Zapomenuté příběhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historie, to nejsou jenom data událostí a šipky na mapě. Historie se skládá z příběhů lidí a příběhů celých národů. Ve spoustě okamžiků stáli lidé jako my před složitými rozhodnutími. Někdy se rozhodli dobře, jindy špatně. Někdy měla jejich rozhodnutí dlouhodobé nebo neočekávané následky. Z jejich zapomenutých příběhů se můžeme poučit i dnes. Tato kniha vznikla díky štědrosti 488 přispěvatelů, kteří podpořili její vydání na crowdfundingovém serveru HitHit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386223/zapomenute-pribehy-yPc-386223.jpg 4.634
Série

Zapomenuté příběhy 1.

Žánr
Historie
Vydáno, Klika
Orig. název

Zapomenuté příběhy, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Zapomenuté příběhy

Přidat komentář
almoro
29. října

Příběhy z bližší i vzdálenější minulosti jsou napsané tak poutavě, že bylo těžké knížku odložit, dokud bylo co číst (nejvíc se mi vryly příběhy o holandském tulipánovém šílenství v 17.století a pak o finském odporu u Suomussalmi). První díl jsem kupovala pro náctiletou dceru, která dějepis moc nemusí, aby alespoň trochu změnila názor (povedlo se) Druhý díl pak už pro sebe. Vřele doporučuji.

tomas7874
19. října

Výborná kniha. Ne dlouhé, zajímavé a poučné příběhy. Přečteno bez zaváhání :-)

panvlacek
18. října

Vynikající především pro milovníky historie. Kniha čtenáře seznámí s několika (pravdivými) kapitolami z našich dějin. Těká od starověku a po dvacáté století. Předností této knihy je výběr témat a souvislosti, které autor dokáže popsat. Kdyby takhle vypadaly hodiny dějepisu, tak to bude nejoblíbějější školní předmět.

Pedagog
18. října

Čte se jedním dechem. Poučné, čtivé, nebudete litovat!

Henry_1986
28. srpna

Zajímavé příběhy z historie...předpokládám, že fakta sedí (to jsem si neověřoval), ale autor bude důvěryhodný zdroj. :-) Určitě se dají najít nějaké paralely k dnešnímu životu...hlavně příběh o tulipánech je jako šílenost dnešní doby. Jsou to krátké příběhy a dobře se čtou, proto 5*.

Kapis
30. července

Kniha o historických momentech této planety, psaná matematikem? JOOO!!! Možná některé z těchto Zapomenutých příběhů bude čtenář znát, ale jak precizně jsou dány do kontextu a světových souvislostí, mu může až vyrazit dech. Jak perfektně čtivě, s humorem suchým, že až praská vzduch kolem, je to napsané a s kolika drobnými ale důležitými detaily, o kterých jsem neměl ani potuchy. Třeba jsem vůbec netušil, že některé původní severoamerické populace původních zemědělských obyvatel jsme (ne my - ale kolonialističtí západní Evropané, kteří teď po nás chtějí, ať cítíme vinu za jejich dobyvačná dobrodružství) nevědomky vyzabíjeli, aniž bychom je kdykoli spatřili. A že za nějakých sto let tam pak dobyvatelé naráželi pouze na zaostalé lovce v kožešinách, které jsme tímto vrátili do doby kamenné.

Každý příběh je nesmírně zajímavý a rozšiřující obzory vědění, pečlivě sestavený na základě dlouhého a do hloubky směřujícího studia nepřeberných zdrojů a tak skvěle napsaný! Garantuju, že jak tuhle knihu jednou otevřete, už ji nezavřete, dokud nebudete na konci. Doporučuji si okamžitě pořídit a zhltat tak já teď to vepřo-knedlo-zelo od tchýně o víkendu!!

JosefW
12. června

Ke knížce jsem se dostal úplně náhodou a rozhodně toho nelituji. Příběhy v ní obsažené jsou zajímavé a po mnohých z nich by mne asi nikdo nenapadlo pátrat. Líbily se mi vesměs všechny, ale vyzdvihl bych asi povídání o kaučuku, válce ve Finsku, "objevování" Kanárských ostrovů a expedici do Severní Ameriky. Rád si přečtu i druhý díl.

joachim36
23. března

Kniha je sice kolekcí několika rozdílných příběhů, které vlasně nic moc společného nespojuje. Knihou se tedy nevine nějaká jednotná nit. Přesto je ale každý příběh velice zajímavý a člověk se dozví věci o kterých kolikrát ani neslyšel. Navíc je koupě této knihy možnost, jak podpořit vynikajícího "blogera" ... spíše analytika... Mariana Kechlibara.

1

Štítky

historie

Autor a jeho další knihy

Marian Kechlibar
česká, 1978

Kniha Zapomenuté příběhy je v

Přečtených39x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených2x
Knihotéce14x
Chystám se číst16x
Chci si koupit8x