Zapomenuté příběhy 2

Další sbírka třinácti příběhů z historie světa. - Oficír, který nestihl spálit důležité papíry a zamotal hlavu půlce Evropy. - Velmi staré kosti, jež se nakonec ukázaly být velmi novými. - Skoro zapomenutá nemoc, dříve hubící námořníky na vlnách po tisících. - Honba za tím, jak osvětlit nepřátelskou noc. - Čtení cizích dopisů a co z toho vzešlo. - O bratrech, kteří proti sobě stanuli na bojišti, a o tom, jak ani jeden z nich neskončil dobře. To jsou některé z námětů zpracovaných v Zapomenutých příbězích 2. Polovina článků už dříve vyšla v časopise 067.cz. Druhá polovina je nová. Témata sahají od potravin přes bitvy, matematiku, medicínu až po archeologii. Kniha pro zvídavého čtenáře, který má rád příběhy plné detailů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409609/zapomenute-pribehy-2-S1U-409609.jpg 4.611

Zapomenuté příběhy 2.

Literatura naučná, Historie, Příběhy
Vydáno, Klika

Kniha Zapomenuté příběhy 2

tomas7874

Výborná kniha. Ne dlouhé, zajímavé a poučné příběhy. Přečteno bez zaváhání :-)

panvlacek

Vynikající především pro milovníky historie. Kniha čtenáře seznámí s několika (pravdivými) kapitolami z našich dějin. Těká od starověku a po dvacáté století. Předností této knihy je výběr témat a souvislosti, které autor dokáže popsat. Kdyby takhle vypadaly hodiny dějepisu, tak to bude nejoblíbějější školní předmět.

Pedagog

Často se stává, že druhý díl a ty další bývají slabší. NIKOLIV. Vřele doporučuji. Autor nezklamal, je to "držák"!

JosefW

K prvnímu dílu jsem se dostal úplně náhodou a rozhodně toho nelitoval. Když jsem se dozvěděl, že už vyšel i druhý díl, bylo jasné, že si jej musím pořídit také. Opět jsem se setkal se spoustou zajímavých příběhů, po nichž by mne asi nikdy nenapadlo pátrat. Stejně jako tomu bylo u prvního dílu, i tentokrát se mi líbily vesměs všechny, ale vyzdvihl bych asi povídání o bramborách a kurdějích, neboť mne zaujaly nejvíce. Doufám, že bude i třetí pokračování.

Kapis

Vše podstatné jsem napsal u profilu autora a prvního dílu Zapomenutých příběhů. U této knihy jsem se dočkal konstantní kvality a dalších parádních sond do důležitých historických momentů našeho světa. Zbytečně házet hrách na byka, jedině co mohu doporučit je - hned si to kupte a taky se do tohoto dobrodružství ponořte - jediné co budete pak chtít, je, ať už je na světě třetí díl!!!

Fantastické.

Lesní_chodec

Opět pan Kechlibar nezklamal. I druhé pokračování knihy přineslo řadu nevšedních a velezajímavých příběhů, o kterých většinová společnost skoro jistě nemá páru. Styl psaní je opět více než příjemný, škoda jen, že kniha vždy tak rychle "uteče"...

historie

Marian Kechlibar