Cirkadiánní kód přehled

Cirkadiánní kód
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457576/cirkadianni-kody0I8TA-SQg-.jpg 4 392 392

Je to tak snadné: stačí udržovat skrytý rytmus těla, které střídavě zapíná a vypíná své funkce, aby kromě práce zvládlo i regeneraci – a naše zdraví se zase vrátí ke své dokonalosti. Kdyby ale byly tyto poznatky tak samozřejmé, objevy na poli cirkadiánních rytmů by byly v roce 2017 jen těžko vyznamenány udělením Novelovy ceny. Civilizační výdobytky nám totiž tyto evolučně nastavené procesy skryly. S Pandovou poutavou knihou držíte v rukou příležitost, jak seřídit hodiny svého těla a trvale dosáhnout fyzické a duševní pohody. Naučíte se ovládat intenzitu světla, načasovat správně své jídlo, vyladit pohybovou aktivitu a oddávat se hlubokému spánku. Během několika týdnů zjistíte, jak skvělé je žít ve zdravém těle plném energie.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Jan Melvil
Originální název:

The Circadian Code: Lose Weight, Supercharge Your Energy, and Transform Your Health from Morning to Midnight , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cirkadiánní kód. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (75)

dzejkbeltygros
29.05.2024 5 z 5

Pro tuhle knížku mám jen samou chválu. Je napsaná jednoduše a srozumitelně, i když je v ní samozřejmě několik odborných názvů, ale jsou vždy vysvětleny lidsky.
Přerušovaný půst známe ani všichni, ale cirkadiánní kód je něco úplně jiného. Popisuje jak je důležitý zdravý spánek, cvičení, kdy jíst (nikoliv co jíst) a denní světlo versus světlo z obrazovek.
Systém, který je v knize rozebraný, je naprosto jednoduchý a snadno udržitelný.
Je v něm okrajově zmíněn i trávicí systém, a kdyby si někdo chtěl přečíst víc o orgánových hodinách, tak doporučuji Zdravé střevo.
Potěšila mě informace na konci, že ani sám autor nedodržuje všechny poučky na 100 %, což mě dost uklidnilo. Jsme přece jen lidi, ne roboti.

Toledo
01.04.2024 4 z 5

Vskutku zajímavé čtení, která vám v mnohých věcech určitě otevře oči. Některé výsledky výzkumu jsou věci, které již určitě znáte , ale je to pěkne vysvětlené. Některé poznatky pro mě byly nové a určitě se nad nimi zamyslim. Doporučuji přečíst.


Marfulka007
10.02.2024 4 z 5

Tohle je jedna z knih, kterou by si měl přečíst snad každý... Některé technické části se mi četla hůř, to už tak bývá. A na konci jsem čekala ještě nějaké rychlé shrnutí těch ideálních návyků. Ale jinak je to velice poučné a pokud člověk potřebuje a chce něco změnit ku prospěchu svého zdraví, tak podle této knihy to rozhodně dokáže.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Cirkadiánní kód v seznamech

v Právě čtených81x
v Přečtených553x
ve Čtenářské výzvě80x
v Doporučených31x
v Knihotéce235x
v Chystám se číst412x
v Chci si koupit145x
v dalších seznamech3x

Autorovy další knížky

Satchin Panda
indická, 1971
2020  87%Cirkadiánní kód
2022  97%Cirkadiánní kód proti cukrovce