Jozova Hanule

kniha od:

Jozova Hanule obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Novela Jozova Hanule uzavírá želarský cyklus Květy Legátové, autorky která v roce 2001 vtrhla na českou literární scénu jako meteor. Postavy této novely, situované do let druhé světové války, jsou opět titíž obyvatelé Želar, které čtenáři znají již z předchozí autorčiny knížky. V centru vyprávění je však tentokrát osud mladé lékařky, která se v zapadlé horské vesnici ukrývá před nacistickým pronásledováním, a která zde nachází hluboký milostný vztah k prostému vesnickému kováři....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5721/jozova-hanule-zu1-5721.png 4.71378
Žánr
Novely, Literatura česká
Vydáno, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (242)

Kniha Jozova Hanule

Přidat komentář
derrry
23. března

Mně se na tom líbí, že se nepodbízí. Krátké, úderné věty, které malují krásné obrazy. Ale čtenář si tu krásu života musí najít mezi řádky, poskládat ze střípků stejně jako Hanule lásku k Jozovi a úctu k sobě samé. Rozsahem akorát, kdyby to byla bichle, tak to čaro zmizí (mrk mrk - Šikmý kostel se tak snažil - ano, rýpnu si a skončím v knižním pekle, kde budu číst jen červenou knihovnu).

TyttoMetsasta
23. března

Knihu jsem četla hlavně na základě shlédnutí filmu Želary. Zklamalo mě jen to, že je to krátká novela:-) hlavní postava přišla k tomu nejcennějšímu, k lásce a sama k sobě.
Utkvěl mi tento úryvek, který je absolutní pravdou. "Proč je mezi lidmi tolik zla!" "Protože neumějí žít"


Pisquosus
23. března

Jedna z mých oblíbených knih, miluju i film!

tabaluga
22. března

V knize je krásně vykreslena příroda, staré zvyky.. Pro lékařku z města muselo být těžké přestěhovat se do Bohem zapomenuté krajiny, ale měla to štěstí, že konečně mohla najít sama sebe. Objevila skutečnou lásku, jelikož Jozu nešlo nemilovat, objevila nové životní hodnoty. Film natočený podle knihy si rada pustím vždy...

Zorka
17. března

Želary jsem neviděla a lákají mě vlastně až nyní, abych mohla porovnat knížku a filmové zpracování. Jozova Hanule je krásný příběh o tom, jak člověk může milovat i toho, kdo na první pohled zdaleka neodpovídá jeho představám ani tělem, ani duchem. Je to příběh o vděčnosti, skromnosti, předsudcích, oproštění se od pohodlí a povrchnosti. Příběh o hledání skutečných lidských hodnot.

Majdoslava
14. března

Prosté, upřímné, krásné.

katallinka
13. března

Skvělá kniha, velmi pěkně vykreslený vztah hlavních hrdinů. Film se mi asi líbí trošku více, ale nemůžu hodnotit jinak než 5*.

DuncanIdaho
11. března

Přečetl jsem to téměř za jeden den. Je to dopře napsaný příběh o sblížení dvou různý světů. Je o popis světa, který dnes už neexistuje a i v době druhé světové války to byla už vzácnost, takto žít.

1 ...