Agnes

Islandský příběh o touze a zradě. Děj se odehrává na Islandu, kde jsou lidské vztahy utvářeny nádhernou, avšak drsnou severskou přírodou, ale i každodenním tvrdým bojem o živobytí. Agnes Magnúsdóttir, mladá žena, je odsouzena za brutální vraždu svého pána a milence, a je poslána na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, aby zde čekala na popravu. Jeho rodina je zděšená, že má poskytnout domov odsouzené vražedkyni, a zpočátku jí opovrhuje. Jen Tóti, mladý kněz, který se stane Agnesinou duchovní oporou, cítí při svých návštěvách odsouzené potřebu porozumět jí a pochopit, co se vlastně stalo. Když však letní měsíce vystřídá zima a tvrdý farmářský život přinutí celou domácnost pracovat bok po boku, všichni Agnes poznávají blíže. Postupně se vynořuje její tragický příběh o touze a zradě a najednou vyplývá, že nic není tak, jak se na počátku zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177899/agnes-7zv-177899.jpg 4.4542
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Burial Rites (2013)

Kniha Agnes

Anie.M

nemůžu jinak než pět hvězd, celá atmosféra mě vtáhla do příběhu, ze kterého jsem cítila úzkost, ale nešlo khinu odložit a opustit Agnes. velmi barvité popisy života na Islandu počátkem devatenáctého století a zdařilý pohled do jedné opuštěné a podvedené duše. nejprve mi probleskl nápad přečíst si další vyprávění o Agnes Magnúsdóttir, pak jsem se ale zastavila, protože přesně tuhle verzi jejího příběhu si chci nechat v mysli.

PetraBery

Hodně ponurý, smutný a temný příběh o Agnes, ženě odsouzené k trestu smrti za vraždu. Islandské podnebí a podmínky k životu jsou v knize skvěle vykresleny, stejně tak atmosféra v Kornsí, kam byla Agnes před popravou umístěna. Čtení knihy nebylo vůbec lehké, konec neměl jak překvapit, přesto jako prvotina opravdu podařené.

broskev28

Díky za všechny krásné komentáře a hlavně díky autorce i překladatelce.
Jak již někteří napsali: žádné překvapivé rozuzlení se konat nebude, od začátku vlastně víte, jak příběh dopadne. Ale než se k tomu konci dostanete, pocítíte doslova na vlastní kůži krásu islandského jara, odpracujete letní senoseč, zažijete podzimní zkracování dne i slunečního svitu a zavalí vás sněhové vánice . . .
Zaujalo mne samotné vyšetřování, velmi mě překvapil pobyt odsouzené v rodině okresního četníka (vězení by se zřejmě prodražilo), podobně jako třeba dopisy týkající se nákupu popravčí sekery. Všechno tak věcné a strohé - úřední spisy před téměř 200 lety; v tomto směru se příliš nezměnilo, lidskost většinou nenajdete ani v úředních dokumentech 21.století.
A potěšila mě proměna četníkovy rodiny, resp. jejího přístupu k odsouzené; tady naopak to pochopení a přijetí příjemně překvapilo.

vinebitch

Kniha má ponurou atmosféru, která vám opravdu pohltí. Když jsem knihu dočetla, ještě dva dny jsem se cítila nesvá z té atmosféry. Každopádně, kniha je napsaná zajímavě, hezky se prolíná a postupně odkrývá skutečnou pravdu a co se vlastně stalo. Celou dobu jsem s Agnes soucítila, až do konce jejího života

Coco3

Nečekala jsem to, ale kniha mě opravdu nadchla. A celý ten styl vyprávění, islandský způsob života, krajina...moje první setkání a moc fajn. Příběh tak smutný a drsný, jak jsem si možná ani neuměla představit, že často život byl a ještě zvlášť pro ženy. Ach Agnes, tak jsem věřila...

SakuraLuci

Islandský krutý příběh z pera neznámé autorky. Moc pěkné napsáno, perfektní rukopis, kniha se četla sama. Nejsem příznivcem historických románu, ale jsem rada, ze jsem si příběh přečetla. Každý máme tak trochu Agnes v sobě

evickakyticka

Kniha se odehrává na Islandu, který je i bez příběhu drsný. Moc se mi líbila atmosféra děje, mrazivé prostředí a zajímavý osud Agnes. Velmi čtivé a napínavé až do konce. Místy kruté... Nenašla jsem jedinou chybičku, proto hodnotím plným počtem.

danazeskolky

Nejdřív jsem se trochu bála, že půjde o nějaké "ženské čtení". Hned první kapitola mě nadchla a četla jsem a četla... Ne že bych vyhledávala historické romány, toto stejně nebyla tak dávná minulost, ale prostě se občas nechám úplně unést časem a při tak barvitém líčení si připadám, že jsem tam někde mezi nimi v drsné krajině mezi drsnými lidmi... A dost lidí naštěstí mělo i srdce. I když to nebylo nakonec nic platné. Zajímalo by mě, co pak bylo dál s Margrét (i když tam je to asi jasné), se Steinou (a asi i Laugou) a pomocným farářem Tótim. Kniha mě opravdu dostala.