Opilé banány

Nové vydáná novely Petra Šabacha, v níž se autor opět vrací do vzpomínek svých a svých přátel. Tři šestnáctiletí kamarádi se seznamují se světem dospělých, hospodami i prvními láskami a v šedivém světě osmdesátých let se snaží najít svůj svět barevný. Rozhodnou se odjet k moři, které je pro ně snovou představou o tom, jak opustit "fádní blbákov" přitroublých písní režimních autorů, nedostatku toaletního papíru a pomníků "význačných" soudruhů. Cesta kradeným stařičkým populárem však končí happyendem docela jiným, než bychom předpokládali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36436/opile-banany-36436.jpg 4.2565

Kniha Opilé banány

Česneksmedem

„Je blbý, zatraceně blbý trávit
volno s umělým ovocem.“
Citát z knihy

No, s tím by leckdo nemusel souhlasit. Například takový umělý banán, ten by se mohl třeba použít při přesazování rostlin (nebo i jinak).
Musím uznat, že to bylo milé překvapení. Kniha je to zábavná až vtipná.
Jo a taky se dozvíte, kde má Hébé elefantismus.

bigbabe

Prostě super oddech.

hell8939

Šabacha jsem si poslední dobou moc zamilovala a příběhy o alkoholickejch umělcích sou holt moje věčná srdcovka, je to eště lepší než filmová adaptace což jsem si ani nemyslela že de, bavilo mě že v jednu chvíli jsem se smála nahlas a o pár stránek dál jsem skoro brečela u popisování umělců a jejich démonů který tak často zaháněj chlastem, je to (jako vždycky u Šabacha) napsaný hodně čtivym jazykem plus to neni něak extra dlouhý takže jsem to přečetla rychle, ale teď si trošku přeju abych se nad nějakejma větama víc pozastavila a víc je prožívala, tak si to asi brzo přečtu znova

LadyCharlene
10.12.2020

Šabach je prostě záruka pohodového čtení. Bohužel jsem poznamenaná filmovou adaptací, a tak jsem se musela oprostit od jmen a vztahů a začít si užívat to líné léto 4 kluků, kteří žijí okamžikem a představou výletu k moři. Bylo to svižné, vtipné a melancholické. Opilé banány jsou o dost veselejší než Občanský průkaz, kde se hrdinové setkali i s těmi nepříjemnými policisty, co by asi tak dělal Rusňák, kdyby ho kluci DVAKRÁT zlehka nabrali na kapotu? :D

Devil-Ivet
23.10.2020

Chtěla jsem zkusit něco od Šabacha a nevím, zda jsem s touto udělala dobře. Místy to bylo vtipné, jindy nudné. Jako odpočinkové čtení to ale není špatné.

niknikita
16.09.2020

Vrátila jsem se v čase a taky se hodně nasmála...často i nahlas. Co dodat k jedinečnosti autora?
Škoda, že už nenapíše další knihu.

esfinge
07.09.2020

Skvělá a vtipná kniha, na odreagovani úplně ideální.

petunkav
12.08.2020

Úsměvná, vtipná vzpomínka z dob minulých.
Samozřejmě jsem filmy se scénářem pana Šabacha viděla, proto odebírám jednu hvězdu za lehký zmatek v ději. Pro mě.....