Zapomenuté příběhy 2

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další sbírka třinácti příběhů z historie světa. - Oficír, který nestihl spálit důležité papíry a zamotal hlavu půlce Evropy. - Velmi staré kosti, jež se nakonec ukázaly být velmi novými. - Skoro zapomenutá nemoc, dříve hubící námořníky na vlnách po tisících. - Honba za tím, jak osvětlit nepřátelskou noc. - Čtení cizích dopisů a co z toho vzešlo. - O bratrech, kteří proti sobě stanuli na bojišti, a o tom, jak ani jeden z nich neskončil dobře. To jsou některé z námětů zpracovaných v Zapomenutých příbězích 2. Polovina článků už dříve vyšla v časopise 067.cz. Druhá polovina je nová. Témata sahají od potravin přes bitvy, matematiku, medicínu až po archeologii. Kniha pro zvídavého čtenáře, který má rád příběhy plné detailů. V knize uvedené ISBN 978-80-88298-38-0 je chybné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409609/big_zapomenute-pribehy-2-S1U-409609.jpg 4.670
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Zapomenuté příběhy 2

Ales.BD
21.07.2021

Nejlepší se mi zdál příběh o bramborách. A poněkud zamrazilo u posledního, mírně prorockého, o španělské chřipce. Škoda že se autor víc nesoustředí na naši vlastní zem a poutavě píše příběhy jiných národů, hlavně kolonialismem a četnými jinými průšvihy ušpiněných Britů.

mi-380
10.03.2021

Přidávám druhý komentář. Jsem majitelem zatím tří částí Zapomenutých příběhů; na třetí se chystám, první koluje a je už asi u dvacátého známého. Znovu listuji dílem druhým a nedá mi to, posílám dál několik citátů z posledního příběhu (Bledý jezdec, bledý kůň). Připomínám rok vydání: 2019.

Chřipka je zvířecí nemoc, kterou v přírodě trpí psi, prasata, koně a různé druhy ptáků. …právě divocí ptáci tvoří dodnes mohutný rezervoár infekce…

Španělská chřipka z roku 1918 ve skutečnosti španělská nebyla. Španělsko přišlo k nálepce tím, že se první světové války neúčastnilo a tamní noviny nepodléhaly vojenské cenzuře…

Velká chřipková pandemie v letech 1918-1919 zabila mezi třemi a pěti procenty obyvatel zeměkoule – podstatně více než první světová válka, která ji předcházela.

Virus, rekonstruovaný japonskými vědci, leží v jejich laboratoři a můžeme doufat, že v ní také zůstane. Španělská chřipka patřila k typu H1N1, jenž je ve světě dodnes běžný. Byla dosti podobná ptačím kmenům – natolik podobná, že možná přeskočila z ptáků rovnou na lidi...


katie.k09
27.01.2021

Knizka na me cekala pod vanocnim stromkem v mestske knihovne, zabalena, aby mel ctenar nejake prekvapeni. A prekvapeni to bylo-velmi mile. Odhalovani drobnych historickych momentu, ktere vam ve skole nereknou a nikde se nevydvihuji.
A jako tresnicka na dortu posledni kapitola o spanelske chripce (knizka je z roku 2019, kdy nikdo z nas jeste ani netusil...)
Nutne potrebuju prvni dil :)

FifaSchmied
12.11.2020

Dle mého nejlepší díl celé série (zatím tři díly). Stejně jako u prvního dílu přečteno najednou, protože pestrost a poutavost příběhů je přímo oslňující!

Grimpo
08.11.2020

Výborný přídavek k chutnému prvnímu chodu. Prosím, jen dál a znovu... POZOR - může způsobovat závislost!

mi-380
16.10.2020

Prvnímu dílu jsem malinko pomohl podporou při crowdfundingovém rozjezdu a následně vložením knihy i autora sem do databáze, druhý díl jsem dostal jako dárek s autorovým věnováním. Jeho přesvědčivé komentáře k aktuální situaci rád čtu a jeho zapomenuté příběhy z historie dokonale uspokojují mou zvídavost. Aby člověk chápal současnost, musí znát minulost, jak pravil George Santayana: „Kdo nezná svou minulost, ten je odzouzen ji opakovat.“ Znalost tohoto pravidla autor dokazuje každým novým článkem i knihou. A nejen znalost, ale také trvalou a tak trochu donkichotskou snahu tuto všeobecně známou poučku přeposílat mezi širokou veřejnost. Bohužel, světová politická mašinérie se většinou úspěšně drží jiného známého (buddhistického opičího) pravidla - o zlu a o pravdě: „Nevidím, neslyším, neříkám.“
Druhý díl obsahuje dalších 13 příběhů do sbírky, četl jsem je s přestávkami dva měsíce, je to literatura faktu a to neumím zvládnout rychločetbou. Oba díly spolu ladí, pěkně se k sobě v knihovně hodí. Informace na výbornou, literární styl tu a tam jako by plynulosti mé četby házel menší klacíky pod nohy.
85 % (aktuálně 39 hodnocení s průměrem 95 %).

tomas1446
21.08.2020

Ačkoli obecně nejsem velký fanoušek historie a dějepis nikdy nepatřil k mým oblíbeným předmětům, cyklus Ztracených příběhů mě hned uchvátil. Velmi poutavě napsané.Určitě doporučuji všem.

MI16
13.06.2020

Stejně jako první díl, i ZP 2 představují skvělé čtení, které člověku pozmění pohled na historii dávnou i nedávnou.

1