Agnes

Islandský příběh o touze a zradě. Děj se odehrává na Islandu, kde jsou lidské vztahy utvářeny nádhernou, avšak drsnou severskou přírodou, ale i každodenním tvrdým bojem o živobytí. Agnes Magnúsdóttir, mladá žena, je odsouzena za brutální vraždu svého pána a milence, a je poslána na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, aby zde čekala na popravu. Jeho rodina je zděšená, že má poskytnout domov odsouzené vražedkyni, a zpočátku jí opovrhuje. Jen Tóti, mladý kněz, který se stane Agnesinou duchovní oporou, cítí při svých návštěvách odsouzené potřebu porozumět jí a pochopit, co se vlastně stalo. Když však letní měsíce vystřídá zima a tvrdý farmářský život přinutí celou domácnost pracovat bok po boku, všichni Agnes poznávají blíže. Postupně se vynořuje její tragický příběh o touze a zradě a najednou vyplývá, že nic není tak, jak se na počátku zdálo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177899/agnes-Z5y-177899.jpg 4.4589
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

Burial Rites, 2013

Kniha Agnes

lencin

Román o drsné přírodě a drsných lidech.
Zajímavé je, že je 30.letech 19.století byli již všichni Islanďané gramotní.
(2016)

Arev122

Čtivě a románově zpracovaný tragický příběh dle skutečnosti, kdy na Islandu v 19.stol byla provedena poslední poprava. Příběh nutí k zamyšlení, zda to tak opravdu nemohlo být.

osman111

Komentář jsem se rozhodla napsat az téměř po půl roce po přečtení. I po tak dlouhé době nad touto knihou často přemýšlím. Příběh je tak silný, že ve vás zkrátka něco zanechá. Je mi trochu líto, že tato kniha neni známější, protože je skutečně výjimečná. Pokud bych měla doporučit jen jednu knihu, tak je to právě tato. Jako velké plus hodnotím úžasný popis drsné islandské krajiny. Na Agnes jednoduše nejde zapomenout.

osuška

Syrový, tragický příběh napsaný na základě skutečných událostí. Dokonale popsaný drsný život a zima na Islandu. Příběh, který zůstane v hlavě. Vzhledem k obsahu knihy je název a obal úplně matoucí.

Fidoo

Tragický, ale velmi něžně napsaný příběh. Zpověď mladé ženy, která toužila po domově, rodině a lásce.

"...zmařená pouť, která tě zavede všude, ale nenabídne cestu domů, protože žádný domov neexistuje..."

hanulka562

Velmi působivá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem, dokázala mne vtáhnout do děje, jako bych tam sama byla.

mario.nette

Čekala jsem nějaký wow... a to nepřišlo. Celkem oddechovka :)

klarenzi

V mé knihovně má své místo už dlouho, ale až teď jsem ji konečně přečetla. A díky za to. Román založený na skutečných událostech, které se odehrály na Islandu v 19. století. Dívka jménem Agnes je odsouzena za vraždu dvou mužů. Než má dojít k samotné popravě, je svěřena pod dohled do rodiny komisaře Jona. Jako kněze, který ji bude připravovat na její nešťastný osud, si vybere mladého pomocného kněze, kterému nikdo moc nevěří. Pomalu se prodíráme celým příběhem, který je neuvěřitelně realisticky napsaný. Jedná se o autorčinu prvotinu a za to obrovská poklona. Dlouho jsem nečetla knihu, která by dokázala tak skvěle vykreslit atmosféru prostředí. Jako bych stála na zeleném kopci a sledovala, co se to na tom Islandu krucinál děje. Cítila jsem vítr, sníh, vlhko, snad i trochu rybinu :D
Pokud bych měla k něčemu přirovnat, dílo mi trochu připomínalo Zázrak od Emmy Donoghue. A ke konci ještě jedno doporučení, nečtěte si doslov autora před dokončením knihy. Já to udělala a zkazila si úplný prožitek.
@klaryctena

Zápisník jedné lásky