mala.bloncka mala.bloncka komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Je to moje první knížka od Remarqua, po které jsem sáhla. A výsledek? Naprosto vynikající! Popisuje svoji nespokojenost s válkou bravurně a občasné naturalistické popisování zranění zapadají do skvěle napsané knížky.

17.01.2011 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je mojí novou oblíbenou spisovatelkou!!

30.05.2019 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Co k tomu dodat. Máloco už Keplera překoná v tomto žánru..

16.11.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Pro mě jedna z nej knih letoška!

03.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pocházím z Ostravy, takže historie mého okolí byla fakt pohlazením na duši. Je ale smutné, že si neumíme vážit toho, co dnes máme a co neměli lidé tehdejší doby. Jak je společnost dneška rozmazlena! Fuj!

03.08.2020 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tak to byla nádhera! Citlivé a pro mě aktuální téma plodnosti. Nejednou mě kniha vehnala slzy do očí. Doporučuju!

23.07.2020 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Čekala jsem od knihy trošku více. Vadila mi nepřímá řeč, strohé věty, a tím pádem nebyla pro mě tak emočně bohatá. Téma zajímavé, ale doporučovat ji nebudu ..

13.11.2019 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Je až smutné, jak moc na planetu má člověk vliv. Bylo mi z knihy lehce úzko ..ale brilantně napsané

17.07.2019 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pro mě nová super česká spisovatelka detektivek! Předčila má očekávání. S každou novou knihou se mi čte lépe a lépe ..

17.02.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mou nastavenou laťku to bohužel nepřekonalo. Hlavní hrdinka mi lezla dost často na nervy, až jsem se divila, že z ní autorka musela udělat tak naivní detektivku...

16.11.2020 3 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Kniha mě úplně pohltila svým dějem. Příběhy se krásně prolnuly a nastínily nám období okupace. Klobouk dolů panu Mawerovi, že tak bravurně nastudoval naše dějiny, které se snad už nikdy nebudou opakovat...

15.07.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dokonalý příklad Stalina a spol. na co Orwell naráží. Zvláštní, jak rychle se to dokáže strhnout v absolutní samovládu ....něco na tom bohužel bude. Skvělá knížka!

08.12.2010 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Krásný kouzelný svět o dracích a jiných bytostech. Mladá autorka vytvořila zajímavý příběh, který mě připomněl knihu Eragon. Těch 800 stran mě nejdříve vylekalo, ale naopak jsem to přečetla za 14 dní, tak moc to byla čtivá kniha :)

12.07.2020 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

No tak to byla masakrální kniha! Hltala jsem každou větu :)

05.12.2019 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Rozhodně jsou lepší knihy s touto tématikou. Nutila jsem se do čtení a prokousávala se, ale půlce jsem ji musela odložit :(

27.09.2019 2 z 5

Milující sestra Milující sestra Petr Eisner

Lehká oddechovka, měla jsem přečteno za pár hodin, úplně mě to pohltilo :)

06.08.2011 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Velmi mě kniha inspirovala. Zkusila jsem začít s TRE a pomohlo mi to odbourat moje večerní mlsání a postupem času jsem zjistila, že mi ty večerní chipsy, čoko či pivo ani nechybí a lépe se mi vstává :). Nemluvě o tom, že brýle proti blokaci světla večer na 100% fungují a využívám je každý den. Myslím, že si každý v knize najde své. Melvil má suprovní knihy!

18.07.2021 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Velice propracovaný příběh! Četlo se jedním dechem. Až mě mrazilo, jak je to vše reálně možné.

17.05.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Upřímně nechápu, proč byl kolem této knihy takový humbuk. Myšlenky a osudy lidí byly fajn a k zamyšlení, ale na 5* to nebylo..

03.08.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Bála jsem se, že by mě mohl druhý díl zklamat, protože Smrtka nastavila level hodně vysoko. Ale ne. Bylo to skvělý. Fakt!

14.08.2019 4 z 5