Zapomenuté příběhy 2

Další sbírka třinácti příběhů z historie světa. - Oficír, který nestihl spálit důležité papíry a zamotal hlavu půlce Evropy. - Velmi staré kosti, jež se nakonec ukázaly být velmi novými. - Skoro zapomenutá nemoc, dříve hubící námořníky na vlnách po tisících. - Honba za tím, jak osvětlit nepřátelskou noc. - Čtení cizích dopisů a co z toho vzešlo. - O bratrech, kteří proti sobě stanuli na bojišti, a o tom, jak ani jeden z nich neskončil dobře. To jsou některé z námětů zpracovaných v Zapomenutých příbězích 2. Polovina článků už dříve vyšla v časopise 067.cz. Druhá polovina je nová. Témata sahají od potravin přes bitvy, matematiku, medicínu až po archeologii. Kniha pro zvídavého čtenáře, který má rád příběhy plné detailů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409609/zapomenute-pribehy-2-S1U-409609.jpg 4.745

Zapomenuté příběhy 2.

Literatura naučná, Historie, Příběhy
Vydáno, Klika

Kniha Zapomenuté příběhy 2

FifaSchmied
12. listopadu

Dle mého nejlepší díl celé série (zatím tři díly). Stejně jako u prvního dílu přečteno najednou, protože pestrost a poutavost příběhů je přímo oslňující!

Grimpo
08. listopadu

Výborný přídavek k chutnému prvnímu chodu. Prosím, jen dál a znovu... POZOR - může způsobovat závislost!

mi-380

Prvnímu dílu jsem malinko pomohl podporou při crowdfundingovém rozjezdu a následně vložením knihy i autora sem do databáze, druhý díl jsem dostal jako dárek s autorovým věnováním. Jeho přesvědčivé komentáře k aktuální situaci rád čtu a jeho zapomenuté příběhy z historie dokonale uspokojují mou zvídavost. Aby člověk chápal současnost, musí znát minulost, jak pravil George Santayana: „Kdo nezná svou minulost, ten je odzouzen ji opakovat.“ Znalost tohoto pravidla autor dokazuje každým novým článkem i knihou. A nejen znalost, ale také trvalou a tak trochu donkichotskou snahu tuto všeobecně známou poučku přeposílat mezi širokou veřejnost. Bohužel, světová politická mašinérie se většinou úspěšně drží jiného známého (buddhistického opičího) pravidla - o zlu a o pravdě: „Nevidím, neslyším, neříkám.“
Druhý díl obsahuje dalších 13 příběhů do sbírky, četl jsem je s přestávkami dva měsíce, je to literatura faktu a to neumím zvládnout rychločetbou. Oba díly spolu ladí, pěkně se k sobě v knihovně hodí. Informace na výbornou, literární styl tu a tam jako by plynulosti mé četby házel menší klacíky pod nohy.
85 % (aktuálně 39 hodnocení s průměrem 95 %).

tomas1446

Ačkoli obecně nejsem velký fanoušek historie a dějepis nikdy nepatřil k mým oblíbeným předmětům, cyklus Ztracených příběhů mě hned uchvátil. Velmi poutavě napsané.Určitě doporučuji všem.

MI16

Stejně jako první díl, i ZP 2 představují skvělé čtení, které člověku pozmění pohled na historii dávnou i nedávnou.

hanak_v_exilu

Všechny příběhy jsem znal, takže z mého pohledu zapomenuté opravdu nebyly. I tak autorovi děkuji, protože je převyprávěl svým typickým čtivým způsobem. Komu se líbil první díl, z toho druhého zklamaný nebude.

holyl

Vyborne.

Ha-Nula

Skvělé a velmi poutavé čtení, doporučuji všem. Z knížky jsem nadšená, autor má všechny příběhy nejen dokonale fakticky podložené, ale umí i velmi napínavě psát.