Dívka, která spadla z nebe přehled

Dívka, která spadla z nebe
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134320/bmid_divka-ktera-spadla-z-nebe-EYs-134320.png 4 900 900

Marian Sutrová série

1. díl >

Marian Sutro je napůl Angličanka, napůl Francouzka. Ve třetím roce druhé světové války ji mimo jiné právě pro její perfektní znalost francouzštiny naverbuje francouzská sekce britských zvláštních jednotek a Marian se začne připravovat na výsadek v okupované Francii. Během náročného výcviku se naučí zacházet se zbraněmi, výbušninami a vysílačkami, snášet fyzickou zátěž i drsné metody výslechu, skákat padákem a pohybovat se v utajení v zemi, kde stejně nebezpeční jako okupanti mohou být kolaboranti nebo zdánliví spojenci. Její mise ve Francii má ale kromě podpory domácího odporu ještě jedno, velmi speciální poslání: přesvědčit mladého fyzika Clémenta, jehož výzkum by spojenci rádi využili v nevypsaném závodu o zkonstruování atomové bomby, aby opustil svou zemi a odletěl do Anglie. Skutečnost, že ji s Clémentem pojí citové pouto z dob společného dospívání, může Marian pomoci - anebo jí úkol hodně zkomplikovat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

The Girl Who Fell From the Sky , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívka, která spadla z nebe. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (187)

Veruci
13.02.2024 5 z 5

Po Skleněném pokoji moje druhá kniha od Simona Mawera, opět skvělá. Líbí se mi, jak autor vezme jednu skutečnost (zde konkrétně 39 vycvičených mladých špionek nasazených ve Francii) a vymyslí k tomu poutavý příběh, který se navíc klidně mohl přihodit.
"Jde mi víc o zachycení atmosféry než o fakta, předem nedělám výzkum, představím si, jak chci, aby se to celé stalo, a pak si ověřím, že to bylo možné." S. Mawer
" ...fascinovalo mě, jak devatenáctileté dívky dokázaly zvládnout náročný trénink, výcvik agentky se zbraněmi a se vším, co k tomu patří. Včetně zabíjení lidí. A kolem byli samí muži, muži vojáci. O tom jsem chtěl napsat." S. Mawer

Mateo67
12.08.2023 4 z 5

Četla jsem už před lety, když kniha vyšla, ale protože mám špionážní romány ráda, využila jsem tentokrát možnosti poslechu. A taky pro oživení, protože na mě tentokrát čeká i 2. díl. Na knize oceňuji plynule stupňující se napětí. Pomalý start a ze začátku pomalu ubíhající děj vám nijak nenaznačuje, jak strhující finále máte očekávat.
Příběh jsem si užila i podruhé, i když Kavky od Kenna Folletta přece jen stojí na vyšším stupínku. Vzhledem k hodnocení a doporučení mých oblíbených uživatelů se ještě chystám na Alicinu síť, tak uvidím zda pořadím zamíchá.


Ladys
01.08.2023 3 z 5

Vůbec nevím, co o knize napsat.
Autor si vybral zajímavé téma a to nám vyprávěl až snovým jazykem.
Líbilo se mi, že Marian člověk viděl do hlavy. Pasáže, kde čtenář četl, co si Marian myslí, co cítí, jak se cítí a z čeho má vztek, nebo až umrtvující strach patřili k tomu nejlepšímu z knihy. Škoda, že co nadělil autor jí, o to ubral u dalších postav.
Na válečný román bylo v příběhu málo nějakých zásadnějších situací, či zvratů.
Na druhou stranu to bylo vlastně to, čím se pro mě kniha odlišovala. Snovost hrdinky reagující na kontr války. A konečně vystřízlivění a Marianina snaha až zarputile stát aktivně na té správné straně a burcovat ty, co myslí, že se jich válka netýká.
I přes to, že kniha se mi četla dobře, tak tenhle koktejl snů, poetiky a válečné reality mě ale nezasáhl tolik, abych dal plný počet.
Za mě lepší tři hvězdy.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Velký knižní čtvrtek (11. října)

10.10.2012


Knižní novinky (8. - 14. 10.)

07.10.2012


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Dívka, která spadla z nebe v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených1 334x
ve Čtenářské výzvě198x
v Doporučených76x
v Knihotéce293x
v Chystám se číst623x
v Chci si koupit85x
v dalších seznamech8x