunka4
14.12.2012 3 z 5

Od tohoto autora jsem, kromě této knihy, ještě nic jiného nečetla. Povídky se četly dobře, ale přišly mi takové melancholické, a nijak zvlášť mne neoslovily.

čef
12.12.2012 3 z 5

Sbírečka povídeček, která se mi bohužel, na rozdíl od jeho ostatních knížek, nijak zvlášť nedotkla. Na tak malém písečku asi nejdou postavit pěkné bábovičky. Přemýšlím proč asi byla vydána a moje veličenstvo podezřívavost hlásí, že v tom budou asi jen prachy a využití solidního jména ať to stojí, co to stojí. U mně ale autor zaplatil příliš a to ztrátou veletuctu kreditů. Naštěstí mu jich ještě hodně zbývá.

Majulinek
30.11.2012 2 z 5

Povídky od Šabacha se mi vůbec nelíbily.

loudalouda
21.06.2012

No moc mě to nezaujalo. Jinak očekávala jsem jeden příběh, nebo více, které by se na konci nějak propojily, ale celkem mě to zklamalo.

sachista
10.06.2012 4 z 5

Pro mě trošku překvapivý povídkový soubor, kdybych nevěděl, že autorem je Petr Šabach, asi bych to neuhodnul. Humor a nadsázka jsou zde mírně upozaděny, spíše převládá určitá melancholie a smutný nádech.

Violetti
01.05.2012 4 z 5

Šabach má supr čtivý styl psaní. Jeho povídky jsou různorodé, odsýpají, dobře se čtou. Některé jsou vtipné, jiné spíše smutné, další s tajemně otevřeným koncem. Útlá knížečka (mimochodem krásně vydaná, Odeon prostě umí) zabere sotva pár hodin, jako oddechovka pohladí na duši. Ale není to nic vyčuhujícího z řady, spíš jen jedna z mnoha parádních povídkových souborů.

Titi
25.04.2012 5 z 5

Úsměvné, pohodové, uklidňující počteníčko...

Část díla

2006  83%Občanský průkaz
2010  84%Opilé banány
2012  59%Království za story
2012  79%Máslem dolů

Kniha Království za story je v