Jozova Hanule

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Novela Jozova Hanule uzavírá želarský cyklus Květy Legátové, autorky která v roce 2001 vtrhla na českou literární scénu jako meteor. Postavy této novely, situované do let druhé světové války, jsou opět titíž obyvatelé Želar, které čtenáři znají již z předchozí autorčiny knížky. V centru vyprávění je však tentokrát osud mladé lékařky, která se v zapadlé horské vesnici ukrývá před nacistickým pronásledováním, a která zde nachází hluboký milostný vztah k prostému vesnickému kováři....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5721/big_jozova-hanule-zu1-5721.png 4.71514
Nahrávám...

Komentáře (275)

Kniha Jozova Hanule

tittanie
09. května

Film Želary se mi strašně líbil. Na databázi na mě vyskočila tato knížka, tak jsem si říkala, že to musí být něco, co s filmem souvisí. Spíš jsem myslela, že je to něco, co ději předchází, ale byl to přesně ten film. Ale vůbec mi to nevadí. Kniha je krásná a hezky se čte.

dasenka
23. dubna

Překrásná, poetická kniha- nádherný děj a mistrovské použití jazyka- snad nejlepší prvotina v našem českém rybníčku


101evca
10. dubna

Od knihy jsem nic neočekávala, ale musím říct, že to bylo opravdu dobře napsané. Legátové se povedlo vykreslit barvitý smutný příběh (na mě možná příliš sentimentální) na minimu prostoru a to až tak, že mi bylo líto, že už je konec.

Maevie
01. dubna

Jozova Hanule je ucelenějším pokračováním povídkové sbírky Želary, které se čte mnohem snadněji a rychleji. Doba druhé světové války a nacistického pronásledování je čtenářovi také mnohem bližší, než vyprávění z venkovského života během první republiky. Přesto je odlehlá dědina opět důležitým prvkem novely. Těžké podmínky vzbuzují v lidech jak dobré, tak špatné vlastnosti, pobízejí k pospolitosti a dávají vyniknout tomu, co je v životě nejdůležitější. Pochopí to i hlavní hrdinka, která se v zapadlé horské vesnici stane jiným člověkem.

Aranel15
01. dubna

Perfektní kniha! Na pouhých 112 stránkách je všechno - válka, pochopení, láska i smrt.

Knihomolka134
31. března

Krásná, jemně a citlivě napsaná novela o druhé světové válce a osudu mladé lékařky schovávající se před pronásledováním nacisty v zapomenuté vísce v horách.

Pro milovníky české válečné literatury TOP 1!

Danago
30. března

Kniha mě ohromně nadchla o to víc, že jsem neviděla film a ani jsem netušila , co od knihy očekávat. Příběh nabitý emocemi. Na mnoha místech jsem měla slzy v očích. Nádherný příběh o úžasné lásce. Plný opravdovosti života.

KatarínaK.
27. února

Kolik emocí,kolik pravdy a poznání o světě, lidské duši se dá vložit na 110 stran příběhu? Paní Legátová dokázala, že opravdu mnoho. Tato útlá kniha pohladí, zabolí. Ano, často to tak je, že člověk najde to nejlepší u někoho a někde, kde by to vůbec nečekal. Elišce,Hanuli, se to také stalo. A přitom našla samu sebe a stala se lepším člověkem. Často to prosté je opravdovější, čistější. Nádherný příběh, nádherný jazyk. 4,5*

1 ...