Simon Mawer

anglická, 1948, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Pražské jaro

Pražské jaro - Simon Mawer

Simon Mawer, autor Skleněného pokoje, bestselleru deníku New York Times, se vrací do Československa. Tentokrát během bouřlivých šedesátých let a s napínavým příběhem o se... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Skleněný pokojProvazochodkyněPádDívka, která spadla z nebeMendelův trpaslík

Komentáře (9)

Simon Mawer

Přidat komentář
ddkk
18. března

Film jsem shlédla - a bohužel, pro mne znamená velké zklamání. Chybí příběh, chybí emoce, chybí skutečné vztahy - film je natočený krásně, kamera, výprava i kostýmy jsou úžasné, vila je skvělá, ale celek na mne působil chladně a povrchně...a na premiéře v Brně jsme podobné pocity z filmu sdíleli s většinou diváků. Velká škoda!

intelektuálka
18. března

Přidám se k ddkk - autor má vypravěčský talent a dokáže si nahromadit informace k problematice díla.

Mne spíše zaráží zmiňování milostných vztahů - u Mawera jich určitě není nadmíru...
Vždy jsou pouze doplňkem v knize - hlavní otázka je v něčem jiném.

ddkk
29.11.2018

Právě jsem - po jiných autorových dílech - dočetla Skleněný pokoj a mé nadšení pro Mawerovy knihy opět vzrostlo. Vilu Tugendhat jsem měla to potěšení velmi zevrubně poznat v době před poslední a konečně definitivní a skvělou rekonstrukcí. Byl to tehdy v 90. letech moc smutný zážitek, koneckonců, Mawer to v závěru knihy naznačuje...O to úžasnější je dnešní podoba vily, za kterou je potřeba poděkovat neuvěřitelnému úsilí několika osvícených brněnských architektů...

Čtu komentáře ke knize a je mi trochu smutno. Mawerovi přece nešlo o přesný dokument osudů rodiny Tugendhat, naopak, šlo o inspiraci jejím osudem. Chápu, že si leckdo románový děj ztotožní s realitou, ale to už tak někdy bývá. Sledovala jsem dokument ČT natočený s poslední dcerou Tugendhatových u příležitosti otevření vily v roce 2012, četla jsem i rozhovory s ní, a docela jsem rozuměla jejímu odporu ke knize Skleněný pokoj. Jenže u ní je to potřeba chápat. Landauerovy vnímala jako svou rodinu...

Jsem moc zvědavá na film, který má jít do kin na jaře příštího roku a také na emoce, které zřejmě vzbudí. A docela se těším.

FrankCastle
06.06.2018

Četl jsem od něj jenom Mendelova trpaslíka a bavilo mě to, takže když vidím hodnocení jiných knih, tak se určitě kouknu po ostatních.

Jaruš7
15.05.2018

Pane jo, vyjádřit dívčí pocity, ještě plné nedozrálých snů, tomu bych dala značku " Zpověď z jiného těla".
Další autor v mých NEJ.

yellowbanna
05.03.2017

Nemám mnoho autorů, od kterých bych toužila přečíst úplně všechno, bez ohledu na téma, jen pro jejich vypravěčský styl. S. Mawer je definitivně jedním z onoho pověstného mála. Objevila jsem ho čirou náhodou díky Skleněnému pokoji - zaujal mě, protože je v něm tolik reálií z mého milovaného Brna. Druhý titul byl lehkým rozhodnutím - Pád - svět hor a drsného přátelství horolezců mě vždy fascinoval. Teď čtu Dívku, která spadla z nebe a přestože je to téma vzdálenější, opět zpracováno velmi atraktivním způsobem. Těším se i na zbývající tituly. Určitě je na řadě Mendel a opět Brno :-)

Laviedete
05.01.2016

Jsem velmi ráda, že jsem tohoto autora objevila. Po přečtení Skleněného pokoje jsem úplnou náhodou vilu Tugendhat navštívila a ten příběh mi přímo proběhl před očima. Pád i Dívku, která spadla z nebe jednoznačně doporučuji! Ostatní tvorba se mi líbila, ale zmiňované tři jsou na mých nejvyšších příčkách.

niknikita
04.02.2014

Nasadil moji laťku hodně vysoko. Simon Mawer je skvělý vypravěč.

Marčullkas
23.01.2014

Nadchl mě Skleněným pokojem, nicméně stejně dobré dílo je i Mendelův trpaslík! Mohu jen doporučit.