Agnes

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Islandský příběh o touze a zradě. Děj se odehrává na Islandu, kde jsou lidské vztahy utvářeny nádhernou, avšak drsnou severskou přírodou, ale i každodenním tvrdým bojem o živobytí. Agnes Magnúsdóttir, mladá žena, je odsouzena za brutální vraždu svého pána a milence, a je poslána na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, aby zde čekala na popravu. Jeho rodina je zděšená, že má poskytnout domov odsouzené vražedkyni, a zpočátku jí opovrhuje. Jen Tóti, mladý kněz, který se stane Agnesinou duchovní oporou, cítí při svých návštěvách odsouzené potřebu porozumět jí a pochopit, co se vlastně stalo. Když však letní měsíce vystřídá zima a tvrdý farmářský život přinutí celou domácnost pracovat bok po boku, všichni Agnes poznávají blíže. Postupně se vynořuje její tragický příběh o touze a zradě a najednou vyplývá, že nic není tak, jak se na počátku zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177899/agnes-7zv-177899.jpg 4.4542
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
Orig. název:

Burial Rites (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (149)

Kniha Agnes

Přidat komentář
Anie.M
13. srpna

nemůžu jinak než pět hvězd, celá atmosféra mě vtáhla do příběhu, ze kterého jsem cítila úzkost, ale nešlo khinu odložit a opustit Agnes. velmi barvité popisy života na Islandu počátkem devatenáctého století a zdařilý pohled do jedné opuštěné a podvedené duše. nejprve mi probleskl nápad přečíst si další vyprávění o Agnes Magnúsdóttir, pak jsem se ale zastavila, protože přesně tuhle verzi jejího příběhu si chci nechat v mysli.

PetraBery
30. července

Hodně ponurý, smutný a temný příběh o Agnes, ženě odsouzené k trestu smrti za vraždu. Islandské podnebí a podmínky k životu jsou v knize skvěle vykresleny, stejně tak atmosféra v Kornsí, kam byla Agnes před popravou umístěna. Čtení knihy nebylo vůbec lehké, konec neměl jak překvapit, přesto jako prvotina opravdu podařené.

broskev28
30. června

Díky za všechny krásné komentáře a hlavně díky autorce i překladatelce.
Jak již někteří napsali: žádné překvapivé rozuzlení se konat nebude, od začátku vlastně víte, jak příběh dopadne. Ale než se k tomu konci dostanete, pocítíte doslova na vlastní kůži krásu islandského jara, odpracujete letní senoseč, zažijete podzimní zkracování dne i slunečního svitu a zavalí vás sněhové vánice . . .
Zaujalo mne samotné vyšetřování, velmi mě překvapil pobyt odsouzené v rodině okresního četníka (vězení by se zřejmě prodražilo), podobně jako třeba dopisy týkající se nákupu popravčí sekery. Všechno tak věcné a strohé - úřední spisy před téměř 200 lety; v tomto směru se příliš nezměnilo, lidskost většinou nenajdete ani v úředních dokumentech 21.století.
A potěšila mě proměna četníkovy rodiny, resp. jejího přístupu k odsouzené; tady naopak to pochopení a přijetí příjemně překvapilo.

vinebitch
18. června

Kniha má ponurou atmosféru, která vám opravdu pohltí. Když jsem knihu dočetla, ještě dva dny jsem se cítila nesvá z té atmosféry. Každopádně, kniha je napsaná zajímavě, hezky se prolíná a postupně odkrývá skutečnou pravdu a co se vlastně stalo. Celou dobu jsem s Agnes soucítila, až do konce jejího života

Coco3
05. června

Nečekala jsem to, ale kniha mě opravdu nadchla. A celý ten styl vyprávění, islandský způsob života, krajina...moje první setkání a moc fajn. Příběh tak smutný a drsný, jak jsem si možná ani neuměla představit, že často život byl a ještě zvlášť pro ženy. Ach Agnes, tak jsem věřila...

SakuraLuci
02. června

Islandský krutý příběh z pera neznámé autorky. Moc pěkné napsáno, perfektní rukopis, kniha se četla sama. Nejsem příznivcem historických románu, ale jsem rada, ze jsem si příběh přečetla. Každý máme tak trochu Agnes v sobě

evickakyticka
13. května

Kniha se odehrává na Islandu, který je i bez příběhu drsný. Moc se mi líbila atmosféra děje, mrazivé prostředí a zajímavý osud Agnes. Velmi čtivé a napínavé až do konce. Místy kruté... Nenašla jsem jedinou chybičku, proto hodnotím plným počtem.

danazeskolky
29. dubna

Nejdřív jsem se trochu bála, že půjde o nějaké "ženské čtení". Hned první kapitola mě nadchla a četla jsem a četla... Ne že bych vyhledávala historické romány, toto stejně nebyla tak dávná minulost, ale prostě se občas nechám úplně unést časem a při tak barvitém líčení si připadám, že jsem tam někde mezi nimi v drsné krajině mezi drsnými lidmi... A dost lidí naštěstí mělo i srdce. I když to nebylo nakonec nic platné. Zajímalo by mě, co pak bylo dál s Margrét (i když tam je to asi jasné), se Steinou (a asi i Laugou) a pomocným farářem Tótim. Kniha mě opravdu dostala.