Krvavé levandule

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jižní Francie blízké budoucnosti. Pouliční nepokoje v pobřežních městech se vymknou úřadům z rukou a přerostou v povstání. Proti džihádistům pod vedením samozvaného emíra Abdulláha bojuje směsice veteránů, partyzánů a zločinců z povolání. A armádní velitelé, vystavení těžkým rozhodnutím, čím dál méně respektují názory vzdálené Paříže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416104/big_krvave-levandule-w1z-416104.jpg 4.193
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Krvavé levandule

ddkk
20.11.2021

Tak tohle bychom asi zažít nechtěli. Takovou budoucnost křesťanské Evropě snad nemůže nikdo ani ve snu přát. Je to děsivé a syrové, nemilosrdné a kruté. U povídky Filípek se mi chtělo plakat...

Doporučuji především jako studijní materiál všem vítačům...ale nejen jim.

babystar
25.10.2021

Kniha povídek, ze kterých běhá mráz po zádech a kterou by si povinně měli přečíst všichni "vítači". Mezi lidmi jsou totiž i "pilní žáci" a není nic horšího než si "ochutnat svou polívčičku". Každopádně doufám, že se my do takové situace nikdy nedostaneme, protože nevím, zda by se u nás takoví partyzáni, vyjednávači a mstitelé našli.


Irsaf
08.10.2021

Povídkovou knihu jsem poslouchala poprvé, a nebylo to vůbec špatné…
Bylo to docela drsné, ale Filípek byl teda síla…

markus223
24.08.2021

Dosti aktuální a mrazivá předpověď občanské války ve Francii. Kniha je to velmi útlá a dá se přečíst za jedno odpoledne. Kdyby byla delší, dám plný počet. Určitě doporučuji.

kruppe
25.05.2021

Říkal jsem si, že napíši k této knize komentář. Ale pak jsem přečetl to, co napsal Kapis, a zjistil jsem, že nemám co dodat. V podstatě jsem chtěl napsat nämlich to samé. S aktuálním dodatkem, že se z dystopie pomalu stává realita (francouzská generalita se začíná bouřit proti FUGEES WELCO...)
PS: -1 hvězdička za to, že jsem po chvíli neměl co číst a v hlavě mi rezonoval neodbytný pocit, že tomu ještě pár desítek stran chybí...

Hotovson
21.04.2021

Perfektní práce!!! Vztyčenej varovnej prst, co by se mohlo stát a ta pravděpodobnost je podle mě docela velká. Sice se z toho některejm lidem budou kroutit palce u nohou, ale je to tak. A ty, než si něco takovýho vůbec jenom připustí, tak už bude pozdě.

Langy123
10.03.2021

Plný počet. Ano, je trochu znát, že Marian Kechlibar je spíše autor – podotýkám, že výborný - literatury faktu a společensko-politických komentářů. Ale věřím, že i v beletrii bude pokračovat.
Povídky v Krvavých levandulích jsou syrové, drsné, zaryjí se pod kůži. Realisticky vykreslují to, k čemu může dojít. A Francie má našlápnuto, aby se takový scénář na jejím území skutečně odehrál. Optimistický závěr je fajn, jen otázka, nakolik bude reálný.
Zvažuji několik exemplářů knihy zakoupit a zaslat je na adresu našich politických činitelů, aby se jim rozsvítilo. Lidé jako T. Petříček, J. Hamáček, V. Jourová, M. Pekarová-Adamová a celé politbyro její strany, I. Bartoš a další by si knížku měli pozorně přečíst. Stejně tak aktivističtí novináři, kteří vehementně kopou za multikulturalismus.

maris123
04.02.2021

Takovou sílu v deseti povídkách jsem nečekala. Jsou skvělé, jen kdyby nebyly tak děsivé, tak realisticky vykreslené. Jsem vděčná za optimistický závěr, ale nejsem si vůbec jistá, že by to tak dopadlo i ve skutečnosti.

1