Agnes

Islandský příběh o touze a zradě. Děj se odehrává na Islandu, kde jsou lidské vztahy utvářeny nádhernou, avšak drsnou severskou přírodou, ale i každodenním tvrdým bojem o živobytí. Agnes Magnúsdóttir, mladá žena, je odsouzena za brutální vraždu svého pána a milence, a je poslána na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, aby zde čekala na popravu. Jeho rodina je zděšená, že má poskytnout domov odsouzené vražedkyni, a zpočátku jí opovrhuje. Jen Tóti, mladý kněz, který se stane Agnesinou duchovní oporou, cítí při svých návštěvách odsouzené potřebu porozumět jí a pochopit, co se vlastně stalo. Když však letní měsíce vystřídá zima a tvrdý farmářský život přinutí celou domácnost pracovat bok po boku, všichni Agnes poznávají blíže. Postupně se vynořuje její tragický příběh o touze a zradě a najednou vyplývá, že nic není tak, jak se na počátku zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177899/big_agnes-Z5y-177899.jpg 4.4653

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Burial Rites, 2013

Kniha Agnes

JulieRomanticka

Jedna z nejkrásnějších a nejsmutnějších knih, které jsem kdy četla!

Schary

Trošku depresivní, smutné čtení o nelehkém životě na Islandu v 19. stol. Kniha je napsaná podle skutečných událostí, ovšem pohnutky Agnes jsou smyšlené, stejně jako průběh vraždy, kterou měla spáchat....

Simstr

Mrazivé, špinavé, stísněné. Opravdový krutý život na Islandu. Navíc smutný příběh vražedkyně.

MilaJ

Překrásný příběh plný bolesti a smutku. Zároveň je to ponaučení, že nikdy není nic jen černobílé.

adelinka

Mne sa kniha veľmi páčila, aj keď je pravda, že je to moc smutný príbeh. Agnes mi bola veľmi sympatická.... no škoda, že to dopadlo takto. Myslím, že si nakoniec Agnes našla vo svojom živote viac priaznivcov....

denisa7430

Překrásně napsaný příběh poslední odsouzené ženy k smrti za vraždu na Islandu v roce 1830.
Čtivé, napínavé, tajemné, soucitné a historicky velmi zajímavé.

jiri77

Hodně dobře napsaná kniha ,která má ponurou atmosféru i díky počasí na Islandu, ale hlavně kvůli ději a popisu pocitů postav knihy. Musím přiznat ,že jsem ke knize přistupoval s obavami ,ale po chvilce čtení jsem se do příběhu začet a už mě nepustil.
Navíc zjištění ,že je kniha napsaná podle skutečné události ,učinilo z knihy ještě zajímavější četbu.

alexis818

Syrový příběh se smutným koncem. Chudák Agnes, ta tedy měla krutý život, cítila jsem ní. Depresivní kniha, ale velmi dobře napsaná a ještě podle skutečného příběhu.