Agnes

Islandský příběh o touze a zradě. Děj se odehrává na Islandu, kde jsou lidské vztahy utvářeny nádhernou, avšak drsnou severskou přírodou, ale i každodenním tvrdým bojem o živobytí. Agnes Magnúsdóttir, mladá žena, je odsouzena za brutální vraždu svého pána a milence, a je poslána na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, ab... celý text

Islandský příběh o touze a zradě.

Děj se odehrává na Islandu, kde jsou lidské vztahy utvářeny nádhernou, avšak drsnou severskou přírodou, ale i každodenním tvrdým bojem o živobytí. Agnes Magnúsdóttir, mladá žena, je odsouzena za brutální vraždu svého pána a milence, a je poslána na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, aby zde čekala na popravu.

Jeho rodina je zděšená, že má poskytnout domov odsouzené vražedkyni, a zpočátku jí opovrhuje. Jen Tóti, mladý kněz, který se stane Agnesinou duchovní oporou, cítí při svých návštěvách odsouzené potřebu porozumět jí a pochopit, co se vlastně stalo.
Když však letní měsíce vystřídá zima a tvrdý farmářský život přinutí celou domácnost pracovat bok po boku, všichni Agnes poznávají blíže. Postupně se vynořuje její tragický příběh o touze a zradě a najednou vyplývá, že nic není tak, jak se na počátku zdálo. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177899/agnes-7zv-177899.jpg 4.3329

Burial Rites (2013)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

cace

Knížka se mi nad očekávání líbila. Vždy uvítám, když se při četbě něco nového dozvím, což se v tomto případě stalo. Dokázala jsem se díky výstižným popisům přenést na Island. Z příběhu mluví pravdivost. Do dvou třetin super, následně už se mi to zdálo rozvláčné a čekala jsem jen, jak to dopadne. Autorka píše příjemným jazykem, charaktery postav se mi moc líbily.

ajka91

Dlouho jsem kolem této knížky chodila v knihkupectví...nečekala jsem, že mě tak dostane...Jedna z nejlepších, které jsem za poslední dobu četla. Příběh založený na skutečných událostech z 19. století je výborně zpracovaný, autorka si dala záležet na celém procesu shromažďování faktů o Agnes. A ten konec nemá chybu...

foxi_ii

Během čtení této knížky mi doopravdy byla zima.
Je neuvěřitelné, jak dobře je kniha napsaná. Nejen, že se čte ohromně rychle a ani nevnímáte, že máte 50 stran za s sebou, ale autorka knihu napsala tak poutavě, že se dokážete vcítit jak do místa, kde se vše odehrává, tak do postav, které v příběhu poznáte.
Z knihy jsem opravdu nadšená a všem kdo milují pochmurné severské krajiny a nevadí jim být díky příběhu chvíli v chladu, doporučuji přečíst.
Pusťte se do ní, stojí vážně za to!!
(příběh je podle skutečné události)

Vendelína.čte

Naprosto dokonalá kniha! Četla se sama, stránky odsýpaly, čas plynul. Takhle hluboko do noci, jako s touto knihou, jsem ještě nečetla. Moc povedené. I když je od začátku určen konec, byla jsem zvědavá jak bude kniha dále pokračovat. Krásné vyprávěcí pasáže. Nijak mi nevadili popis, který byl v knize na denním pořádku, díky němu se čtenář mohl přenést do konkrétní situace. Celkově kniha dýchá chladem Islandu.
Četla i moje mamka a můžeme jen doporučit. :)

akinomV

Moc pěkné! Vtáhla mě do děje, že jsem ani netušila jak. Dobře vykreslený život v tvrdých podmínkách, které si ani neumíme představit. Občas zdlouhavější popis, ale celkově to ke knize patří. Určitě stojí za přečtení!

Košišta

Krásný a drsný příběh založený na skutečné události, mě nabral jako ten krutý islandský vítr a nesl mě až k nevyhnutelneámu konci... *****

Guepp

Byla napsána velmi jemným způsobem, i když řešila dost smutné téma. Plná citů a pocitů. Krásná. I když děj kolikrát není vůbec zajímavý, knihu musíte dočíst, protože si s Agnes vytvoříte pouto a zajímá vás, jak kniha dopadne.

prestiggio

Aj ked som vedela ako to skončí, kniha sa citala dobre. V tom obdobi bol na Islande naozaj ťažký život. Čo sú naše malicherné problémy oproti tomu. Aj ľudská nevedomosť výrazne zťažovala život. Vôbec sa nečudujem tvrdej povahe ľudí.

Renatecka

Úžasný psychologický román, ponurý a smutný jako islandská krajina sama a prazvláštní atmosféra první poloviny 19. století jej ještě umocňuje. Autorka opravdu umí a doufám, že Agnes není její poslední kniha. Až v epilogu jsem se dočetla, že příběh je podložený skutečnými událostmi. Skvělé, chválím, vřele doporučuji k přečtení.

Zelvinka

Super kniha, přečtena za noc, tak moc jsem se od ni nemohla odtrhnout. Historický, poukazující na život na Islandu, no zkratka WAU. Zařazuji k nejoblíbenějším knihám a určitě si jí pořídím.

bookcase

Syrový, drsný, a i přes to nádherný román.

Veronika33

Príbeh bol smutný, miestami až depresívny z prostredia v akom sa odohrával. Kniha sa veľmi dobré čítala až na tie krkolomné mená. Koniec bol prekvapivý, možno by som ocenila trošku podrobnejšie spracovanie vyvrcholenia príbehu. Odporúčam, veľmi dobre a pútavo napísané.

Kerberos

Smutný příběh,který vás chytí a nepustí až do konce.

KnihomolkaMari

Tento příběh mě naprosto dostal, ten zatraceně báječný styl psaní autorky, ta atmosféra knihy!
Neskutečné! Velice ponurý až místy mrazivý a taktéž skutečný příběh Agnes si vás podmaní! Australané jsou prostě perfektní spisovatelé!

XenasChakram

pěkná, ale smutná kniha :(. asi si pro ni půjdu do Levných knih...

Corly

Moc ráda přiřazuji k mým nejoblíbenějším!!!! Nechtělo se mně dočíst!!!!
Souhlasím s těmi, kdo píší, že je krásná, smutná, drsná, a patřím k těm, kdo na konci plakal...:-(

sarekaslukova

Kniha bez akce, ale četla se svižně a vyprávění Agnes mě velmi bavilo a až do konce jsem v sobě živila plamínek naděje, že předem předepsaný konec se nestane, ale promění se to v pohádku se šťastným koncem. Jako postavu jsem si oblíbila více než agnes paní Margaret, která na mě působila skvělým dojmem takové správné panímámy.

Katja

Knize jsem bohuzel, i pres mnoho kladnych recenzi neprisla na chut.

jindrusa

Hodně zvláštní kniha. Ještě teď zpracovávám dojmy.

Linda007

3* jen za to, že se to rychle čte. Knížka absolutně bez děje. Je zde hezky popsán tehdejší život na Islandu. Agnes mi nebylo vůbec líto, vlastně mi je Agnes dost ukradená. Nějak celkově jsou postavy napsány , tak že Vám nepřirostou k srdci. Dle recenzí, jsem čekala, nějakou pořádnou zápletku, proč se vražda stala, ale tohle je výsměch. Čekala jsem důvod, který by Vás ani nenapadl a vy jste si řekli, jo chudák holka nemohla za to , nebo naopak super je tak prohnaná, ale tohle... Nedivím se, že kniha byla v levných knihách.

Eremites

Skvěle uchopený příběh, úžasně napsaný, plný lidskosti.

pajaroh

Mé hodnocení této knihy je naprosto neobjektivní a ovlivněno vztahem k Islandu. Příběh Agnes Magnúsdottir je krásný, temný, blízký a přitom neuchopitelný stejně jako země, vnímání a povaha této postavy splývá s drsnou přírodou, je nevyzpytatelná jako ostrovní počasí, specifická jako severní pobřeží...
Těžko uvěřit, že autorka nepochází z Islandu, jeho záhadnou náladu (v minulosti nezničenou turisty) popsala dokonale, stylem mi trochu při popisu krajiny připomínala H. K. Laxnesse, ale vztahy a postavy byly propracovanější a ta špetka červené knihovny naštěstí až tak neuškodila.

KaNee

Jsem nadšená. Tak moc jsem se vžila do děje i do postav, že jsem na konci skoro brečela. Až do poslední chvíle jsem doufala.

Atuin

Velice zajímavá knížka, v jejímž rámci je představen drsný,nekompromisní život na Islandě a příběh ženy, který člověka nenechá chladným. Je veden třemi směry, vypravěčkou je samotná Agnes, pak se vypravěčka ( tedy autorka ) obrací na jednoho z duchovních Tóti a dále na rodinu kde Agnes čeká na svůj konec. Je to velmi dobře zpracované, kniha vykládá všechny pocity a situace dost sugestivně a takto nasazené tempo utvářející v knize napětí, úzkost i zvědavost zdali to nedopadne jinak, může za to že se kniha velice rychle čte.

JezinkaJ

Spravedlnost prostě není a nemá smysl v ni doufat. Nebo se jí snad dovolávat.
Ubohá nuzačka Agnes, život bez matky z milosti jiných, často nemilosrdných. Touží po lásce a cestě někam, kde je líp. A za svou bláhovost musí zaplatit. Její zdánlivé štěstí trvalo měsíc? dva? tři?
Drsný příběh, který se moc dobře čte. Jako bych tam byla s nimi a poslouchala Agnesino vyprávění. Dost se nám ten život za necelých 200 let proměnil, že?? Naštěstí.

Hvězdinka

Velmi dobre se cetla, zajimavy namet, doufala jsem v jiny konec... Doporucuji!

Esk

Po knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy 2017. Hledala jsem zajímavý příběh z ostrova .. právě jsem dočetla a rovnou sedám k Databázi, ještě plná dojmů, se s Vámi podělit. Příběh Agnes mě dostal a držel celou knihu až do konce, až mě to samotnou překvapilo. Možná o to silněji, že jsem na začátku neměla žádné očekávání, ba naopak. Pokud máte náladu na mrazivě surový historický obraz Islandu a životní příběh děvečky Agnes, vřele doporučuji.

viva71

Drsná krajina a trpký osud hlavní hrdinky. Pro mě určitě druh knížky, kterou bych si sama od sebe nevybrala, ale díky čtenářské výzvě jsem si rozšířila obzory. Rozhodně nelituji, že jsem ji otevřela. Poutavá od začátku až do konce.

Dadluska
31.12.2016

Kniha je zajímavým pohledem na život Agnes. Je psána poutavě, od první stránky mě bavila a nutila číst dál. Líbilo se mi mrazivé vykreslení islandské přírody a tehdejšího života tamějších obyvatel. Autorka do děje dokázala skvěle vtisknout ponurou a mrazivou náladu, která se nesla celým příběhem.

argi111
09.12.2016

Povedená kniha, i když na ponuré téma. Psána podle skutečného příběhu se skutečnými postavami. Je v ní jedna velká pravda: "Nikdy nemusí vše být tak, jak se na první pohled zdá."